Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери, модели, избор и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    LEP не е лазер. Лазер е евентуално само малка часто от него. Има и друго LEP - с радио вълни се "пече" малка колбичка с ксенон и т.н...
    Сещам се и за 3-то значение на ЛЕП-а: Luft Energie Patrone
    Тоест PCP но приложено към боеприпас, май основно за револвери.
    Само швабите могат да измислят нещо толкова извратено

    Това за принципа на действие беше доста интересно и като имам време ще прочета к'во е туй нящо по-подробно.
    Видях само, че и "марките" имат модели на този принцип и нали съм си фениксар - техният модел е ТК30.
    Естествено в серията tactical.
    Както казах ако не е за лов, за някакви спасителни операции ли ся е актуално за ПВО не виждам в каква друга употреба може да влезе такъв фенер.

    Враг усраине

    Коментар


    • Става да се правиш, че държиш джедайски меч в тъмното или да светнеш на някой в междувеждието

      Коментар


      • "Врабчето" Fenix E12 v2 пристигна.
        Отдавна дойде но не оставаше време да му обърна внимание а то заслужава.

        Фенерчето както и очаквах е страхотно.
        Доста сходно с настоящият ми “ежедневник” Olight S15 Batton.
        Цифрите с характеристиките от производителите са в полза на Olight но на практика аз забележима разлика не намирам.

        Със забележката, че Fenix E12 постига това с 1 брой АА батерия и работи само в тази конфигурация.

        Olight S15 Batton за е конкурентен му е нужно захранване с LiIon акумулатор 14500.
        Този модел може да работи както с 14500 така и с 1, 2 или 3 броя АА батерии/акумулатори посредством адаптори.
        Ако работи само с 1 брой АА както Fenix-a яркостта му вече е видимо по-слаба, драйвера не пуска изобщо 4 режим с максималната яркост.

        По размер двата фенера са доста сходни, Fenix e малко по-къс и осезаемо по-лек.
        Освен, че е по-малък, корпусът е от алуминий а конкретният Olight e титаниев.
        Диаметърът на тялото е еднакъв за двете но главата при Olight е с по-голям диаметър.
        Използва физически по-голям LED, почти х2, оптиката му също е по-голяма.
        По-голямата оптика естествено променя лъча но на практика разликата е незначителна.
        Заради разликата в размера на главата дифузерите, които имам не пасват добре.
        Естествено могат да се ползват при нужда но хлопат.

        Вероятно е заради рефлектора, който при Fenix e релефен а при Olight – гладък.

        Яркото петно в центъра е приблизително еднакво.
        Fenix обаче има по-широка периферия.
        Може да се каже, че Olight е по-насочен.

        За рънтайм не мога да говоря защото все още нямам наблюдения.
        Според документацията при приблизително еднаква сила Fenix би трябвало да свети по-продължително.
        Аз лично ще бъда напълно доволен дори на еднакъв рънтайм.
        Разликата в източника на ток ми е напълно достатъчна

        Моят модел Olight е лимитирана версия с топло бяла светлина, която ми допада повече.
        За Fenix E12 нямах избор при поръчката за варианти на LED.

        Обаче благодарение на MyFenix UK имах възможност за custom logo на фенерчето и не пропуснах.
        Интересно че след лазерното гравиране фенерът пак си беше запечатан във фабричната опаковка.
        Между другото 5 звезди за този търговец или представител – не зная както какво се явява.
        Не само заради логото, което може да се заяви при поръчката.
        Обработка и доставка до адрес беше в рамките на 2 дни, което е направо светкавично.
        Ще го ползвам и в бъдеще без колебание.

        Също толкова звезди “свалям” и за модела.
        През моята камбанария това май се оказва най-доброто решение за ежедневно фенерче.

        Враг усраине

        Коментар


        • Поръчах още един Fenix E12 за подарък.
          Отново с лезерно "надраскан" надпис в корпуса.
          Вчера сутринта платих днес вече е на адрес в UK.
          При това най-евтиният, всъщност безплатен шипинг.

          Много, много има да учат българските търгаши за това, което правят!
          Понякога изпадам в недоумение кой точено е островитянин...

