Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Челник за туристически нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Челник за туристически нужди

    Зебрата е магаре проклето,свети много добре и като го гледам мам е направено нЕма Геле това,няма какво да му се строши.Ще видим колко ще издаяни бутона,че тия нещо все глухи акули ми се падат.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Челник за туристически нужди

      Ще ми препоръчате ли челник?
      Бях се спрял на Led Lenser H7, но той няма драйвър за стабилизиране на напрежението. Но хубавото при него е, че има зуум функция и плавно регулиране на осветеността.
      Та търся нещо с мощен диод (не с ярки диоди), зуум функция, регулиране силата на светене (то май всички го имат - кой с режими, кой с плавно регулиране) и въпросния драйвер. Мисля да го поръчам от e-bay, освен ако не излезе нещо на прилична цена в Б-я.
      Нямам намерение да го ползвам активно за туризъм, а като работя нещо (особено лятото, когато се работи до по-късно) да мога да си светя със свободни ръце. А през останалото време ще стои в колата за аварийни ситуации

      Коментар


      • #63
        От: Челник за туристически нужди

        Black Diamond Spot http://blackdiamondequipment.com/en/...9CVGRALL1.html

        Коментар


        • #64
          От: Челник за туристически нужди

          Очаквайте нов челник от Skilhunt с максимална мощност 800-900лумена. Направо челен фар , но с малки размери.

          Коментар


          • #65
            От: Челник за туристически нужди

            Щом ТИ казваш аз няма да го чакам много,кажи от къде да го купя,че брата взе една нова Зебра / удави си старата,не плуват колко и пари да вкара в тях човек /и свети повече от мен в главата.

            Модел/номер,тинтириминтири имаш ли?Кажи да не се лутам из нета.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: Челник за туристически нужди

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Щом ТИ казваш аз няма да го чакам много,кажи от къде да го купя,че брата взе една нова Зебра / удави си старата,не плуват колко и пари да вкара в тях човек /и свети повече от мен в главата.

              Модел/номер,тинтириминтири имаш ли?Кажи да не се лутам из нета.
              Имам една секретна картинка. Моделът излиза др. месец. Още не е пуснат официално

              Коментар


              • #67
                От: Челник за туристически нужди

                Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                Очаквайте нов челник от Skilhunt с максимална мощност 800-900лумена. Направо челен фар , но с малки размери.
                Хм, ще го чакам с интерес. С какви батерии работи и колко време държи с тях на 800 лумена ?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #68
                  От: Челник за туристически нужди

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Хм, ще го чакам с интерес. С какви батерии работи и колко време държи с тях на 800 лумена ?
                  18650 или CR123

                  Коментар


                  • #69
                    От: Челник за туристически нужди

                    Имам и от двата модела,предадох се най-после и аз с тия ААА или АА фенери.

                    Свиркай като излезе да светна и аз.Направо не си го представям това,все едно да си вържа тоя дето ти ми препоръча Олайт М22 на рогата и да си светкам.УЖАС,това свети по-добре от фар на Голф Двойка
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Челник за туристически нужди

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Имам и от двата модела,предадох се най-после и аз с тия ААА или АА фенери.

                      Свиркай като излезе да светна и аз.Направо не си го представям това,все едно да си вържа тоя дето ти ми препоръча Олайт М22 на рогата и да си светкам.УЖАС,това свети по-добре от фар на Голф Двойка
                      Tо лошо няма, но за челник предпочитам по-широк лъч, отделно м22-ката ще тегне закачена на главата.
                      С нетърпение очаквам Skilhunt-a, защщото си е правен баш за тая работа. Отделно ше може да се закача на МОЛЕ, жилетки и т.н. при нужда ;-)

                      Коментар


                      • #71
                        От: Челник за туристически нужди

                        аз сьм си взел едни щипки и едни пласмасови ТАКТИЧЕСКИ карабинери,а раницата има нещо като МОЛЕта на ремьците та мога да закачам почти какво да е на нея.За леки работи Зебрата кьрти ма не е противоводна,не става да плувам с нея,но пьк с други мога.Ако Скила става за под вода цена няма с тия почти хиляда лумена.

                        Пускай нишан като я извадят на бял свят,много ше ми гила на наколенките
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #72
                          От: Челник за туристически нужди

                          Лелеее! Като чета горните мнения се чувствам като "далечния беден роднина".
                          Аз пък си взех това:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0384A.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5714661

                          100% китайско от дълбоко куча марка. Струва "крупната" сума от 6 (шест) лв. и до 15-20 м. свети съвсем добре.
                          Това, което всъщност ме изненада е, че с тези
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0386A.jpg
Прегледи:1
Размер:64.9 КБ
ID:5714662

                          батерии успя да свети почти 50 часа без прекъсване. Имам и други лед фенери, но никога не ми е хрумвало да ги оставя включени за да видя за колко време си изяждат тока.
                          При такъв ресурс, спокойно мога да си го нося на поход в гората без допълнителни батерии, и хич няма да ме е яд ако го строша.
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Челник за туристически нужди

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Не си вземай Тика, каквато и да е.
                            Хубав челник, но определно е трудно да се ходи с него през ноща по горите.
                            Свети слабо и фокуса не е хубав - или много центриран или много разпръснат.
                            4 години по късно, тиката все още е на пазара, макар и с доста ъпдейти. Та по повод наблюдението на Джими - да, съвсем правилно е. Аз обаче имам още едно наблюдение за тези години - и при мен, и при много от моите познати винаги на една ръка (айде, на няколко ръце) разстояние има поне една тика и поне един челник, който сериозно я превъзхожда... и по причини които или не са ми докрай ясни или са трудни за обяснение в няколко реда, редовно се използва тиката, а не "по-добрия" челник... При мен картинката е, че аз имам разни яки челници - zabra, primus primelight race, petzl myo rxp, а на децата съм купил две тики от преди години да си имат синя и червена До ден днешен най-често тях ползвам...RXP -то е от скоро, ще видим дали ще успее да вземе преднина, не само по техническите параметри.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #74
                              От: Челник за туристически нужди

                              Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                              Лелеее! Като чета горните мнения се чувствам като "далечния беден роднина".
                              100% китайско от дълбоко куча марка. Струва "крупната" сума от 6 (шест) лв. и до 15-20 м. свети съвсем добре.
                              Това, което всъщност ме изненада е, че с тези
                              батерии успя да свети почти 50 часа без прекъсване. Имам и други лед фенери, но никога не ми е хрумвало да ги оставя включени за да видя за колко време си изяждат тока.
                              При такъв ресурс, спокойно мога да си го нося на поход в гората без допълнителни батерии, и хич няма да ме е яд ако го строша.
                              Аз пък един път като ходих за риба и извадих един газов фенер от водата. При това светеше.
                              Ако намалиш метрите на ефективност до 7-8 метра и часовете до 25 преко сили, може и да загася фенера.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Челник за туристически нужди

                                Аз си взек Cree LED китаец и съм много доволен.Лупата се регулира и свети доста силно и на далече.Но като гледам бая са им надули цените аз го взех за 10лв а сега са по 25 и на горе...
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:seno1.jpg
Прегледи:1
Размер:14.6 КБ
ID:5714677

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X