Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Китайците колко време си ги ползвал ....
    И двата ги ползвам от по-малко от година. Ама под ползване разбирай седят в къщи на шкафа и като се разлае кучето в двора светя да видя, какво става. А ядовете с копчето се проявиха относително в началота на големия и по-късно на малкото.
    Последно редактирано от rraadd00; 15-01-14, 16:44. Причина: ф
    Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
    BMW F650CS
    Радо о885 5о 59 5о

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Само не разбирам за какво се бьзикате.

      Препорьчвам - 960 лумена Олайт М22 за 200 лева или щом си ларж 3600 лумена Найткор куад за скромните 400 долара ма си приготви и стотина лева за батерии.

      Порови в Ибей,намери средна големина свестен марков с електрониката в него който да отговаря на едни военни стандарти на млатене в дувара,плати го 30-40 долара и намери кой да ти го донесе в БГто,за под 60-80 кинта ще имаш нещо на което ще му се радваш с години,нещо което ще става и за фенер.
      Може някой да е уцелил евтиничьк ОГИН от братски Китай ма не сьм аз тоя,все на горския на фаса попадам като реша да мина тьнко та ако намерите нещо коео да дьржи,да свети добре,да извади 3-4 месеца без проблем………..свирнете да наскубя малко,сериозно говоря.Е не го искам лилаво светещ или голям колко Маглайт с 3 батерии в него,такива гледах за 20 долара тук и не си взех,а какво остава да се пусна на Китайче.
      Направи ли си труда да видиш фенерчето(съответно да предположиш за какво се използва предимно),което давам за пример..???Или си "чешем езиците"..,както вече каза един колега по горе?...

      Не се "бъзикам", убеден съм! Олайт и останалите "маркови", не могат да предложат нещо подобно на МОЯ ,и то на цена поне 5 кратно по -висока.
      На 3 години би трябвало да е "морално остарял",ама си върши работата перфектно.Скоро,го бях напънал на "турбо" режима и изкара 15 тина мин. и то с 3 годишните "китайски" батерии от снимките.Повече от достатъчно за целите,за които го ползвам.

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Чешем си езиците ма да ти кажа и само с гледане не става,фенера ти тук се намира за около 25 долара сегашните модели,а твоя ако беше написал поне какво пише на него добре щеше да е,така само на поглед кое да му сравня?Кейгос какво,модел нещо да му знаеш?Някакви льжливи лумени да дадеш?Батерии 3600 пише от преди 3 години,тия ги видях макар над 3400 тия дни и то Панасоник да не се намират,а на фенера и толко не пише.

        Страшен е,за парите си може много добьр да е ма да питам - за какво главно го ползваш,ако му бия един чук ще свети ли или ако го изпусна и до там?Отварял сьм си бирите с някой от малките фенери,нормалните дьржат,КитаецО НЕ,твоя как е?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Чешем си езиците ма да ти кажа и само с гледане не става,фенера ти тук се намира за около 25 долара сегашните модели,а твоя ако беше написал поне какво пише на него добре щеше да е,така само на поглед кое да му сравня?Кейгос какво,модел нещо да му знаеш?Някакви льжливи лумени да дадеш?Батерии 3600 пише от преди 3 години,тия ги видях макар над 3400 тия дни и то Панасоник да не се намират,а на фенера и толко не пише.

          Страшен е,за парите си може много добьр да е ма да питам - за какво главно го ползваш,ако му бия един чук ще свети ли или ако го изпусна и до там?Отварял сьм си бирите с някой от малките фенери,нормалните дьржат,КитаецО НЕ,твоя как е?
          Умишлено съм подчертал батериите...мисля ,че са "ясни"..още ги продават,кат гледам...Не са лоши-между другото .
          Мисля,че бях споменал,че е с Q 5 диоди....на снимката се виждат и --колко са ......Т.е--- повече от достатъчна информация .

          Аз моите фенери ни ги "бия с чук",за отваряне на бири---къф е проблема,изпускане -гледам да не го изпускам(ама се е случвало де).Явно съм попадал все на "бройки" с китайчетата.....-нямал съм сериозни проблеми досега.

          Използвам го да си светя до 50-60 метра с относително "бяла" светлина.(възможностите са му доста отгоре).Като изискването ми е след като осветя "нещо", да го виждам реално (3 D - ),ако случайно се "раздвижи" да виждам и 20 тина метра около него....

