Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на зарядно за батерии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на зарядно за батерии.

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

    Я да попитам - т'ва прилича на нещо дето зарежда балансирано 18650 батерии. Само че каква е ползата от това? Аз тия батерии ги връзвам успоредно и ги зареждам като една клетка с по-голям капаците и си мисля, че постигма същият резултат за по-малко време. Или нещо пропускам?

    Коментар


    • #47
      От: Избор на зарядно за батерии.

      Не, не е необходимо.
      Просто свързваш зарядното към терминала и си готов.
      Това ако терминала е от този тип - стандартен тип "запалка" и не е свързан през контактният ключ.
      Враг усраине

      Коментар


      • #48
        От: Избор на зарядно за батерии.

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Не, не е необходимо.
        Просто свързваш зарядното към терминала и си готов.
        Това ако терминала е от този тип - стандартен тип "запалка" и не е свързан през контактният ключ.
        Подобен е да,през няколко ампера бушон директно за акумулатора...

        Коментар


        • #49
          От: Избор на зарядно за батерии.

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Я да попитам - т'ва прилича на нещо дето зарежда балансирано 18650 батерии. Само че каква е ползата от това? Аз тия батерии ги връзвам успоредно и ги зареждам като една клетка с по-голям капаците и си мисля, че постигма същият резултат за по-малко време. Или нещо пропускам?
          Не пропускаш - 4 броя през балансер.
          Никога не зареждам батерии в паралел дори и да работят в паралел след това в устройството.
          Няма никаква причина да се прави при положение, че имам възможност да ги зареждам индивидуално.
          Така имам поглед на състоянието на всеки елемент.
          Това е ползата.
          Става по-бавно като негатив.

          Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
          Подобен е да,през няколко ампера бушон директно за акумулатора...
          Няма нужда да разкачаш!
          Враг усраине

          Коментар


          • #50
            От: Избор на зарядно за батерии.

            Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
            Като зареждаш акумулатора откачаш ли му клемите?Аз на моя имам 12v изход на кормилото за зарядно (навигация /телефон) мисля за зимата да си направя една букса от зарядно за телефон дали ще се получи от там да го зареждам?Батерията ми е agm Varta...
            Аз го откачвам щото ми е лесно.Зависи и от зарядното,на еднопътен изправител демек диод два пъти съм убивал релерегулатор на опели без да откачвам батерията
            П.п Мотора и колата са ми бъкани с електроника и предпочитам ако нещо пукне ,да не се съмнявам в мен
            Последно редактирано от Roninn; 29-11-15, 12:56.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #51
              От: Избор на зарядно за батерии.

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Аз го откачвам щото ми е лесно.Зависи и от зарядното,на еднопътен изправител демек диод два пъти съм убивал релерегулатор на опели без да откачвам батерията
              При мен акумулатора е под резервоара и е тегаво откачането не за друго[emoji17] Ползвам лидълска зареждачка без дисплей...

              Коментар


              • #52
                От: Избор на зарядно за батерии.

                Все тая... Ако връзките до терминала са ОК, предпазителя също няма нужда от разкачане и директно свързване на зарядното директно на клемите.
                Естествено за предпочитане е директно но определено не е проблем да се зарежда през терминала на запалката при труден достъп до самият акумулатор.
                Всичко това с уговорката, че електрическите връзки до гнездото на "запалката" не са направени с "замотване" тип "молекулярна спАйка".

                Аз поне точно по този начин държа включен ситека към моторите.
                Направил съм един преходник от изхода на зарядното към порта на запалката с мъжки конектор и така си стои зимата.
                Враг усраине

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на зарядно за батерии.

                  Тея конектори забравете в аймакс да влезнат...
                  Имам бол баласни кабели за 2,3 и 4клетъчни липо батерии, ма са в София...
                  А за минито - мисля че си се набутал, въобще не са добри отзивите за това зарядно.
                  Ако не можеш да си харесаш кабел жокер щи дам намери магазин за хоби модели в пловдив.
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на зарядно за батерии.

                    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                    Тея конектори забравете в аймакс да влезнат...
                    Аре бе!
                    И що тека?
                    Ай на бас!
                    От теб айскиктира от мен рейката? [emoji9]
                    Не за друго а щото аз айсиктир нямам.
                    Обаче при положение, че вляят в JST (очевидно) не виждам защо да не вляят и... в бурканя.
                    Или JST на аймакса е по-така?
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на зарядно за батерии.

                      Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                      Тея конектори забравете в аймакс да влезнат...
                      Имам бол баласни кабели за 2,3 и 4клетъчни липо батерии, ма са в София...
                      А за минито - мисля че си се набутал, въобще не са добри отзивите за това зарядно.
                      Ако не можеш да си харесаш кабел жокер щи дам намери магазин за хоби модели в пловдив.
                      Никъде не видях лошо за минито,даже напротив.Давал разлика в десети от волта,нали има калибрация
                      А и 6 ампера ток ,е пре-доволно
                      Хобиленд са ми клиенти,ще питам
                      Последно редактирано от Roninn; 29-11-15, 19:48.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на зарядно за батерии.

