Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Ако искаш да ти пратя единия малък, ама мислех всичко накуп да не плащаш само за куриер. Освен това дори да ти сложа едната батерия дето купих, ще ти трябва и зарядно. Ако много държиш, утре да мина да взема още едно зарядно за 6лв и да ти ги пратя, пък после големия.
    Виж, като дойде големия и батериите, ще имаш и батерии, и зарядно.
    Ще чакам,няма проблем
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      Купих си нов фенер за работата:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01391.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5555680

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01392.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5555681

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01393.jpg
Прегледи:1
Размер:154.9 КБ
ID:5555682

      Има и зарядно за 220 волта. На кутията пише CREE LED 180 Lumens. Пише че светодиода е 3 вата. Та, общо взето съм доволен как свети фенера, доволен съм и от функциите на копчето (силно, слабо и мигаща светлина), има и опция като въртиш една врътка да променяш фокуса на лъча. Обаче имам питане - нормално ли е с тая голямата синята батерия да изкарва само няколко часа ( много по-малко отколкото с комплекта от три батерийки ААА)? Зарядното светва с червен диод като сложа разредената батерия и когато се зареди сменя светлината на зелена (след около 3 часа най-много). Дали тая синята батерия е дефектна, дали зарядното нещо се ебава? Дали няма някакъв чалъм на зареждане? Дали да си търся някаква по читава батерия зареждаща се, и от къде? прави ми впечатление че батерията докато се зарежда изобщо не загрява, нормално ли е? Иначе комплекта го взех за 15 лв. и не бих дал повече пари за фенер щото ако не за година то за две ще го загубя или счупя - такава ми е работата. От друга страна пък непрекъснато разчитам на него щото - такава ми е работата!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Според мен 3 часа са нормални, при положение, че тези 4200mAh не са толкова. Оная Варта горе е с 2200mAh, зарежда 12 часа и работи 2 часа. Ако не те устройва колко кара си вземаш хубава батерия.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Купих си нов фенер за работата:

          [ATTACH=CONFIG]672685[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]672686[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]672687[/ATTACH]

          Има и зарядно за 220 волта. На кутията пише CREE LED 180 Lumens. Пише че светодиода е 3 вата. Та, общо взето съм доволен как свети фенера, доволен съм и от функциите на копчето (силно, слабо и мигаща светлина), има и опция като въртиш една врътка да променяш фокуса на лъча. Обаче имам питане - нормално ли е с тая голямата синята батерия да изкарва само няколко часа ( много по-малко отколкото с комплекта от три батерийки ААА)? Зарядното светва с червен диод като сложа разредената батерия и когато се зареди сменя светлината на зелена (след около 3 часа най-много). Дали тая синята батерия е дефектна, дали зарядното нещо се ебава? Дали няма някакъв чалъм на зареждане? Дали да си търся някаква по читава батерия зареждаща се, и от къде? прави ми впечатление че батерията докато се зарежда изобщо не загрява, нормално ли е? Иначе комплекта го взех за 15 лв. и не бих дал повече пари за фенер щото ако не за година то за две ще го загубя или счупя - такава ми е работата. От друга страна пък непрекъснато разчитам на него щото - такава ми е работата!
          - попринцип тея батерии не се нагряват при зареждане или пине не толкова колкото NI-Mh. С тея батерии си е чист късмет. Днес попаднах на място дето ги продават по 4лв/бр чисто нови. Милиампери на килограм.. Взех 2 за поба (макар, че имам повече от 5-6) - е естествено едната напълно заредена кара фенера да свети като за световно + това държи прилично (2-3 часа на пълна мощност без светлината да променя интенитета си ! ), обаче другата напълно разредена не ще да се зарежда (задрядното си свети зелено) . СЛед 300 опита се зареди, но пак не е като другата, а на външен вид са напъло еднакви. Тъй че пробвай с друга батерия.
          - имам наблюдеията, че зарядните дето си вървят с фенера и жака се слага директно във фенера са ментерливи и не зареждат батериите като стационарно зАРядно ..

