Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Фенер с Cree XM-L T6

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    За лумените вече стана ясно, че не са верни. Като дойдат приемам съревнование да видим. Олайт срещу тези дето ще дойдат. Кой свети по-добре.
    Няма проблем, подобен тест се осъществи още 2011 година сред членовете на форуми bglov.com, nalov.com, както и беше отразен в списание Guns.bg. Състезанието беше между различни фенери , като най скъпият беше гигант лед ленсер за почти 900лв!!! Кой победи е ясно - OLIGHT m3x
    Имайте в предвид , че при "евтините" фенери няма добра стабилизация - тоест след няколко минути вече не светят силно, като в началото, за разлика от други,
    Както по-горе казах - за всеки влак си има пътници.

    Коментар


    • #77
      От: Фенер с Cree XM-L T6

      Абсолютно съгласен с Хосе по принцип. Едва ли някой ще се напъне да каже, че Олайт е като нонейм китайчетата. И за батериите също. Но както много правилно беше поставен въпроса в началото - за такива пари каква услуга получаваме. За моите нужди сега ползвам едно китайче за 22 лева (с батерията и зарядното), дето има претенция за 500лумена и нямам представа дали ги прави, но това какво и как осветява на дистанция, на която и при дневна светлина не мога да хвърля дотам ми е повече от предостатъчно. Режим на ползване - почти всяка вечер за няколко минути (някъде 5-15). Имам го от около 8 месеца и съм му зареждал батерията 2 или 3 пъти (за 2 пъти помня). Заедно с него си купих и едно друго китайче 1000 лумена с две батерии и един челник 500 лумена с 2 батерии. Само съм ги пробвал в началото как светят и толкоз. Току-що проверих - светлината и на двете е понамаляла. Вероятно щото от 8 месеца не съм ги зареждал. Извод - за моите нужди абсолютно ме удовлетворява. Планирам да купя още поне 2 - едното за чантата на жена ми, другото да си стои до главата ми в спалнята. Забравих да кажа - с регулиране на ъгъла на светлина (размера на светлинното петно върху усветената площ).
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #78
        От: Фенер с Cree XM-L T6

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Току-що проверих - светлината и на двете е понамаляла. Вероятно щото от 8 месеца не съм ги зареждал.
        ...и така, бавно и полека, стигаме до основната разлика между читав фенер и не-читав такъв. (забележете - марки не споменавам ) А именно - читавия свети с колкото си му казал до пълно изстискване на батерията. Не-читавия свети когато колкото му скимне. Разликата 5 чарка за 5 кинта общо и някой на заплата, дето знае как да ги свърже.

        Че марковите са силно надценени е напълно вярно. Амо то с кое не е така? Дават повече, но струват много повече. Значи трябва да се търси читав не-марков. Тогава пък се губи време и пари. Абе не подценявайте счетоводителите - намерили са му колая те.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Фенер с Cree XM-L T6

          Аз пък се затормозих да намеря тея тестове на Олайт. Не ги намерих, ама пък намерих разни гръмки изказвания тип "ясно е кой е победителя". Ако може малко помощ. Само да предупредя, че тестове в лабораторни условия не ме интересуват. Аз лаборатория нямам и съответно в таквизи не светя. Светя навън, т.е. светвам двата фенера и гледам от мен до кое дърво светят, както и колко е широчината на лъча.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #80
            От: Фенер с Cree XM-L T6

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...и така, бавно и полека, стигаме до основната разлика между читав фенер и не-читав такъв. (забележете - марки не споменавам ) А именно - читавия свети с колкото си му казал до пълно изстискване на батерията. Не-читавия свети когато колкото му скимне. Разликата 5 чарка за 5 кинта общо и някой на заплата, дето знае как да ги свърже.
            А! - ето какво билооооо.... Значи марковите дават повече сигурност и комфорт, когато в условията на кучи г@з изведнъж заагснат, а немарковвите въпреки липсата на родословно дърво осветяват макар и слабо, като едновременно с това ти дават сигнал кога да ги заредиш.... Ясно...
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #81
              От: Фенер с Cree XM-L T6

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Аз пък се затормозих да намеря тея тестове на Олайт. Не ги намерих, ама пък намерих разни гръмки изказвания тип "ясно е кой е победителя". Ако може малко помощ. Само да предупредя, че тестове в лабораторни условия не ме интересуват. Аз лаборатория нямам и съответно в таквизи не светя. Светя навън, т.е. светвам двата фенера и гледам от мен до кое дърво светят, както и колко е широчината на лъча.
              Аз пък без особен тормоз открих 1 тема от 2011 година още... http://www.bglov.com/forum/index.php?showtopic=16107
              За съжаление повечето снимки са експирясали.
              Както всичко останало в живота - има часовник за 10 лева има и за 1000лева. И двата показват времето добре...е някой са по точни...
              Който иска може да си купи 100броя по 10лв, друг 1бр. от 1000. Въпрос на вкус.

