Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    На вниманието на всички. След като приключих с зелена граница се наложи да направя командировка поради липса на хора и се натъкнах на нещо страхотно и радостно за Хосе. колегите все повече започват да ползват прожектори ОЛАЙГТ. Когато им показах ТЪРСАЧА и светлината която излъчва и полудях. Народе само ОЛАЙГТ. БГ

    Коментар


    • #92
      От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Все се каня и явно сега е момента да го питам, дали не може да ми даде за тест няколко фенера за няколко дни. Мога да направя реален тест, в реална обстановка. Хубавото е, че имам и база за сравнение с други фенери.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #93
        От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
        Все се каня и явно сега е момента да го питам, дали не може да ми даде за тест няколко фенера за няколко дни. Мога да направя реален тест, в реална обстановка. Хубавото е, че имам и база за сравнение с други фенери.
        Разбира се, че няма грижи. Само казваш, какви модели искаш.

        Коментар


        • #94
          От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1160297.JPG
Прегледи:1
Размер:43.3 КБ
ID:5654697Погледнах темата и понеже и работата ми ,а и това ,че не съм добре със очите ме накара да се зачета.Това нещо си го правих преди време ,но за жалост при една кражба на колата ми го задигнаха.Естествено е предвиден за работа ,а не за ежедневно ,но не пречи да ви го покажа.Предвиден е за дълбочини над 100 метра и да свети като ден,нещо постижимо но в бистри води ,тъй като ако е мътно с каквото и да се свети е все тая.Крушка ксенон 35 вата,акомулатор 12В,7 А/Ч и издържа с едно зареждане около 40 минути.Светеше уникално ,на сухо ярка точка с голям диаметър на около 350 метра върху стена на блок.Теглото му беше 8 килограма.Рефлектор от полиран алумин по модел и горма от фар на мотор/не помня какъв/.
          Иначе заради зрението отдавна непрекъснато с мен е челник за петцил,не е евтин около 160 лева,но свети супер и е много икономичен

          Коментар


          • #95
            От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            В момента в една от големите вериги продават евтджос EDC фенерчета, тип ,,джобни", работещи с батерии АА и ААА. Марката е куча, китайска ,,Powerking"....Усилено ги експлоатират от един месец и засега още не съм унищожил някой от тях.... Цената е 5 лева. По-дългият фенер 2 броя батерии ААА/ има и клипс. Много съм доволен от фенерчетата..Търсех си EDC фенер за в моята, за гаража и като резервни в раницата. Джобните фенерчета Powerking засега са много добри, особено за EDC, работещо с най- евтини батерии.
            Говоря за ето това:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160919_021129.jpg
Прегледи:1
Размер:138.3 КБ
ID:5728623

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160919_021149.jpg
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5728624


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160919_021231.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5728625

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160919_021221.jpg
Прегледи:1
Размер:31.1 КБ
ID:5728626
            Другият ,,Powerking" не е в момента с мен и не мога да го снимам. По принцип не харесвам да купувам евтини неща, но то,и път не се свържат и накупих няколко джобни ,,Powerking". Изпускал съм ги, топих ги във вода, но засега са надеждни. Изпитанията продължават.
            За тактически цели имам Nextorch Z9 и Nextorch T9, но не съм доволен, защото много бързо ,,изяждат " скъпите батерии CR 123..
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • #96
              От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
              За тактически цели имам Nextorch Z9 и Nextorch T9, но не съм доволен, защото много бързо ,,изяждат " скъпите батерии CR 123..
              И защо с CR123? Има купища фенери с презареждаеми батерии.

              По темата: На жената преди май станаха 2 години, взех Fenix UC40UE, и мога да кажа само положителни неща за него. Е, не е като писалка, ама си е истински фенер. За въсем джобни нужди си взех Olight I3S EOS, само дето стои предимно вкъщи. Много е удобен за инспекции на платки и жици - вре се навсякъде. И свети здравата, и като яркост и като време, за едничката AAA батерия, която го захранва.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Някъде в софийското ми жилище имам и презареждането батерии тип CR 123, но откровено казано ме мързи да презареждането батерии. В момента се оглеждам за Мощен, надежден, качетве тактически фенер... Нещо от типа на Олайт М-20 ,,Уориър". Нексторч имат голям недостатък, че скоропостижно изтощават батериите...Не и излиза сметката...Както се казва ,, светиш с 15 лева в час"!
                Последно редактирано от andreiS40; 19-09-16, 00:52.
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  CR123, презареждаеми или не, просто не са актуални по никой параметър към момента.

