Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на зарядно за батерии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на зарядно за батерии.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...26650
    максималист.

    На тоя размер не трябва ли да има и повече от 4Ач?

    Коментар


    • От: Избор на зарядно за батерии.

      Има. 5200 към момента е максимума. KEEPOWER например. В редица сайтове се споменава че има вероятност Tesla да минат на тоя размер. Тогава и повече ще има, и по-читави (Panasonic, конкретно).

      А за максимализма - алтернативата е двубатерийни фенери с 18650. Има на Fenix, и на други, ама не ме кефят - оня ден прематaх 2 модела в arms.bg, както и един Fenix и един Olight с 26650.

      Olight R50 е малко бижу, например. Почти всяка фирма вече има модели с тоя размер - хем е компактен (сравнен с тия с многото батерии), хем свети дълго. Това дето съм го поръчал свети 10 часа на 300 лумена, само от една батерия 5000mAh. Olight R50 с 4500mAh свети 6 часа (с по-малък и по-изпържен диод е - XHP50, версията с по-големия XHP70 я няма в България, а в Европа се споменава тук-там с половин уста).
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Избор на зарядно за батерии.

        Що не пробваш въпросният Opus по-горе?
        Аз попадам на доста положителни отзиви за него.
        Освен това разправят, че на 2 заети канала може и с 1.5А.
        Ето детайлно ревю на v.2.1:

        http://lygte-info.dk/review/Review%2...V2.1%20UK.html

        Иначе може и Xtar WP2H - дъ сейм ас VP2 само че без дисплей и вероятно по-евтино.
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Избор на зарядно за батерии.

          Гледах го (Opus-a). Но съм имал 2 зарядни (за NiMH) с вентилатор и категорично не искам нищо бръмчащо, вкарващо боклуци, и живеещо кратко, каквито са вентилаторчетата в тоя размер. Това ще живее и в колата ми от време на време.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Избор на зарядно за батерии.

            Духалката освен въпросните негативи имат и важно преимущество: държат баКтериите по-хладни.
            Но ти със сигурност го имаш предвид.

            Тогава екстар-а ще свърши работа.
            На същият сайт има ревюта и за двата модела, мисля.

            P.S:
            http://lygte-info.dk/review/Review%2...0VP2%20UK.html
            http://lygte-info.dk/review/Review%2...WP2h%20UK.html
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Избор на зарядно за батерии.

              Аз винаги съм се чудил защо аджеба не вземат да нарият вътре части за 2 кинта отгоре и избщо да не грее, вместо да ръгат вентилатори и прочие доказано вредни полюции. Китайска им работа.

              Колкото до батериите - KEEPPOWER IMR26650 е с 30А максимален разряд по документация. И при 2А няма да грее кой-знае колко заради самото зареждане, а и без друго сигурно в 90% от случаите ще се зарежда на 1А.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Избор на зарядно за батерии.

                Тя така или иначе не грее батерията а това което я зарежда.

                Коментар


                • От: Избор на зарядно за батерии.

                  Тъй де, тъй. А що грее - щото пестят стотинки, буквално. В драйвера на сегашния ми фенер има 1 MOSFET (16 стотинки за единични бройки в Комет) и един Schottky диод (5 стотинки, пак там) по-малко. На китайския пазар смятай нещо като 20% от това, демек 4 стотинки. Ей-такива икономии се правят.

                  При разреждане разбирам да грее - тая енергия трябва да отиде някъде, пък тя не е много малка. Ама при зареждане няма технологична причина да се направи така че да грее най-вече батерията (която и без друго не грее чак толкова при такива тоци).
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Избор на зарядно за батерии.

                    нема стане мениджър от тебе

                    Коментар


                    • От: Избор на зарядно за батерии.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      нема стане мениджър от тебе
                      ДобрЮтро!
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Избор на зарядно за батерии.

