Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    ...26650,има ли читави батерии
    Има. Keeppower 5200mAh например. Има я и в TME, и в GearBest. След 3-4 дни ще дойде моята. Общо взето за момента това е максималния капацитет, но разни приказват че Tesla ще минават на тоя размер батерии и щяло да има и от Panasonic/Samsung/LG. Ама кога и дали, никой не знае. Факта е че се въдят все повече модели фенери на тоя размер батерия. Аз съм им фен отдавна. Моя фенер в момента (оня с който сравнявах моднатия ти) е с такава, тоя дето утре ще дойде също.

    ...само че с директен драйвер не знам как ще е хавата. Може да изпържи диода, или бързо да прегрява драйвера. А може и да няма нищо такова. KeepPower-а е рейтнат на 30А разряд.

    За читави батерии гледай на http://lygte-info.dk/ . Аз моята ще я мерна като дойде. Утре ми идва новия фенер с 5000mAh, и нея ще я мерна, да видим колко е истинска.

    ПП: Ама, аз не виждам C8 с 26650. Има BD01 с тая батерия, с хипер измислено USB зареждане.
    Последно редактирано от sparkybg; 27-09-16, 00:16.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.



      Convoy C8 L2
      Гледам че е около 20$ ,дали да не си спретнем колективна поръчка.
      По всички форуми пишат че е отлична база за всякакви модове,преди малко гледах,един му беше нахлузил оптика от dslr на EF на канон
      В продавалника го има на 100 и нещо лева
      Май без батерия
      Последно редактирано от Roninn; 27-09-16, 06:57.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        С прекалено голям рефлектор ми е, тоест прекалено фокусиран. Може би моднат с XHP70 диод и step-up драйвер ще ми е по-човешки като фокусираност, ама пак ще ми станат много играчките. Като в продавалнита е 100 и нещо лева, всякак бих предпочел Fenix FD40, който е под 100 лева.

        ПП: XM-L2 вече не са актуални. Ето тук може да се правят преки сравнения: http://pct.cree.com/dt/index.html

        Например, при 4W мощност XHP50 (който е същия размер като XM сериите) дава 692 лумена, срещу 586 на XM-L2. XHP-70 при същите 4W дава 740. Даже XP-G3, който е най-новия единичен (на 3V) диод на Cree остава доста назад с около 600 лумена. Но са във версии само на 6 и 12V, тоест при ползване с една батерия трябва step-up драйвер, но това според мен е предимство, а не недостатък - диода може да работи на константна мощност, изстисквайки батерията до долу, независимо каква и колко дърта е, стига да може да дава тока за тая мощност. Хубавите драйвери достигат 96-97% ефективност.
        Последно редактирано от sparkybg; 27-09-16, 09:32.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Ето го моето . 100% китаец ама свети жестоко . Вътре е един акумолатор 3.7 волта . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0426.JPG
Прегледи:1
Размер:188.0 КБ
ID:5730341Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0425.jpg
Прегледи:1
Размер:46.0 КБ
ID:5730340
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Ето го моето . 100% китаец ама свети жестоко . Вътре е един акумолатор 3.7 волта . [ATTACH=CONFIG]885317[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]885315[/ATTACH]
            Лангъркам същия от 2.5 години. Взех му Olight батерия от Jose (струваше 2х фенера) и съм адски доволен. Свети, ня загрява а батерията държи отлично.

            sent from smartphone
            42

            Коментар


            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              За момента оригиналния акумолатор си държи идеално . Не съм го засичал колко време свети ама е много . Още една точка в полза на китайците .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Utrafire C8 дойде. Тотален боклук! Резбите са обикновени, драйвъра е с тънка хромирана пружинка, O-пръстените не са с нужния размер и деиния липсва, драйвера е на резба спрямо тялото и трябва да се поразвие за да опре рефлектора на него, та да уплътни стъклото отпред, на капачката на стъклото няма уплътнение спрямо тялото, а диода не е XM-L, а някакъв МНОГО по-малък, съответно с тоя рефлектор (гладък е ) е ужасно фокусиран и нито става за близко, щото точката на светене е миниатюрна, нито за надалеч, защото е далеч от обявените 2200lm (не че съм очаквал да е близо). Сега меря батерията, ама и за нея резултата е преизвестен. Ключа засега е ОК, ама ще видим докога.

                Ми сори, ама фенер за 10 долара просто не става. Не съм и очаквал друго де. Ще му поръчам Orange peel рефлектор, и друг драйвър с друг диод, ще му сменя и O-пръстените, ама пак ще си остане боклук. Имам чуството че просто е взет брака от някоя фабрика и се продава като фенер. UniqueFire-а ми е на светлинни години, ACEBEAM-а е на десетки светлинни години, а Fenix и Olight още по-нататък. То няма и как иначе, при 10 долара цена със все зарядно и шипинг.

                ПП: Батерията при разряд с 500mA загрява - до момента на около 40 градуса. Смех. 0.12 ома вътрешно съпротивление - още по-голЕм смЕх!