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:fenix2_delivery.JPG Прегледи:0 Размер:27.5 КБ ID:6846167
          Враг усраине

          Коментар


          • Възможно е складът на електрическият магазин да е в съседната сграда или гараж.
            Всъщност се учудвам какви неща те впечатляват. Кликаш с мишката и стоката пристига на вратата ти. Дали ще е за ден или ще е за седмица в общият случай няма никакво значение.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Ами с цъкане в БГ сергия за същото - нищо не се случи за повече от седмица.
              Нищо, че беше "в наличност".
              Оказа се, че "наличност" е понятие със свободно разбиране.
              И за мен има значение кога пристига дори с риск да мина за задръстенЯк

              П.С: А мен и това ме впечатлява:



              За 1 път представите ми за клауд се припокриват с реалността
              Последно редактирано от Esper; 15-04-22, 08:30. Причина: Жокер
              Враг усраине

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Ами с цъкане в БГ сергия за същото - нищо не се случи за повече от седмица.
                Нищо, че беше "в наличност".
                Оказа се, че "наличност" е понятие със свободно разбиране...
                Преди няколко години аз пък цъкнах в английски електрически магазин-менте който познат беше похвалил. А си изглеждаше съвсем както трябва. Финално пейпал върнаха парите и всичко се размина само с досада.
                Какъв извод да си извадя за английските електрически магазини от тая случка?
                Не, не позна. Не съм си извадил никакъв. Може да има магазин-менте с всякаква националност. Същото важи и за смотанмите магазини.
                По-важното е да не се мрънка и циври за всяка дреболия. Има и по-важни дела в живота...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • Виж сега, ако за теб няма значение кога ще ти дойде стоката за доста други има.
                  Ако за теб фенер е нещо за светене има хора за които има значение как свети.
                  Иначе и газовата лампа свети.

                  И е доста пресилено да се оглеждаш за кърпички - аз просто отказах цялата поръчка.
                  Не че имах чак толкова важни дела за вършене през това време или че фенера е фактор в еко катастрофа.
                  Просто неща за които се чака на са моите.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • Аха, ясно. Чакането на транспорт от Англия до нашите земи не се брои. Фенерчето е пристигнало за ден и вече можеш да го използваш. И това защото "нещата за които се чакало не били твоите".
                    Ама верно ще извадя кърпичката, че започвам да се просълзявам. Тая тема стана бетер сапунка...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • Транспорта от УК при правилно планиране на покупка ще бъде по-кратък отколкото чаках тукашен клатикур да достави стоката.
                      Нищо, че беше налична.

                      А сапуна я правиш ти, най-вероятно щото нямаш по-важни дела?
                      И нали не е задължително мненията ни да се покриват?
                      Ако намираш тема за избор на фенер за гейска работа не си задължен изобщо да я посещаваш.
                      А ако не забелязваш пиша безсмислени постове в абсолютен офтопик понеже ти си и над коментарите.

                      Ама и това изглежда ще се промени
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        ...А сапуна я правиш ти, най-вероятно щото нямаш по-важни дела?
                        И нали не е задължително мненията ни да се покриват?
                        Ако намираш тема за избор на фенер за гейска работа не си задължен изобщо да я посещаваш.
                        А ако не забелязваш пиша безсмислени постове в абсолютен офтопик понеже ти си и над коментарите.

                        Ама и това изглежда ще се промени
                        Ти си основен участник в офтопика. Информацията как вълшебната лампа била пристигнала за ден в някоя точка на света е несъществена и маловажна. Ако и да изтъква невероятните английски електрически магазини и да резили нашенските маскари. Уж...

                        Не стана ясно какво ще променяш и на какъв път си поел? Да ти пожелавам ли лек път и т.н.?
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Като за човек зает с важни неща от живота струва ми се отделяш много време в дребнави детайли и несъществени теми.
                          Обикновено за повечето е достатъчен аватара и слогана ми.
                          Ти обаче си костелив орех а освен това май не си чак толкова зает за колкото се представяш.
                          Аз никога не съм не съм се вземал на сериозно и не очаквах чак такъв интерес от такива висоти

                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          В твоя подкрепа и аз мразя да ме лъжат - имаш го и идва за 3 дни / ми чакам го в нас/ няма го на третия ден и те отсвирвам па кой ще да си.