                        Хухъл е голяма работа.
                        Пише, даже че имало наличност.
                        В беге онлайн сергия това не означава задължително точно същото но...

                        6А е ок но май не работят много коректно балансерите на аймакс при такъв ток.
                        При 3-4А трябва да няма никакъв проблем.
                        Срещал съм такива мнения но нямам особен интерес към модела и не си поставям за цел да помня всичко около него!
                        Абе за 80лв е слънце.

                        Аз преди време ползвах "чистият" B6 и бях доволен.
                        Дори не се е налагала калибровка.
                        Дразнеше ме донякъде мизерният ток на разряд.
                        И моят бивш, и мини ползват резисторите на балансера за разряда.
                        Пък те не носят на много ток и изобщо този метод е доста ограничаващ и изнервящ.
                        Ама... За толкоз пари - толкоз!

                        Покрай тази тема днес поръчах един айсиктир за "моят" човек.
                        Хвана ме страх да не вземете да ги изкупите около тая тема[emoji4]
                        Как ще го обучавам да работи с него направо не знам като и аз си кълча пръст с "интуитивният" му интерфейс!
                        Поне ще имам време да го разцъкам преди да му го дам и да видя какво са сътворили от SkyRC.
                        Пък и беким възкреся с него нещо за това време, преди Великден [emoji3]

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1448831341310.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5693929

                        4AA оранжев PP-SLAAOR : SLAAOR

                        Количество: 1
                        Цена: 6,00 лв.

                        Зарядно устройство IMAX-B6-MINI : SkyRC iMAX B6 Mini

                        Количество: 1
                        Цена: 79,00 лв.

                        Разходи за доставка: 3,90 лв.

                        Общо 88,90 лв.

                        Поръчано на 2015-11-29 15:10:00
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на зарядно за батерии.

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Аре бе!
                          И що тека?
                          Ай на бас!
                          От теб айскиктира от мен рейката? [emoji9]
                          Не за друго а щото аз айсиктир нямам.
                          Обаче при положение, че вляят в JST (очевидно) не виждам защо да не вляят и... в бурканя.
                          Или JST на аймакса е по-така?
                          Бреййй
                          Бе много разбирачи и тук бре.....
                          Ми като го обърнеш колега в бързината кво се случва а?
                          Или просто си драскаш ей така....
                          Козата си сака пръч....
                          Над 30 РЦ модела имам и бол батерии за тях, башка съм и вейпър та и до ли-йон батерии съм достъп имал доволно.
                          Ми кабели като бе ползваш квито трябва що с поялника се не хванеш директно...
                          Предложих на колегата бадава баласни кабели - имам поне по 10 за 2, 3 и 4 клетъчни батерии, ма писах че са в София.
                          Магазина на Ники който си цитирал също е в София, затова предложих колеги в Пловдив.
                          Поздрави!
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на зарядно за батерии.

                            А за разреждането - затова последните които взех са Акуцели - имат си вентилатор за охлаждане екстра и драма с греене при разряд просто няма като при Аймакса.
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на зарядно за батерии.

                              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                              ...Ми като го обърнеш колега в бързината кво се случва а?...
                              Ако обърнеш кабелите на балансера без включени основните кабели,както по принцип се прави като последователност - нищо не се случва, просто изписва грешка.
                              Ако обърнеш обаче сондата за температура нищо не изписва - тя просто изгаря.
                              Позволявам си няколко цитата по-долу в тази връзка.

                              С малко внимание са напълно използваеми и не означава, че не влизат, както си написал.
                              Същото внимание, което е необходимо ако ползваш външната сонда за температура!
                              С тази разлика, че тя няма защита от неправилно включване.

                              Като цяло този тип зарядни изискват внимание и някакви познания.
                              Затова не ги препоръчвам с лека ръка за всеки и ежедневна употреба.
                              Ма всеки си носи глава на раменете...

                              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                              ...
                              Просто трябва да внимаваш с посоката, че са двупосочни.
                              Иначе влизат идеално на мястото на JST гнездата на ай сиктира...
                              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                              ...Тея конектори забравете в аймакс да влезнат...
                              Едит: Извинявам се ако съм прекалил с язвителните забележки или не съм разбрал правилно написаното от теб.
                              Рисковете на онлайн комуникацията винаги ги има...
                              Последно редактирано от Esper; 30-11-15, 12:32. Причина: Допълване
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на зарядно за батерии.

                                Давам задна и си променям мнението за въпросните конектори......
                                Може и да влезнат.......
                                Никога не съм имал такива и няма да ползвам най-вероятно.........
                                А няма да ползвам защото липоците ги пълня само през балансния кабел без да ползвам силовите и тогава една такава грешка е мноооого ефектна,повярвай ми, от личен опит го казвам.....
                                Аз пък противно на теб колега препоръчвам този тип зарядно на всички мои друзя.... и то точно защото съм изключително доволен от него и зареждам всичко с него.
                                А и познанията се трупат с опита.....
                                Поздрави!
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X