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Много добър фенер. Гледам ги в нета, ама не знаех, че в БГ ги има. Сега за батерията. 18650 е най-добрия вариант за фенер. Не знам колко трябва да изскарва, но батерията има електроника, която я пази от презареждане ( на около 4.2 волта изключва), пре разреждане (не може да падне на 0 волта, на 3.2 мисля че трябва да изключи) и би трябвало да има датчик за температура, за да изключи при повишаване на температурата. Т.е. електрониката ти пази батерията. Няколко часа не са малко.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              Имам същата батерия. Според мен капацитета й не отговаря на това което е написано. При мен изкарва при "силно" светене около 30 мин. Имам и друга батерия (на която мога да разчитам, че е от истинските) която изкарва около 2-3 часа в зависимост от околната температура. Така, че батерията ти според мен не е дефектна ... просто си е такава.
              HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
              Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                Много добър фенер. Гледам ги в нета, ама не знаех, че в БГ ги има. .
                Е при Майстора ги има
                И аз се снабдих с един такъв тия дни.
                Има и гъзарски камуфлажен и още по-гъзарски със зелено копче за пускане
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Каква батерия да търся? Откъде? Може и на лични за да не е реклама! Ще стане ли с това зарядно или трябва и зарядно да търся? Зарядното не е с букса а е стационарно, наложи се да му търся удължител щото не влиза в шоко контакти. На работата имаме фенери от Оптико Електрон с подобни (но не същите) батерии, карат по няколко дежурства (поне 3 пъти повече от тоя), обаче има много малка разлика в размерите на батериите и като сложа от служебните трябва да оставя капачето недозавито за да работи. Явно нещо се губи контакта като затегна капачето! Та като ще търся друга батерия трябва да съм сигурен че ще пасне!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Търси батерия 18650.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Търси батерия 18650.
                      18650 е стандарт за размера на батерията, също както АА и ААА.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        Гугъл намери много, ама не ми изнася! 25 - 30лв. за батерия няма да дам, това е равносилно на 4-5 батерии като моята по 5-6лв. Да не говорим че за 25-30лв. мога да купя толкова ААА батерийки та да ме изкарат до пенсия, дето има една дума!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Гугъл намери много, ама не ми изнася! 25 - 30лв. за батерия няма да дам, това е равносилно на 4-5 батерии като моята по 5-6лв. Да не говорим че за 25-30лв. мога да купя толкова ААА батерийки та да ме изкарат до пенсия, дето има една дума!
                          Еми, за каквото плащаш, това и получаваш. Бюджетните ААА батерийки са в същата категория - купуваш кило, а те изкарват като за 200 грама.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Гугъл намери много, ама не ми изнася! 25 - 30лв. за батерия няма да дам, това е равносилно на 4-5 батерии като моята по 5-6лв. Да не говорим че за 25-30лв. мога да купя толкова ААА батерийки та да ме изкарат до пенсия, дето има една дума!
                            Имам същия фенер,имам 5-6 по точно,за сега стои резерва,но батериите ги ползвам постоянно,заредени стоят по 3-4 месеца,оставял съм ги по 12 часа и пак светят,слабо но достатъчно.Усещам че вече има разлика във времето което държат но ги ползвам от 3 години.С ААА батерии не съм ги ползвал.При нас литиевите батерии са 4 лв.и ги има на кашони,има една фирма която от над 15 г.продава само батерии,при тях са 9 лв.за бр. но разни панасоник,ансман и др.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Каква батерия да търся?
                              Това е въпрос на лично предпочитание. Аз лично ползвам Li-ion Panasonic 18650c. Същата е като размер и я зареждам със същото зарядно като твоето. Важното за мен е, че е Made in Japan
                              HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                              Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                ...
                                Иначе комплекта го взех за 15 лв. и не бих дал повече пари за фенер щото ако не за година то за две ще го загубя или счупя - такава ми е работата. От друга страна пък непрекъснато разчитам на него щото - такава ми е работата!
                                Може да си купите и вържете на колана и един челник. Ако изгубите фенера или нещо му се прецака да имате резерва.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X