Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Днеска ми дойде новия фенер с КРИИ Т6 , рефлектор и 5 режима! На пръв поглед съм доволен. Довечера ще му е първа нощна смяна, та повече отзиви след нея.
    Рефлектора е идеално огледален, добре направен но пластмасов, което ме прави подозрителен към него, та веднага поръчах допълнително алуминиев рефлектор. Като пристигне и пробвам, ще реша с кой от двата ще ползвам фенера.
    Вече ми станаха 3 фенера различни - единия освен за играчка на детето ще се ползва и за фар за колелото, втория ще е за зор заман в къщи а третия ще дава дежурства с мене.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      А пьк на мен ми се обади собственика на една лодка,че е намерил фенера ми да се джвака под мотора,а там беше масло,солена вода и нафта с антифриз бьркоч,една седмица е стоял в чорбата,сега като ми дойде ще го изтествам.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_quarkpro-qp2ax-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5575929
      Quark Pro QP2A-X

      Е за това дето казах,че смисьл много няма да се купува,78 долара е и вади 330 лумена макс,убавината му е,че бачка с АА батерии и не ми се налагаше да мькна с мен много 18650.Сега вече не ми се налага да го мькна него,остава дьлбока резерва.Ако е жив де.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Днеска ми дойде новия фенер с КРИИ Т6 , рефлектор и 5 режима! На пръв поглед съм доволен. Довечера ще му е първа нощна смяна, та повече отзиви след нея.
        Рефлектора е идеално огледален, добре направен но пластмасов, което ме прави подозрителен към него, та веднага поръчах допълнително алуминиев рефлектор. Като пристигне и пробвам, ще реша с кой от двата ще ползвам фенера.
        Вече ми станаха 3 фенера различни - единия освен за играчка на детето ще се ползва и за фар за колелото, втория ще е за зор заман в къщи а третия ще дава дежурства с мене.
        Супер е новия фенер с рефлектор! По широк светлинен сноп от онзи с променливия фокус, съответно по-голяма осветена площ. Свети на същото разстояние. Изкарва по-дълго време с една и съща батерия спрямо стария с променливия фокус! Свети доста по-силно от българските служебни дето са по 80 лв. и светлината е бяла а на служебните жълтее. Гумата на уплътнението на стъклото, и на копчето е фосфорецираща, т.е. свети на тъмно, което прави намирането на фенера на тъмно , по-лесно - това много ме изкефи защото се е случвало да бърникам, опипвайки на тъмно из тревата да си търся падналия фенер и никак не е приятно! Има памет на режима на светене, т.е. на който от петте режима го изгася, на същия светва! Другото , на което обаче не знам дали да се радвам, е че май фенера има някаква защита за батериите - сложих 2 еднакви батерии на този и на стария фенер с променливия фокус, и ги оставих светнати. След време забелязах че новия е изгаснал а стария свети , но слабо. Замерих батериите и уреда показа 2,7 волта , поекспериментирах още малко и се оказа че новия фенер с рефлектора изключва при падане на батерията до около 2,7 волта, а стария си свети но слабо.
        Дойдоха ми и новите батерии ( NCR 5000mA, уж японски) и зарядно, с тях правих експериментите с фенера. Та при около 2,7 волта новия фенер изключва, а след пълно зареждане, тия батерии показаха на уреда 4,24 волта (Санийото, след пълно зареждане показва 3,9 волта). Фенерите светят по-силно с тези батерии, напълно заредени, отколкото със Санийото, напълно заредена! Ще ги видя по-нататък колко ще карат!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Супер е новия фенер с рефлектор!
          Дойдоха ми и новите батерии ( NCR 5000mA, уж японски) и зарядно, с тях правих експериментите с фенера.
          Поздравления, колега със здраве да го ползваш. Сега сам ще се убедиш в одобството на добрият рефлектор, пред "лупата".
          Относно батериите - такива с капацитет 5000 ма/ч все още не съществуват. В най-най добрият случай са 3400 ;-)

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
            Поздравления, колега със здраве да го ползваш. Сега сам ще се убедиш в одобството на добрият рефлектор, пред "лупата".
            Относно батериите - такива с капацитет 5000 ма/ч все още не съществуват. В най-най добрият случай са 3400 ;-)
            Благодаря! А тоя капацитет на батериите няма ли чалъм да се замери някак? Аз със тоците съм силно скаран, ама познавам хора дето са в час, та ще взема да проуча нещата!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Благодаря! А тоя капацитет на батериите няма ли чалъм да се замери някак? Аз със тоците съм силно скаран, ама познавам хора дето са в час, та ще взема да проуча нещата!
              Aко е известен консуматора и времето ,капацитета ще се сметне !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Aко е известен консуматора и времето ,капацитета ще се сметне !
                Е да ама тия батерии нали не се изтощават до 0. Т.е. за определено време при определен консуматор батерията ще се изтощи до определен капацитет. Ще сметнем изразходвания капацитет от дадения консуматор за определено време, но няма да знаеме още колко капацитет и е останал на батерията, съответно няма как да сметнем пълния капацитет на батерията! Или греша?

