Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

    Харесах си фенер на Streamlight и избора ми се върти между два модела
    TWIN-TASK 2D и TWIN-TASK 3C и тъй като не съм особенно запознат с тези неща реших пак да питам тук искам да знам каква е реалната разлика между двата освен в броя на диодите и предполагам броя на батериите поне по това което видях останалите данни нищо не ми говорят разни лумени и тн неща:
    ето дани ис нимки на двата модела:
    TWIN-TASK 2D


    данни:TWIN-TASK® 2D

    An all-purpose, professional-grade flashlight with ten ultra-bright white LEDs and a high-intensity xenon bulb.

    * Powered by 2 “D” alkaline batteries
    * A high-pressure xenon bulb; plus 10 ultra-bright, white 100,000-hour life LEDs
    * 22 lumens typical with xenon bulb; 79 lumens with 10 LEDs; 48 lumens with 5 LEDs
    * Up to 9.5 hrs. run time (xenon); up to 80 hrs. (5 LEDs); up to 50 hrs. (10 LEDs)
    * 2.19” (D) x 8.35” (L)
    * 1.39 lbs.

    TASK 3C

    Данни:
    TWIN-TASK® 3C

    This versatile light, with a high-intensity xenon bulb plus six ultra-bright white LEDs, can shine for up to 160 hours.

    * Powered by 3 "C" alkaline batteries
    * High-pressure xenon bulb; plus 6 ultra-bright, white 100,000-hour life LEDs
    * 57 lumens typical with xenon bulb; 28 lumens typical with 3 LEDs; 52 lumens with 6 LEDs
    * Up to 5 hrs. run time (xenon); up to 160 hrs. (3 LEDs); up to 100 hrs. (6 LEDs)
    * 1.68" (D) x 9.02" (L)
    * 1 lb.
    * Accessory holster available

    Благодаря предварително!
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    Re: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

    Който и да си вземете няма да сбъркате. Аз лично имам този който е със средните батерии и съм много доволен. Него предпочетох най-вече защото чисто механично ми изглежда по-здрав... Фенерите са много качествени и солидно направени.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

      А дали е възможно да се направи някакво сравнение с Маглайт (от някой притежаващ и двете марки)
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #4
        Re: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

        На MagLite имам почти всички размери. Като конструкция и качество и двете марки са на висота. Проблемът на MagLite е че са много консервативни и леко пропуснаха факта че вече има и светодиоди... Това беше и причината да си купя Twintask. Че за всяко излизане да трябват нови батерии и то от най-големите е малко разточително... Иначе MagLite имат две предимства: силен концентриран лъч надалеч и тежка конструкция която може да влезе в употреба и за други цели (съвещателно - разяснителни) Но на практика TwinTask е отвсякъде по-практичен макар че ако говорим за практичност в 99% от времето това което ми върши най-много работа е челника Petzl...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Re: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

          Венци благодаря за мненията аз ще си взема Twin Task убеден съм но ме интересуваше практическите разлики в двата и двата са хубави но понеже разликата в цената е нищожна ме интересуваше каква е разликата в конструкцията а иначе аз вече съм си поръчал челник Petzl така че ще имам и двете
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #6
            Re: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            На MagLite имам почти всички размери. Като конструкция и качество и двете марки са на висота. Проблемът на MagLite е че са много консервативни и леко пропуснаха факта че вече има и светодиоди... Това беше и причината да си купя Twintask. Че за всяко излизане да трябват нови батерии и то от най-големите е малко разточително... Иначе MagLite имат две предимства: силен концентриран лъч надалеч и тежка конструкция която може да влезе в употреба и за други цели (съвещателно - разяснителни) Но на практика TwinTask е отвсякъде по-практичен макар че ако говорим за практичност в 99% от времето това което ми върши най-много работа е челника Petzl...
            Гледам има и LED китове Като този например: http://www.amazon.com/Mini-Maglite-L...086150&sr=1-49
            Как смятате дали си заслужава един такъв, вместо нов LED фенер
            Аз използвам Mini MagLite и съм мнго доволен
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #7
              Re: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

              Един фенер не е ли си проектиран за LED не става, поне аз така мисля. Рефлектори и всичко останало се съобразяват с крушките с нажежаеми жичка... На диодите рефлектор не им трябва.

              Тук там се споменава че MagLite имат или скоро ще изкарат на пазара LED фенер от големите, паживьом увидем...!
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Re: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Един фенер не е ли си проектиран за LED не става, поне аз така мисля. Рефлектори и всичко останало се съобразяват с крушките с нажежаеми жичка... На диодите рефлектор не им трябва....!
                Точно за това проблем с китовете не би следвало да има.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  Re: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

                  Прав си, но тогава се губи необходимостта от големия рефлектор и конструкцията е прекалено масивна за резултата... Все пак е важно и теглото и размерите съпоставени с получаваната осветеност... Че един luxeon от най-големите върху радиатор и закачен с две жици за автомобилен акумулатор е много добър... но не е удобен
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

                    Сега ще ви дам и малко инфо относно фенерите.Вчера ми подариха това http://www.quality-items-flashlights...lashlight.html
                    е няма по бяла и силна светлина от него.
                    Препоръчвам и това http://www.surefire.com/maxexp/main/...4436/sesent/00
                    но е по тежко за джоба от към поддръжка.
                    КТМ 400 EXC

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фенери Streamlight(TWIN-TASK 2D или TWIN-TASK 3C)кои да избера?

                      Колеги модератори предлагам да се промени заглавието с подходящо за тематиката смятам че ще е по добре.
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X