Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джобни фенерчета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джобни фенерчета

    Здравейте колеги,

    От около 3 години ползвам от дъжд на вятър две джобни фенерчета, а именно Тhrunite TC12 V2 е едното, а другото е Nitecore MH20GT.

    http://www.thrunite.com/thrunite-cha...c12-v2-3400-1/

    https://www.nitecorestore.com/Niteco...ite-mh20gt.htm

    Въпреки че са от един "калибър", Nitecore MH20GT (1000 лумена) свети видимо по-добре от Тhrunite TC12 V2 (1100 лумена), т.е. на хартия нещата са едни, а на практика - други.
    От друга страна, с Nitecore MH20GT се работи доста по-лесно, с един бутон е и е много по-интуитивно превключването между различните режими, в сравнение с Тhrunite TC12 V2, което е с два бутона и му липсват режими като SOS и режим за указване на позиция. За мен това не е болка за умиране, но за хора, които обичат приключенията на открито и през нощта, това може би са важни особености. Но все пак има страбоскобкият режим, което е добре, примерно за жена, да заслепи евентуален напададел в тъмното.

    И двете фенерчета са джобни, доста компактни (Nitecore MH20GT е малко по-компактно) и вършат отлична работа, според моите нужди, които в повечето случаи се състоят в това да си светна като угасне тока, като се придвижвам в тъмни участъци в градска среда (особено преди 2 години, като си разхождах кученцето по късна доба в парка), като се наложи да светна някъде, където няма достатъчно осветеност и прочие тривиални приложения и ситуации.

    Тhrunite TC12 V2 го нося в джоба (когато се присетя, че често го забравям), а Nitecore MH20GT си стои вкъщи като резервен (и по-ценен за мен) вариант, за да не претърпи някакви поражения при изпускане или възможност да го изгубя някъде.

    Започвам да се оглеждам за трето фенерче, което да оставя в гаража, защото там прекарвам по-голямата част от вечерта/нощта и в случай на гасене на тока (или други ситуации) да имам нещо подобно като горните две. Фенерчето трябва да е в този компактен клас и с подобни характеристики.

    Понеже искам нещо различно от гореспоменатите, просто за сравнение, а и за различен опит, ще съм благодарен да споделите мнения и препоръки.

    Няма проблеми относно цената или произхода (дори и да различен от Китай ), важното е да върши работа.

  • #2
    Така като гледам ти е време за Олайт Т10 например
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #3
      Много е готино това Оlight t10, но е доста далеч от параметрите, които търся.
      Благодаря за предложението, все пак, със сигурност ме замисли за това мъниче!

      Коментар


      • #4
        Разгледай Olight M2R Pro Warrior - ползвам го от месец и съм много доволен.

        Коментар


        • #5
          Челник Олайт
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от dancoo Преглед на мнение
            Разгледай Olight M2R Pro Warrior - ползвам го от месец и съм много доволен.
            Разгледах го и като цяло ми хареса, но ме притеснява това, че ползва собствена специфична батерия и собствен кабел с магнитно зареждане.
            При сегашните ми фенерчета, хващам първия micro-usb кабел, който намеря и зареждам. Това ми дава възможността да ги размотавам където си искам с мен, без да се притеснявам, че ще забравя кабел за зареждане или че ще го повредя, в който случй оставам без зареждане на фенерчето.

            Коментар


            • #7
              convoy s2+ от китайците е страхотен. Вече ако искаш по-сериозно отиваш на https://www.ledlenser.com/ страхотно качество

