Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов живот за стария Maglite

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов живот за стария Maglite

    Покрай китайските LED фенери, които накупих, изобщо забравих за стария здрав Maglite 3 Cell. Който има такъв знае за какво говоря - голям, здрав, става и да цапардосаш някого, а преди да излязат LED фенерите си светеше прекрасно. Та поразтърсих се аз за LED Maglite и намерих тук в България същия, но LED за малко над 100лв. Обаждам се аз, но се оказва, че няма наличност. Започвам да ровя в ebay и намирам LED крушки за ъпгрейд на Maglite. За моя 17$ + 5$ доставката от щатите на някаква фирма Terralux. Викам си ще пробвам. Оня ден дойде - перфектно. Пасна си, свети си идеално, доста повече от старата крушка. Не пише колко вата е, а само пише 140 лумена. Много съм доволен. Ако някой има стар Maglite, няма да съжалява ако си го направи LED.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:6094340

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard02.jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:6094341
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Нов живот за стария Maglite

    Подстрекател си ти,аз имам само 2 и добре мислех да не я отварям тая тема......
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Нов живот за стария Maglite

      Много полезно. Запазва ли се възможността за промяна размера на светлинното петно?
      I get High by going Down

      Коментар


      • #4
        От: Нов живот за стария Maglite

        Само се сещам с традиционно дългия живот на мг-а с обикновенната лампичка, колко дълго ще свети с това диодно нещинце.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #5
          От: Нов живот за стария Maglite

          Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
          Много полезно. Запазва ли се възможността за промяна размера на светлинното петно?
          Да. Това е голямо точно колкото крушката и на практика все едно си сменяш изгоряла крушка.

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          Само се сещам с традиционно дългия живот на мг-а с обикновенната лампичка, колко дълго ще свети с това диодно нещинце.
          На опаковката пише 17 часа светене, което е относително, защото зависи от батериите. Сега мисля да му взема едни Ni-MH, че и зарядно имам и ще заспи.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Нов живот за стария Maglite

            Моя фенер ес такава конверсия, зареждам му батериите два пъти годишно. Батериите са АА с конвертори - две АА батерии се събират на мястото на една D батерия.
            Георги Гатев

            Коментар


            • #7
              От: Нов живот за стария Maglite

              Купих си такъв с оригинален диод маглайт преди 8 години. Здраво фенерче излезе, но морално остаря. Китаец за 10 лева го бие по всички параметри.

              Коментар


              • #8
                От: Нов живот за стария Maglite

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Купих си такъв с оригинален диод маглайт преди 8 години. Здраво фенерче излезе, но морално остаря. Китаец за 10 лева го бие по всички параметри.
                Технологията на светодиодите, за 8 години напредна с 80 пъти. Нещо ми подсказва, че ако му ковнеш съвременен LED, китайчетата ряпа да ядат.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Нов живот за стария Maglite

                  Съвременен диод и аз търся,140 лимена не ми вършат много работа еле на тая цена и тоя размер фенер.Е имам един забоден до резервната гума на колата та ще му врътна един диод та ако ми потрябва поне да знам,че ще свети повечко от 20 минути.За друго поне на мен не ми се връзва - размер,тегло,водосмучещ,търкаля се..........за още десетина долара повечко ще вземеш марков качествен ЛЕД който ще свърши всичко което и мага ако не броим функция бухалка.

                  Е ако ги има човек вече защо пък не,но това 140 лумена не ми харесва за фенер,за фенерче става.И няма как да му сложиш як диод,няма какво да го охлажда там.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов живот за стария Maglite

                    Свети доста по-добре от преди (нормално), но както казваш има накъде по-добре. Да не забравяме, че преди си му викахме фенер, а не фенерче. Оригиналните LED Maglite такива ги дават над 600 лумена и са по 70$. Е мен 20$ за 140 лумена ме утройва. Ще гледам да направя някоя нощна снимка заедно с някой китаец.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов живот за стария Maglite

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Технологията на светодиодите, за 8 години напредна с 80 пъти. Нещо ми подсказва, че ако му ковнеш съвременен LED, китайчетата ряпа да ядат.
                      Приключи. Ненужно голям туч, със скъпи батерии.Ако не му бяха изтекли батериите, сигурно още щеше да се търкаля из колите, поне за оръжие става. Няма смисъл да се наливат средства в остаряла концепция. Има прекрасни фенери с XML T6 диоди за никакви пари, а вече навлиза и XML2.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов живот за стария Maglite

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        Ненужно голям туч...
                        Въпрос на гледна точка.

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        Няма смисъл да се наливат средства в остаряла концепция.
                        Откакто не се ползват газовите фенери, концепцията им си е все същата, а именно - батерия, крушка, рефлектор, леща.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов живот за стария Maglite

                          Мерки и теглилки, сложи произволен 18650 фенер до маглайта и ми обясни гледната ти точка.

                          Ми не. Концепцията на маглайта е лакома крушка с нажежаема жичка, което води до големи и много батерии, абсурдни размери и тегло.
                          Едно време беше УАУ, но техниката се развива.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов живот за стария Maglite

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            Мерки и теглилки, сложи произволен 18650 фенер до маглайта и ми обясни гледната ти точка.

                            Ми не. Концепцията на маглайта е лакома крушка с нажежаема жичка, което води до големи и много батерии, абсурдни размери и тегло.
                            Едно време беше УАУ, но техниката се развива.
                            Като изляза нощем с фенера в двора, че кучето лае, точно мерките и теглилките на Маглайта ми вдъхват увереност, че няма да ми го заврат отзад като някой 18650, та оттам размерите и теглото вече не ми се чинят толкова абсурдни.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов живот за стария Maglite

                              Дори и тази хипотетична ситуация е по-добре 18650. Вица за каубоя и мерника го знаеш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X