                ППП: Батерията е с главоломния капацитет от 399mAh. Вероятно дори не са си правили труда да сложат цимент около миниатюрния вътрешен елемент, щото е и лека.
                Последно редактирано от sparkybg; 04-10-16, 22:06.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ще му поръчам Orange peel рефлектор, и друг драйвър с друг диод, ще му сменя и O-пръстените, ама пак ще си остане боклук.
                  Само нещо странично да попитам - това някаква мода ли е или хоби? Или се купуват заради алуминиевата тръбичка с резби?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Само нещо странично да попитам - това някаква мода ли е или хоби? Или се купуват заради алуминиевата тръбичка с резби?
                    Нито едното нито другото. И двата нови ще се ползват. Алуминиева тръбичка с резби мога и сам да си направя.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      А с тоя китаец светя отсреща в дяна бад Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0443.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5730708
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        А с тоя китаец светя отсреща в дяна бад
                        Сравнява ли ги с нещо дето не е от пазара за 20 кинта? Защото поне за първия смея да твърдя че е меко казано скромен, особено на фокусиран режим. Загубите му са оптимистично 60-ина процента.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Сравнява ли ги с нещо дето не е от пазара за 20 кинта? Защото поне за първия смея да твърдя че е меко казано скромен, особено на фокусиран режим. Загубите му са оптимистично 60-ина процента.
                          При мене загубите са 100% губя ги или ги чупя по машините та няма никакъв шанс да дам и 20 лева за фенерче . На времето загубих един Скорпион купен от ВИПа за без малко 200 лева и от тогава съм се зарекъл скъпо фенерче и скъпо джобно ножче да не купувам та да са живи и здрави китайците . И двата фенера са ми подарък от един приятел купува ги някъде от Пловдив . Големия ми го подари някъде преди 2 години не знам колко са му загубите ама още с алкалните батерии с които ми го подари а доста съм посветил и с него .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Не се разделям с "Олайт" - М-20. Винаги си е в мен. Захранвам го с акумулаторни 18650.Много съм доволен. Имам го от пет години и не е мръднал.
                            LZ3YG

                            Коментар


                            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Ето го моето . 100% китаец ама свети жестоко . Вътре е един акумолатор 3.7 волта . [ATTACH=CONFIG]885317[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]885315[/ATTACH]
                              С такива гледам доста от митничарите на Кулата са се обзавели. Светят доволно за работата им да ровят из тирове и леки коли. Правят по 200 до 600 щракания (включване и изключване) на нощна смяна 7 - 8 нощни смени месечно. Гледам че ги ползват от около 2 години. Яки копчета.

                              Ето ги моите два основни китайци, големия С8 за 15 лв от ибей и малкия полис за 8лв от сергия на пазара:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_214843-1080x1920.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5730950

                              Големия го нося в джоба или в раницата според случая, има и връзка за ръката. Малкия е за резерв и го нося в калъфче за пълнител на колана. Нося и една резервна батерия 18650 в раницата.
                              И двата фенера имат светещи на тъмно зелени копчета, а големия има и светещо уплътнение на стъклото. Тия светещи работи са ми вършили чудесна работа когато се е случвало да изпусна изгасен фенер в тъмното в тревата.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_214929-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5730951

                              На С8 рефлектора е в началото "портокал" после гладък. Светлинния лъч е точно какъвто ми трябва. Свети достатъчно далеко за работата ми в горски и полски условия. Нито е много концентриран като ония с лупите, нито пък много разсейва.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_215004-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5730952

                              Диода пише че е Т6. И да не е , слабо ме вълнува. Свети доволно силно и дълго с хубава батерия и не грее (поне не се усеща на ръката). Пробвах да го снимам:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_215414-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5730953

                              Има си идеално пасващи гумени О пръстени на всички резби, които съм намазал със някаква смазка. Когато го поръчвах, в обявата пишеше че издържа на дъжд. Ами да, издържа на дъжд, пробвано вече почти 3 години! Ако стана водолаз ще си купя с по-добра водоизолация!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_215836-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5730954

                              Резбите са резби. Аз съм прост машинен инженер технолог по образование, и не разбирам много от резби, ама тия вършат работа, определено! Досега не ми се е разглобявал из джобовете!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_215814-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:5730955

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_215855-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5730956

                              Светещото на тъмно уплътнение на стъклото:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_215954-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5730957

                              Пружинката! Очевидно не е златна, нито пък мога с нея да заместя някоя от пружините на амортисьорите на мотора или колата, ама си върши работата! Батерията не хлопа и фенера свети когато поискам.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_220059-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5730958

                              Малкия фенер също върши хубава работа за в помещения и когато нямам нужда от по голяма дамекобойност. Беше направен за пакет от 3 батерийки ААА, но аз го приспособих за една 18650. Сега свети доста по-силно и мнооого продължително. Зареждам му батерията не повече от 2-3пъти годишно като се има в предвид че е китайска от най-фалшивите дето пише че е 6000 милиампера пък един колега от форума я замери че няма и 600.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_220355-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5730959

                              Наложи се да му изскубна пружинката за да побере батерията 18650.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161011_220415-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5730960

                              П. П. Забравих да пиша че С8 има 5 режима - 3 с различна сила на светене, мигащ и мигащ SOS. Стартира винаги от режима на който е изключен!
                              Последно редактирано от sl.daskalov; 11-10-16, 23:20.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                Два такива от малките като твоя купих миналата седмица от битака за по 6 лева . Единя има само една светлина силната и него колегата го хареса щото рови постоянно по ел. таблата и без фенерче е за никъде . Моя има три режима и го отворих да му презапоя кабелите и да ги шунтирам щото за работно фенерче е излишно да го щракам постоянно . Резбите са му добре направени стяга се нормално не дрънка и не се разглобява само . На времето направих тест на китайска ножка оказа се много по здрава от един куп маркови за по една торба пари . http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176788 Като гледам и с фенерите работата отива натам . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0457.JPG
Прегледи:1
Размер:263.6 КБ
ID:5730993 Тая диодна лампа със соларно зарядно панелче я купих за цели 12 лева от битака . Забравих я запалена почти цял работен ден и като отидох да си я прибера още светеше.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3948.jpg
Прегледи:1
Размер:196.3 КБ
ID:5730994
                                Последно редактирано от sek.1; 12-10-16, 05:38.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X