              Коментар


              • #8
                Китаецът е интересен, но няма възможност за зареждане, което означава, че трябва да му менкам батерията с някое от другите фенерчета, което да го ползвам за зареждачка на неговата.
                Като се замисли човек, не е чак такъв голям проблем, но аз не искам да се обременявам с нещо повече от един micro-usb кабел (даже вкъщи се мотаят около 10-тина с различна дължина), който да чака на съответното място, да имам по един в колите и евентуално един по джобовете.
                При Ledlenser-а не ми харесва същото като при Olight M2R Pro Warrior - ползват собствени специфични зареждачки, вместо един прост micro-usb кабел.
                Може да изглежда като каприз от моя страна, но аз съм толкова разхвърлян, че със сигурност ще забутам някъде съответните "proprietary" зареждачки, така че точно когато ще ми потрябват, да не мога да ги намеря, а ще ги намеря, когато не ми трябват и съм тръгнал да търся нещо друго.
                Докато micro-usb кабели - бол из цялата къща, коли, гаражи и т.н.
                Разглеждам сега и клипове от тубата (по вашите препоръки), то толкофа фенери, толкова нещо, та човек накрая да се ошашави! Навремето като взимах моите фенерчета имаше по-малко информация и беше по-лесно!

                Коментар


                • #9
                  Обаче Ledlenser MT10 е друга бира! Започва да ми харесва и то много!

                  Коментар


                  • #10
                    Купуваш си хубава зареждачка за 18560 и не ги мислиш кабелите.
                    Качеството на оптиката при Ledlenser е ненадминато.

                    Коментар


                    • #11
                      То зареждачките си ги имам - Nitecore и Thrunite фенерите. Но не искам да ги ползвам като зареждачки за китаеца.
                      Иначе много благодаря за информацията за Ledlenser! По всичко личи, че ще се взима MT10 моделът, яко се зарибих по това фенерче. Има си micro-usb, има само едно копче отпред, настройка на фокуса, 1000 лумена, абе направо бонбон. Цената е леко неприятна, но пък този живот се живее веднъж.

                      Коментар


                      • #12
                        Магнитната зареждачка на Олайт е около 8 долара тук,батерията му се зарежда и с магнита,а и по обикновен начин,магнита е супер обаче,не отваряш фенера.

                        Аз имам няколко различни фенера които ползват една магнитна зареждачка и съм супер доволен от тия.

                        някои от фенерите които имам

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DE3802F0-0383-43E5-ACB8-3CBA9E02DDCF.jpeg
Прегледи:363
Размер:886.5 КБ
ID:6554913
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          Да, колега, но аз не искам специални зареждачки, нито магнитни, нито по някакъв друг начин "proprietary" . Искам простота, демек едно кабелче и толкова.
                          Както написах, това ще е един огромен плюс за фенерчето. Не искам да си обременявам съзнанието със зареждачки и тем подобни джаджи, без които няма как да мина.

                          Коментар


                          • #14
                            Разбирам,само споделям,че с всеки фенер си идва магнитната зареждачка,а резервна струва 8 кинта.Удобството да пернеш магнита без да ти трябва друга ръка,на тъмно,без да отварям фенера.........за мен си заслужава.Всеки един от тия без големия рошавия,се отваря и батерията му може да се зарежда със зареждачка,ползват едни и същи батерии.Ако по някаква причина не ми работи нормалната зареждачка мога да сваля батериите от дьлгия,да ги сложа на челника примерно и да ги заредя в него,е само на тая снимка имам 3 начина за зареждане на батериите им,магнитните зареждачки стават от един фенер на друг,не е уникат за самия модел фенер.

                            Най-ситното ползва мини USB което се включва в самата батерия,но пак трябва да отворя фенера което не ми харесва.


                            Следя темата с интерес,да видим какъв ще е избора,но при наличието на мини USB и аз бих наблегнал на фенер с такова зареждане.
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 31-01-20, 19:40.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              Хубави са ти фенерчетата, дума да няма!
                              Аз вече поръчах едно Ledlenser MT10, като дйде, ще пусна отзиви за него.
                              Отделно поръчах и един Thrunite TC15, защото едно приятелче има рожден ден скоро и знам, че ще му хареса много.
                              Оставам обаче на разположение за нови предложения, защото осъзнавам, че две (и повече) глави мислят по-добре от една (а това може да помогне и на други хора да си изберат фенерчето).
                              Ей, тука, човекът си го е обяснил на чист софийски диалект.
                              Да видим, като дойде дали ше е същото...
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-02-20, 16:30.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X