              Коментар


              • #82
                От: Фенер с Cree XM-L T6

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                А! - ето какво билооооо.... Значи марковите дават повече сигурност и комфорт, когато в условията на кучи г@з изведнъж заагснат, а немарковвите въпреки липсата на родословно дърво осветяват макар и слабо, като едновременно с това ти дават сигнал кога да ги заредиш.... Ясно...
                Искаш да кажеш, че "скъпите" са от "тъпите". Ами не е баш така .
                Накрая свалят силата на светлината във времето, някои имат и индикатор/индикация за разредена батерия...

                Коментар


                • #83
                  От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                  Искаш да кажеш, че "скъпите" са от "тъпите". Ами не е баш така .
                  Накрая свалят силата на светлината във времето, някои имат и индикатор/индикация за разредена батерия...
                  Далеч съм от мисълта, че не е помислено за това. Просто Спарки ми пусна една топка на воле-то.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Всъщност, сравнявайки ги с американските марки, не са и скъпи, на фона на американските:
                    http://www.surefire.com/illumination...-invictus.html истински 800лумена - 770$

                    Коментар


                    • #85
                      От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                      Аз пък без особен тормоз открих 1 тема от 2011 година още... http://www.bglov.com/forum/index.php?showtopic=16107
                      За съжаление повечето снимки са експирясали.
                      Както всичко останало в живота - има часовник за 10 лева има и за 1000лева. И двата показват времето добре...е някой са по точни...
                      Който иска може да си купи 100броя по 10лв, друг 1бр. от 1000. Въпрос на вкус.
                      Е аз търсих нарочна тема за тестове. Иначе за останалото си прав, ама пак да питам - що се месиш в тая тема? Ние си търсим Касио за 20лв, тип електронен, биташки, дето бачка години непретенциозно. Я уцелим, я не. Не търсим в коя марка да инвестираме пари. Спарки май го е казал най-добре. То и първият ми пост го е казал същото:
                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      З...има богато разнообразие от китайци... Всичките един дол дренки, но тук таме се промъква все пак някоя фирма...Ако някой има по-добра идея за толкова пари да казва
                      Последно редактирано от silverfox; 14-01-14, 21:18.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Фенер с Cree XM-L T6

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        ...когато в условията на кучи г@з изведнъж заагснат...
                        И ония ти дават сигнал, в най-различни варианти - например премигват, или слизат на по-нисък режим, но позволяват да ги изнасилиш до последно. Пак да натъртя - не сравнявам маркови с немаркови, а читави с нечитави. Разликата е съществена.

                        Някои от не-читавите спират да светят доста преди батерията да е тотално свършила. С читав я изстискваш докрай - може да накара диода да свети и при 0.7-0.9 волта върху батерията (стига да има батерия дето да може да даде някакъв ток при това напрежение). Тоест - можеш да ползваш пълния капацитет на батериите, точно при условия на кучи гъз, когато не-читавия отдавна ще е загаснал, или ще свети като фас. А извън тия условия - и в контакта можеш да го включиш. Тогава наистина са равностойни.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Иначе за останалото си прав, ама пак да питам - що се месиш в тая тема? Ние си търсим Касио за 20лв, тип електронен, биташки, дето бачка години непретенциозно. Я уцелим, я не.
                          Ами просто препоръчах, да не купувате марка "..файър".
                          По-добре разни там аврори, конвой и подобни. И то е ясно, че заявените характеристика са далеч от истината, но поне няма да има 30% брак...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Малко е късно. Вече са поръчани. А пък като препоръчваше да не купуваме ...fire, препоръча друга марка за 500+ лв фенерчето, та нямаше кой да ти обърне внимание. Идат 4, ще видим колко са брак.

                            ПС: А, да - и за характеристиките съм писал в първия пост:
                            А лумените ги раздват на кило...
                            Не за конкретния случай го споменавам, ами последните постове все това се обясняваме.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Е аз търсих нарочна тема за тестове. Иначе за останалото си прав, ама пак да питам - що се месиш в тая тема? Ние си търсим Касио за 20лв, тип електронен, биташки, дето бачка години непретенциозно. Я уцелим, я не. Не търсим в коя марка да инвестираме пари. Спарки май го е казал най-добре. То и първият ми пост го е казал същото:
                              ТЕСТ:
                              http://fonarevka.ru/

                              п.п държа в едната ръка едни истински 500 лумена , в другата едни ,,леви" 400, 10 пъти по-евтини. Отдавна, зверски експлоатирани и нежалени. Пак работят. Но мисля, че по всички въпроси беше обобщено още някъде в старта, преди много години, от В.Петров и други колеги.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #90
                                От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                                Всъщност, сравнявайки ги с американските марки, не са и скъпи, на фона на американските:
                                http://www.surefire.com/illumination...-invictus.html истински 800лумена - 770$
                                Предложи ми нещо на Олайт,дето да върши "работата", на МОЯ -60 лв,(дето съм го показал по горе в темата) и да е по евтин например от ..... 500 лв ...(500 лв,щот съм ларж ).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X