                        Абе при повечко ток почват да понагряват, зарежи я ти тая работа.
                        То не че 1-2 ампера са ток, де.
                        Но опус-а примерно зарежда и метал-хидрид, където този ток ще поразсее доста жега върху елемента.
                        По какъвто и алгоритъм да го зареждат.
                        Малко време - универсалност - голям ток - охлаждане.
                        Не може и х.я докрая и душата в рая.
                        Освен това греят и контактните пластини - вижте на термалните снимки.
                        На всички.

                        Та активното охлаждане на въпросният модел си е на място.
                        Друг е въпросът, че и аз бих предпочел да не го ползвам.
                        Пък и Спарки не гони поне "всичко в едно" в този случай.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Избор на зарядно за батерии.

                          А, ако нямаше вентулатор щях да се метна - цената му е под 100 кинта.

                          Ако грееха само контактите и батерията - с мед да го намажеш. Ако грееше само при разреждане - също. Ама то грее всичко - USB порта включително. I2-ката ми вътре изглежда хипер смешно например. И грее, макар и не сериозно, даже и при 500мА заряд. Батерията си стои студена през това време. На всичкото отгоре и се чува как цвили захранването му при липса на товар. Адаптера на телефона ми, дето е ампер и половина на 5V, и с размерите на малък щепсел, нито цвили, нито грее значимо.

                          ПП: И не на последно място - фенера, за който ще ползвам това, 90% от времето се мъдри в жабката на колата. При хубав пек се спича до над 60 градуса. Батерията годишно я има 10-ина цикъла, я не. Умира си от старост и жега за 2-3 години. Жегата при зареждане надали има твърде много дан в това.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Избор на зарядно за батерии.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            И на мен ми дойде до главата....

                            Nitecore мяй нямат "нормално" зарядно, дето да зарежда с повече от половин ампер. В момента имам i2 и като му сложа 4000мAh 26650 му трябват над 10 часа. Нарочим съм XTAR VP2 (1A, 12V вход с адаптер,) и SV2 (2А, 12V вход с адаптер).

                            Някакви съображение в полза на едното или другото ще са ми от полза. Както и предложения за други доказано качествени, поне 1А, които да могат да поемат размер 26650, на които трайно съм се спрял. Новия фенер (ACEBEAM EC50) вече пътува насам. Наличния пак е с такава, ма е много китайски та си самоподарих нов.
                            Препоръчвам:
                            http://www.gearbest.com/chargers/pp_428507.html
                            Доста добре работи точно на 26650.
                            Зарежда почти всичко, може да го ползваш и като преносим акумулатор за телефон например.
                            1 А не знам дали ще пусне , трябва да го прекарам през УСБ доктора да видя......
                            Но ми допада....
                            Мога да ти го дам за някой друг ден да го тестваш дали ще ти върши работа.
                            Предложение.....
                            Поздрави!
                            Последно редактирано от samuraj; 14-09-16, 15:32.
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • От: Избор на зарядно за батерии.

                              Ако някой го поръчва това и едно за мене, моля.
                              Сериозен съм.
                              Нямам активна карта за онлайн пазаруване вече.
                              И не искам да имам.

                              Просто съм любопитен.
                              Може и да ме изненада.
                              Освен с цената.
                              Побъркани жълтури.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Избор на зарядно за батерии.

                                Дават му да пуска. И е копие на това:
                                http://lygte-info.dk/review/Review%2...20M1%20UK.html


                                Ето още едно копие:
                                http://lygte-info.dk/review/Review%2...-100%20UK.html


                                Явно го прави кой де свари. Според ревютата обаче бива. Това май бива да си живее постоянно в колата.

                                Заръчах едно от OLX. Като това от втория линк. Обявата е пусната вчера, та би трябвало да има още една бройка. 14 кинта.

                                Заръчах и XTAR SV2 току що. Ще ги видим що за стока са. И батерия 5200мАh на Keeppower заръчах. И преходник запалка-USB, 1А.

                                Утре в Еконт ще има урожай. Двустранен.
                                Последно редактирано от sparkybg; 14-09-16, 15:52.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X