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Влизате в ненужен спор. Ясни са предимствата на марковите и мисля е ясно каква е целта на настоящата тема. Ако се скарате по случая ще ви призная. Ако някой не е забелязъл, пак да повторя - поръчвам на кило, пък каквото дойде. Доколкото виждам китайците си вършат работата. Който иска качество плаща. Аз лично не бих платил 10х цената за качество, все едно ще купувам къща и 10 години няма да я сменям (като се замисля за 10 години съм сменил 3 квартири...), ама това са си мои виждания. Но аз полвам фенерчето да си светна да не се спъна в градината. BENZBOSS го ползва за съвсем други неща. Мисля няма място за сравнение. Моят най-много да го навали дъжда, ама много съмнително, че ще изляза ако вали.
            Последно редактирано от silverfox; 15-01-14, 18:24.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              А съвсем не ми е идея да споря,нещо не разбирам кое да приема за истина от всичкото писано по един фенер - батериите му лъжат,лумените му лъжат,а модела на диодите НЕ,те истински.
              Не ми е и идея да сравнявам едни с други,с едните тук си играят децата и най-много да си потърся под леглото нещо с него примерно,а другия става за всичко.Е на евтинкия като го запъна да отвори една бира с капачката която затваря батериите и му избивам резбата,а другия става и за чук ма както ти каза Всеки си знае за него,на мен фенерчета по 5 кинта не ми пречат,но нещо не ги и целя.Свиркай ако ти уцелиш,че да знам къде да стрелям и аз.

              Нещо не съм вярващ аз много и каквото пише на една стока гледам да не вярвам преди да пробвам,определено половината свят лъже маматсиебало.Е погледни последния тест който съм приготвил на един друг фенер,карабината с Олайта и под него фенерче за пищов с лазер на него.Питах кое рита повече,Калашник или 45ти и Калашника риткал.Проверих по спецификации какво дават на фенера/лазер комбо и го дават за дълги оръжия та явно става.Проверих колко му е гаранцията и гаранция има.Преди да го кача на пищова ще му изтрещя 30 броя откат на Калашник и ако не се даде минава в графа Ставаш,ако клекне го определям като боклук и до там.

              Аз така подхождам към нещата си,може и по тая причина тия за 2 кутии цигари да не ми издържат на напъна като почнат с басните за лумени,батерии,диоди,спецификации..........

              Аз съм до тук,ако продължа и ще взема да ви снимам една кофа с фенери и на кое колко вярвам и защо ма не е това темата.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Като е за градината - за какво ти е такова фенерче? Аз ползвам челници - ръцете ми са свободни - с едната разкопчавам, с другата го държа. Някак с една ръка е неудобно. Иначе леководолазните които съм взел се ползват по строго определеното си предназначение и затова ме интересуваше до следващия сезон ще имам ли батерии или не. И да няма - не е такъв проблем - до сега на водолазните фенери съм карал с алкални за еднократно ползване, а и фенерите задължително ги дублирам, така, че да няма изненади.
                Обаче Т6 за челник ми се струва, че ще е твърде силен.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                  Като е за градината - за какво ти е такова фенерче? Аз ползвам челници - ръцете ми са свободни - с едната разкопчавам, с другата го държа. Някак с една ръка е неудобно. Иначе леководолазните които съм взел се ползват по строго определеното си предназначение и затова ме интересуваше до следващия сезон ще имам ли батерии или не. И да няма - не е такъв проблем - до сега на водолазните фенери съм карал с алкални за еднократно ползване, а и фенерите задължително ги дублирам, така, че да няма изненади.
                  Обаче Т6 за челник ми се струва, че ще е твърде силен.
                  Подкрепям. Преди месец ми се наложи да се натикам в във ВИК шахта посред нощите че беше се напълнила с вода. Понеже имах само голям фенер (с 3 от най- дебелите 1,5 волта батерии) и нямаше как да закрепя на удобно място- го захапах със зъби докато работя с двата ключа.
                  Първата ми работа на другия ден познайте каква беше?
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Каква,марка и модел?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Ами Петцл върши ми перфектно работа и си държи батериите - иначе имам и торба китайски челници, които също вършат работа - просто на тях трябва по-често да им се сменят батериите. Даже и в кладенец съм влизам многократно с китайчета - няма проблеми. Китайчета купени от магазин за 1 лев.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                        Като е за градината - за какво ти е такова фенерче? Аз ползвам челници - ръцете ми са свободни - с едната разкопчавам, с другата го държа. Някак с една ръка е неудобно.
                        И що си светиш докато пикаеш? Да не си пикаеш по краката ли?
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Колегата от форума И. Стоянов ми прати едно такова светило с Т6. Имам китаец купуван преди 2-3 години с диод 3 вата и се надявах, че новата придобивка ще свети по-силно, но аз разлики м/у стария и новия не намирам.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Колегата от форума И. Стоянов ми прати едно такова светило с Т6. Имам китаец купуван преди 2-3 години с диод 3 вата и се надявах, че новата придобивка ще свети по-силно, но аз разлики м/у стария и новия не намирам.
                            T6, също както и Q5, определят колко лумена на ват може да изкара диода. LED диоди са CREE XM-L, XP-G...
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Колегата от форума И. Стоянов ми прати едно такова светило с Т6. Имам китаец купуван преди 2-3 години с диод 3 вата и се надявах, че новата придобивка ще свети по-силно, но аз разлики м/у стария и новия не намирам.
                              - зареди ли батерията? Пробвай с някоя от другите дето имаш ...

                              Едит - ако не те устройва мога да говоря за смяна с друг, смятам че няма да има проблем. Има същото, само че с 2 батерии, ама май светят еднакво

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Дайте линк за някой китаец с този диод и по възможност да има режим с доста слабо светене.
                                Ники

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X