Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

    Аз ги имам три броя, ще ги покажа като мога.

    Коментар


    • #17
      От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      Джам не е трудно да се намери! А колкото до светлината на такава едно време се е въртяло цялото домакинство..
      Отде джам, че отдавна си търся - никъде няма.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #18
        От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

        Джама и фитила са си консуматив, та не е лошо ако някой знае да каже.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #19
          От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

          Фитил преди време закупих от Джъмбо .

          Коментар


          • #20
            От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

            Консуматив са, да, само че фенерите отдавна не са вещи от първа необходимост, ами екзотика по-скоро. И като такива търговският интерес към тях е нищожен, още повече, че цената им е стотинки. Като ученик, т.е. преди 30+ години, си спомням - баба купи от селския магазин резервно шише за газената лампа. То и сега си стои в бюфета, увито във вестник, а при него има и топче фитил, омотано с червена прежда, да се вижда...
            Последно преди 15ина години мисля съм виждал стъкла в някои от големите магазини, залежала стока.

            Коментар


            • #21
              От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

              Шишета по железариите или някой антикаврен магазин. На женски пазар също. Виждал съм и в Мосю Бриколаж. Фитили в Джъмбо, женски пазар и тук http://stoichkovi.bg/products/product_details/3818. ОЛХ също не е за подминаване! Сигурен съм, че в провинцията по смесените магазини или железарии също може да се намери нещо. Пазар за военно имущество тоже!
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #22
                От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037039977-big.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5718219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037039980-big.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5718220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037039974-big.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5718221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037039982-big.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5718222Ето това са моите три фенерчета.

                Коментар


                • #23
                  От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                  Видно, и джамовете различни. Не стига, че ги няма, ами и трябва да носиш чертеж със себе си, ако случайно попаднеш на продавач на тея ламбени шишета.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #24
                    От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                    Хора ползвайте го тоя Гугъл http://mlachkovshop.com/categories.php?CategoryID=136 Шишетия и стъклария всякаква . http://www.alo.bg/3727246
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                      Е тоз път не ни помогна. Иначе, уау, 6 лъва за шише дето трябва да е стотинки, готино. За стъкла за фенерите, дето струват по 10 лева на битака и дето ги имаше из всяка селска къща питат хората тука.
                      Мани го гугъла, ами кажи керосина как да го гласим.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                        Навремето (90 - 91) баща ми беше купил една туба 20 литра от един пожарникар, не знам за какво са го ползвали и дали още имат. Или от някое военно летище ако може да се купи. Горивото дето харчи един МиГ 29 на форсаж за минута, не мож' го изгори с панцера три живота!
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #27
                          От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          Е тоз път не ни помогна. Иначе, уау, 6 лъва за шише дето трябва да е стотинки, готино. За стъкла за фенерите, дето струват по 10 лева на битака и дето ги имаше из всяка селска къща питат хората тука.
                          Мани го гугъла, ами кажи керосина как да го гласим.
                          Това е положението търсене и предлагане му се вика Вече няма селски железарии реално в България вече няма кой да ги произвежда тия лампени шишета . На времето беше някъде 1991 година от едно село до Белене купих от железарията 3 фенера по 3 лева . Железарията беше до пункта за мляко и докато товарех ги видях и ги купих ей така да имам резерв . Единя го направих на село декоративна електрическа лампа двата са заредени студен резерв единя тука в София другия на село . Там имам и във всяка стая по една лампа от едно време заредени ама си седят най вече за интериор .Палнах го ей така за спорта . Газта е на 2-3 години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0321.jpg
Прегледи:1
Размер:179.2 КБ
ID:5718817
                          Последно редактирано от sek.1; 14-06-16, 19:57.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                            Мдаа, 91а... Пари има, цени свободни, стока няма, "За Бога братя, не купувайте". Па в някои магазини все поизлизаше това-онова. До нас имаше един "Направи си сам". Излизаме с една приятелка на разходка и тъкмо се формира някаква опашка. Залепихме се и ние моментално, след нас и още хора, ама не знаем за какво се редим По едно време жената зад щанда се провикна - давам само по две на човек! Чак тогаз разбрахме, че са изкарали фенерчета, имаше ги едни такива жълти, дето се зареждат от контакта. Веднага направихме ревизия на джобните - таман ни стигаха за пълен комплект покупка! Лошо, че баш тогава нещо ми проговори съвестта - все пак имах такова, пък и други си имах. Та взехме само две - за гаджето и съквартирантката й, да си ги носят из чантите и раниците и се почерпихме после по случай покупката

                            П.п. Да бе, ей за тая машинка става въпрос! Това е на около 35 години. На дядо е, той го ползва няколко години, после и аз бая съм го мъкнал по гори и планини. Ами ще взема да го подкарам пак да свети, спомен е, пък и 4 и педесе е давано за него.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160618_183455[1].jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5719390

                            П.п.п. За лекото отклонение, което направих се извинявам на колегата създал темата, но виждам, че тук няма сръдливи и затова съм спокоен. Иначе се оглеждам из железариите за стъкла, ама - няма.
                            Последно редактирано от jordanov sv; 21-06-16, 09:47. Причина: послеписи

                            Коментар


                            • #29
                              От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                              И аз имам две газени лампи с шишетата, и един голям фенер без. Но газ - колкото е останало в лампите. Последния път като я клатих още имаше. Не са палени от години.
                              Иначе си светя с това като се наложи:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fenerch.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5719393
                              Зарежда се на 220V, от запалката на кола, от слънцето или ръчно с манивела. А има и гнездо за батерии.
                              Има USB изход да си заредиш телефона и би трябвало да свети към 4 часа без презареждане.
                              36 лед диода, гумирана повърхност, удобна дръжка. Само дето не гони комарите и няма да трае колкото газените лампи
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар


                              • #30
                                От: ВЕТРОУПОРЕН КЕРОСИНОВ ФЕНЕР

                                Да не звучи като реклама, но в една от веригите за играчки .. има газени фенери .. че и 2 размера и .. фитили и ..
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X