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          “В сайта всичко в склада - нищо” ми е любим бизнес модел.
                          Забелязвам, че при нас е доста популярен.
                          Добре, че има “задръстеняци” но са изключения..

                      • Младежи я се успокойте моля
                        Може ли зааради едни ламби да се карате .... ???
                        Дайте по същество за фенерчетата .
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • Джоу (x3mrjoe)
                          Джоу (x3mrjoe) коментира
                          Редактиране на коментар
                          Така е, за футболните фенове си има тема за Украйна !

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Там има ли неподходящи неща за казване?
                          Трябва да погледна някога поне докато заглавието е актуално

                      • Преди малко в Била се "спънах" във фенерче, каквото харесвам.
                        Varta Lipstick Light, бачка с 1 х АА батерия, цели 10 БГ-песос:

                        https://www.varta-ag.com/en/consumer...lipstick-light

                        Имаше и в розАво

                        Забърсах едно, малко като като от "зрънчо" изглежда сред "истинските".
                        Но и не е много зле изработката, има си дори 2 О-ринга и свети!

                        Дали има драйвер между батерията и LED-a?

                        Враг усраине

                        Коментар


                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          Салата от фенери ли ще си правиш ?

                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          Няма как да няма драйвер - батерията е волт и половина, а белите диоди работят на близо 3 волта.

                          Имам от доста време подарък Olight с една батериа ААА. Е, не беше 10лв. За някои неша е удобно точно защото е дребно.

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Май-май...
                          Хвърлих го в едната раница вече.

                          За "Шофера" и аз предположих но НЗ какъв е лед-а, само 0.5W.
                          Свети гадно синьо но за 10лв - каквото се "падне"!
                          Последно редактирано от Esper; 23-04-22, 15:04.

                      • Добре че размърдахте темата, щото хубаво се похвалих с фенерчето за в колата, но го държа у нас за зор-заман, ако ми дръпнат шалтера по нощѝте, че все още не съм си викнàл едно и за вкъщи.

                        Ей сега ще поправя пропуска !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • Я кажете скоро някой идва ли от САЩ че да ми донесе 1-2 зебри.

                          Че тука няма.

                          Коментар


                          • sparkybg
                            sparkybg коментира
                            Редактиране на коментар
                            Ясене, за топло бяло или гледаш и други марки, или разглобяваш и сменяш диода.

                            Всичките ми фенери са топло или неутрално бяло (3000 или 4000К). Само Fenix-a на жената и малкия Olight с ААА батерийката не са.

                            Отделно, Convoy например могат да се поръчват с 5-6 чишита диоди обикновено. Не е Olight, но става.

                          • Esper
                            Esper коментира
                            Редактиране на коментар
                            Конвой е вариант, да.
                            Обаче с "марките" обикновено е трудна мисия.
                            Че е скъпа е по подразбиране и не си струва коментара.
                            Последно попаднах на модел от Аcebeam, който се предлага с LED и в топлият спектър.

                            https://www.acebeam.com/e70-ti

                            На мен дизайна ми е малко кичозен, по-добре да не бяха наблягали на АРТ за сметка на материал!
                            И въпреки това се обаждах в магазина тук, който ги продава но имат само 6500К.
                            Изобщо не останах изненадан от това.

                          • sparkybg
                            sparkybg коментира
                            Редактиране на коментар
                            ACEBEAM-ът ми (EC50) е с топло бяло. Те са измежду марковите, които предлагат различни варианти на някои модели.

                            За по-масовите маркови модели обикновено има информация как се разглобяват. За не до там масовите (като въпросния ACEBEAM), информация няма. Опитах не твърде настоятелно - не става. Вероятно трябва нагряване + повечко напъване, а не съм чак такъв ентусиаст.

                            Но покрай крушките за новото возило се изпидепцах как се сменят диоди. Никаква драма няма.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X