Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Е от 20: 00 до сега работя с него и признаци за отслабване няма, но не си светя постоянно разбира се, а и до разсъмване има време. Истинския тест ще е като го напна по гората след седмица. По едно дежурство да изкарва без смяна на батерия, доволно.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      Към днешна дата батерията Санийо още не съм я зареждал! Колко часа има навъртяни не мога да смятам, но само днеска фенера свети от 17:30 ч. до 21:30 почти без изключване - чистих си климатиците и когато не си светех, просто мушвах фенера в джоба както си е светещ. При всички положения имам доста над 5 часа светене откакто съм я сложил тая батерия. Няма признаци за отслабване на светлината. Май ще се окажат доста добра инвестиция тия 12лв. дадени за това Санийо!
      Синята Ултра Файър батерия дето ми я дадоха с фенера и не можеше да изкара и 3 часа, успях да я приспособя за едно по-малко фенерче с по-слаба консумация с което свети задоволително дълго, така че и тя е оползотворена!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Вчера в магазина дето ти споменах саниото беше 13 лв. Следващата 2200 май беше 15 лв.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          А някой има ли идея как да се шунтират хилядите режими на светене и да остане най -силният?

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Както казах по горе, като имам време ще разглобя един да видим че и мен ме дразни китайския интелект
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Както казах по горе, като имам време ще разглобя един да видим че и мен ме дразни китайския интелект
              Така изглежда от вътре я
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1391946436497.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5562631

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Всъщност се поразрових и намерих доста клипчета дето "изкормват" тая платка и премахват дразнещите ражими. Само се опасявам дали платката играе роля само на програматор ограничаващ тока или ограничава и напрежението, как мислите.
                До половин час я кътвам пък квото стане

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1391954999334.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5562650

                Всъщност моя не се оказа Т6, а U2, което по спецификации на cree е най -якия от серията


                Ай.. до след малко

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  Всъщност моя не се оказа Т6, а U2, което по спецификации на cree е най -якия от серията
                  По-напред го писах. Диодите са X-ML, XB-D, MT-G2, MC-E и т.н.

                  T6, Q5, U2 и т.н. определят светлинния поток или казано по друг начин - колко лумена на ват може да изкара диода и за всеки LED диод са различни, в зависимост на характеристиките на диода. И U2 не е "най-якото" - има и U3.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    По-напред го писах. Диодите са X-ML, XB-D, MT-G2, MC-E и т.н.

                    T6, Q5, U2 и т.н. определят светлинния поток или казано по друг начин - колко лумена на ват може да изкара диода и за всеки LED диод са различни, в зависимост на характеристиките на диода. И U2 не е "най-якото" - има и U3.
                    Е добре де нахока ме по традиция, ама я кажи инфо за кътване на платката имаш ли?

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Като това ли?

                      http://www.youtube.com/watch?v=4JOF8TCTPdM

                      Само, че тоя на видеото е по-различен. Ще трябва да търсиш за твоя.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        Да!

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          А някой има ли идея как да се шунтират хилядите режими на светене и да остане най -силният?
                          При следващата покупка,гледайте фенерчето да има памет.Малко по-скъпи са,ама си заслужават
                          Не е препоръчително режима "HI", да се използва дълго време...........

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Абе... изгоря ми поялника , бях тръгнал да шунтирам платката. Мерих с мултицета и се оказа, че платката ограничава напрежението, тока - когато взема нов поялник да разпоя едното кабелче за да свържа амоерметъра.
                            Та ако на входа (батерията) идват 4 волта на изхода (диода) са 3.36в. Незбам ако е разпоен диода (без товар) какво ще покаже.
                            В ловджийския форум редовно разкачат платките и пържат диодите, ама след един поялник фира не искам и фенер да съм назад.

                            Някой по -запознат? Целта е да се махнат излишните режими, а не платката.

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              В ловджийския форум...
                              ...да си гледат пушките и запоите.

                              Кажи каквко пише на чиповете. Ще ти трябва фенер и лупа.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Всъщност се поразрових и намерих доста клипчета дето "изкормват" тая платка и премахват дразнещите ражими. Само се опасявам дали платката играе роля само на програматор ограничаващ тока или ограничава и напрежението, как мислите.
                                До половин час я кътвам пък квото стане

                                [ATTACH]680765[/ATTACH]

                                Всъщност моя не се оказа Т6, а U2, което по спецификации на cree е най -якия от серията


                                Ай.. до след малко
                                Твоя има повече неща по платката,току що разглобих моя да го видя !
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2602.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:5562718

                                Според моята платка,при включено положение влиза + в чипа и продължава към диода,а минуса идва от чипа,тоест светодиода се управлява по минус,сега остава да разбера има ли ограничител на тока,според мен ако има то той е в това CAB1Q резистора който се вижда е 470 ома и вероятно пази само чипа ,със сигурност не е токоограничаващ към диода !Някой с дейташит за тоя CAB1Q
                                Последно редактирано от Roninn; 09-02-14, 19:24.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X