                Един приятел има доста скъпо зарядно за батерии тип АА и ААА, та това зарядно докато зарежда определена батерия АА или ААА показва освен волтажа и до колко мА се е заредила. Ама за 18650 не става!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  И аз го имам това,че ако искаш и ги разрежда,че и по колко ампера да им пуска има опция......ма не става за 18650 каквото и ти казваш.

                  Аз лично гледам някой друг да ги е тествал преди аз да се метна,като тестващ някой китаец и ми покаже по сметки 1200 та какво,какво ме грее това?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    http://lygte-info.dk/info/Batteries2012Info%20UK.html
                    макар, че не си струва да се открива топлата вода. Има и други постановки. jose и други го казаха преди, та и за максималния капацитет на 18650(поне съществуващите до момента).
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Преди седмица ми пристигна това и на първо четене съм много доволен, осбенно имайки предвид, че го спечелих на търг за $9.50. Ползвам го със 18650 Samsung 2200mAh и свети изключително доволно. Рефлектора е голям. Няма вариофокус, но и не му трябва според мен. 5 режима.

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Ама за 18650 не става!
                      18650 зареждам със IMAX B6. Има функция за разряд, за storage на батериите и балансирано зареждане. Зарежда всичко - NiMh, LiIon, LiPo, Pb. По време на разряд/заряд показва какъв капацицтет е разредил и заредил в mAh.
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                        Преди седмица ми пристигна това и на първо четене съм много доволен
                        Същия е като моя само че моя е с Т6 диод и го дават 2000 лумена!



                        18650 зареждам със IMAX B6. Има функция за разряд, за storage на батериите и балансирано зареждане. Зарежда всичко - NiMh, LiIon, LiPo, Pb. По време на разряд/заряд показва какъв капацицтет е разредил и заредил в mAh.
                        А така! А занимава ли ти се да ти пратя една батерия да я замериш и да ми я пратиш обратно по куриер? Всичко за моя сметка разбира се!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Същия е като моя само че моя е с Т6 диод и го дават 2000 лумена!




                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          А така! А занимава ли ти се да ти пратя една батерия да я замериш и да ми я пратиш обратно по куриер? Всичко за моя сметка разбира се!
                          Няма грижа стига да е 18650, че имам легло само за такива. Ама и друга да е ще я измисля някак си. До Офис на Еконт - София, кв. Младост 3, бл.342 вх.1 устройва ли те?
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                            Няма грижа стига да е 18650, че имам легло само за такива. Ама и друга да е ще я измисля някак си. До Офис на Еконт - София, кв. Младост 3, бл.342 вх.1 устройва ли те?
                            Да, предположих че с U3 диода ще да е по-добър фенера, но и цената е доста по висока при свободна продажба (без търгове). Моя ми излезна 14лв. купен от свободна продажба, доколкото си спомням тия с U3 бяха по над 20 $ имаше и с Q5 и бяха по-евтини и от Т6 но тук в тази тема ме посъветваха да взема с Т6!

                            Недолюбвам ги Еконт но щом тебе това те устройва. Ще я пратя в понеделник, само ми пиши имената на получателя на лични, също е добре да дадеш и телефон за да ти пратят СМС като пристигне да идеш да я вземеш! Пращам ти моите данни на лични!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Вчера дойде това :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1397667125037.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5580244

                              Охладителя реших да го правя от 2 части - фабричната алуминийева и сърцевина от мед запресована в отвора на алуминийевата част. До тук добре, обаче :
                              1) ще сложа термопаста м/у алум. плочка на диода и медната сърцевина, а след това смятам да направя 2 отвора през плочката и да пристегна диода към медната сърцевина с винтове, добро решение ли е?
                              2) гледам в описанието на туЙ диод макс. напрежение 3.5 V, при мен от напълно заредена батерия под товар е ~ 3,65. Мислех да сложа само 1 омов резистор преди диода, но дали ще остиска,?


                              Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Вчера дойде това :[ATTACH]702575[/ATTACH]

                                Охладителя реших да го правя от 2 части - фабричната алуминийева и сърцевина от мед запресована в отвора на алуминийевата част. До тук добре, обаче :
                                1) ще сложа термопаста м/у алум. плочка на диода и медната сърцевина, а след това смятам да направя 2 отвора през плочката и да пристегна диода към медната сърцевина с винтове, добро решение ли е?
                                2) гледам в описанието на туЙ диод макс. напрежение 3.5 V, при мен от напълно заредена батерия под товар е ~ 3,65. Мислех да сложа само 1 омов резистор преди диода, но дали ще остиска,?


                                Поздрави!
                                Заеби медта. Няма да свърши нищо в случая.

                                Относно едноомовия резистор - 1-2 вата ще се отделят сами върху него. Къде ще го завреш?

                                Опитай го за момент без резистор, колкото да пробваш колко ток минава. Това че върху друг диод е давало това напрежение, не значи че и върху тоя ще го дава.
                                На написаното върху листчето не обръщай никакво внимание. Има си официален документ в сайта на Cree по въпроса. Гледай него.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X