                  За мързенето да презареждаш, честно казано нещо не схващам. Една добра 18650 (с размер колкото 2 CR123), изкарва повече от тях, особено в натоварени режими, и на 2А се зареджа за час и половина - два. И струва колкото 2-3 хубави CR123. Може да ти стои резервна из багажите и цяла година, и със сигурност излиза мнооооого по-евтино. Демек, къде е разликата?

                  Отделно дето болшинството (да не кажа всички) фенери с 18650, работят и с по 2 CR123, та удобството да метнеш някъде из колата или раницата 2 CR123-ки, които да знаеш че и след 10 години ще си вършат работата, си остава.

                  В Nextorch има точно това, което и във всички останали фенери. Просто трябва да си избереш модел, който те устройва. Това, дето чакам в момента свети с 300 лумена 10 часа, и 50 часа с 50 лумена, с една 26650 батерия. С 18650 ще е примерно 6 часа и 30 часа.

                  ПП: Сега видях че и двата ти фенера са с крушки с нажежаема жичка, и един единствен режим. Просто са отчайващо стари и неефективни. Не е от марката. От технологията е. Към днешна дата общо взето стават за музейни експонати, на фона на останалото на пазара. С китайчето ми куче марка, втора година на събора светим в тавана на тентата по 5-6 часа всяка вечер, и е реално светло, на 7-8 човека отдолу. Твоите ще светят 3 пъти по-слабо, и 4 пъти по-кратко. Безнадеждно зле е това.
                  Последно редактирано от sparkybg; 19-09-16, 01:32.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    Избор на фенер за ежедневно носене.

                    За rcr123 (презареждащите cr123) не съм съгласен, че са отживелица. Имам olight s10 с една такава батерийка и нямам никакви проблеми.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Olight RCR123A e 650mAh, а като обем е малко под половината на 18650, които към момента са 3400mAh. За да е сравнима трябваше да е примерно двойна като капацитет.

                      Да, за такива въшки като S10 си е вариант, но нищо повече.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        грешка
                        Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 19-09-16, 09:39.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Е нали за EDC фенер говорим , а и ако 360 лумена са въшка , не знам какъв трябва да е сериозния фенер за теб
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Въшка е фенерчето като размери. Ако силно държиш да е толкова късо, вариант е. 360-те лумена не са малко, ама заради батерията ги дава за кратко. Виж S2 и S20 колко повече ти дават само срещу малко увеличение в дължината. Пак са си EDC.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2XUnGeU.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5728642

                            Въпрос на вкус, дето се казва.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Увеличението е почти двойно , на мен ми дава достатъчно. Лунния режим може да издържи 15 дни свете. Отделно моя моделе титаниевия , кото е много лек. Малката батерия е по-лекичка. Имам 2 батерии и 2 седмици съм изкарвал стях в планината без проблем.
                              Това дават производителите Моя е по-стария модел , с 320 луме , извинявам се за неточността

                              High = 320 lumens (1 hour 30 minute runtime)
                              Medium = 70 lumens (7 hour 30 minute runtime)
                              Low = 5 lumens (4 day 12 hour runtime)
                              Moonlight = 0.5 lumens (15 day runtime)

                              Максималния режим не го ползвам почти. За ходене ползвам челник , който е 80 лумена.
                              Да въпрос на вкус и нужди е , а не както каза отживелица
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                Дава ти почти двойно време, ама и с повече лумени, и то сравнени при използване на CR123 и на двата. При RCR123 отиваш на 50% от това. При 18650 ще е доста повече от двойно спрямо презареждаеми RCR123 (1500mAh за двете спрямо 3400 за 1бр. 18650), а спрямо една презареждаема отиваме на над 4(четири) пъти. Това за 10грама повече тегло на фенера (в алуминиевия му вариант), 30 грама повече тегло на батерията и 3см по-голяма дължина. Ама няма да ти трябва втора батерия, и въпреки това ще изкарва поне 2 пъти по-дълго, отколкото с двете ти сегашни.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S10vsS20.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5728643
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X