Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    https://m.aliexpress.com/item/826040...FZMK0wodFDoA9w
    Няма да се изненадам, ако е бил и под 20 лв, , с повече мед съм виждал, отварял и мерил. Един китаец ги ,,тунинговаше" коректно за стотинки доплащане- диод, драйвер, рефлектор.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Какъв имаш...
      Такъв:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:m02199_6_.jpg
Прегледи:1
Размер:34.8 КБ
ID:5729106

      Осрали са се по няколко параграфа:
      - Плочката с диода халталееше спрямо тялото
      - Сложили са хубави яки позлатени пружини, ама не са направили задната капачка да хваща резбата преди да я натиснеш за да се сгъне
      - Самите резби не за правоъгълни като на картинката горе (на феникса на жена ми е такава, на 2-3 олайта, които съм виждал е пак такава), което комбинирано с факта че докато затваряш трябва да натискаш е леко неудобно докато резбата захване правилно
      - Имам забележки по херметичността около копчето за степените
      - Изключен харчи около половин милиампер, макар че като отвиеш тръбата спрямо телото с диода контакта се губи и не харчи. Ама предвид качеството на резбите и това е до време.

      Дават му 1200 лумена. Не е. Иначе диода е XM-L2. На прясна батерия дърпа 2.5А (драйвера е ограничен на толкова), което по прости сметки спрямо даташита на диода е нещо като 800-900, а не 1200. Ама не това ми е дерта. Дерта ми е половиния милиампер изключен и херметичността, дето е под въпрос. Иначе на тоя и на миналия събор 4 нощи го играе осветление по 5-6 часа на среден режим, но видимо си намалява яркостта със спадането на батерията. Иначе наистина свети дълго.

      Спрямо Olight R40 и R50 и аналогичен Fenix е и доволно (и ненужно) по-дълъг. С 2 думи - китайщина. Винаги съм им се чудил на някои решения, при положение че абсолютно нищо не ми е пречело да го направят по-добре, без да се оскъпява и със стоинка.
      Последно редактирано от sparkybg; 24-09-16, 20:09.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        [QUOTE=andreiS40;3024906]Иначе, по темата......в момента се оглеждам за фенер от рода на М20 на Олайт или нещо подобно, компактно, мощно, здраво, многорежимен.....Тактически фенер си е нужен, дори само ако си бушкрафтър...Друго си е да можеш да видиш на 300 метра напред на другия хълм....Въпросът е в това, с какви батерии се захранва....Но такъв фенер не можеш да го ползваш ежем.....че на цивилен плъх, който най-много да ходи на въоръжен туризъм или по планиНе искам да звучи като реклама, но само ще кажа, че от ,,Кауфланд" си купих куча марка" фенери, един от които / някòакъв X cite, който по-горе снимах /ме изнанада с качествата си и най-вече с цената.....[QUOTE]
        M22 става за всичко и всеки, а единственото за което трябва да се помисли е струва ли си гаранцията приблизително двойната цена- за мен твърдо не. Тук и в шапките на всички теми има достатъчно опорни токи, но нач. условия са динамични, генерираме ненужен баласт и в резултат почти загубено време за формиране на добър избор

        http://www.offroad-bulgaria.com/show...15#post2404915
        http://fonarevka.ru/
        Последно редактирано от veskov; 24-09-16, 20:29.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Някой тествал ли е Convoy C8 L2,лошо според мен е цената на фенера,ц8 с мода ми струваше 125 или 140 лв.и си го пазя,съответно тоя за 15-20 лв.е навсякъде и постоянно с мен,и се ползва най често
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

            Тялото на истинския трябва да изглежда така (забележете боядисаните резби на тръбата за батерията):
            [ATTACH=CONFIG]883946[/ATTACH]
            А моя изглежда точно така,резбата към главата не е боядисана на всички оригинални конвои,стъклото на моя е кварцово с нещо си....различно

            На линка на veskov,диода е на алуминиева плочка,при мен е медна
            Последно редактирано от Roninn; 25-09-16, 09:26.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Някой тествал ли е Convoy C8 L2,лошо според мен е цената на фенера,ц8 с мода ми струваше 125 или 140 лв.и си го пазя,съответно тоя за 15-20 лв.е навсякъде и постоянно с мен,и се ползва най често
              Аз Convoy C8 за под 40лв не намирам. Но пък един Ultrafire C8 за 12лв някога ще се дотътри.

              Ако модването се състои в монтиране на готови части - просто сметни стойността на частите. Ако иде реч за препрограмиране на микроконтролера на драйвера, запояване на нови пружини, ръчно донагаждане на новия бутон и т.н., това е времеемко и цената е оправдана. От друга страна към днешнa дата има доста модели на Olight и Fenix около тая цена със същия диод и сходни оптика и сила на светене.

              ПП: R20 Javelot например според мен е нещо много добро за парите си, още повече предвид вградената му USB зареждачка. На мен ми беше много фокусиран, когато го пробвах, та взех Fenix UC40UE вместо него. Но Olight-а като цяло беше по-добре направен фенер - например USB порта на Fenix-а е с гумена капачка, а USB порта на Olight-а е под муфа с о-пръстен, която се отвива и издърпва, за да се покаже порта, като лично за мен решението с муфата е по-доброто. Другото положително е че може да ползва и стандартни батерии. Fenix-а работи само с къстъм батерия, при която и двата полюса на батерията ги има и от двете и страни. Не е чак болка за умирачка - възможно е да и се смени елемента като сдаде, ама е неудобство ако ще го ползваш за нещо отговорно. Ако тогава бях на сегашния си акъл, вероятно все пак щях да взема Olight-а, но пък пущината тогава беше по-скъпа, ако помня добре.
              Последно редактирано от sparkybg; 25-09-16, 12:11.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Аз Convoy C8 за под 40лв не намирам. Но пък един Ultrafire C8 за 12лв някога ще се дотътри.

                Ако модването се състои в монтиране на готови части - просто сметни стойността на частите. Ако иде реч за препрограмиране на микроконтролера на драйвера, запояване на нови пружини, ръчно донагаждане на новия бутон и т.н., това е времеемко и цената е оправдана.
                Мда,пружините,драйвера е къстъм както го исках с памет и режими,диода е сменен,медната подложка.

                п.п Ако нещо ме е дразнело във фенер с диод,то това е че тръгва от някъде си.Искам да тръгне от където искам аз.Тоя javelotR20 тръгва винаги от макс,по добре е така,но и това дразни
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Fenix-а тръгва от режима, в който си го изключил. За R20-ката съм забравил че тръгва на high. Отдавна беше. Иначе тия двата ми бяха в полезрението заради USB зареждането. Според мен за EDC е много добра екстра, предвид че осбено напоследък всичко минава на МicroUSB и шанса около теб да има достъпна такава е доста голям. На всичкото тогоре се ползва по-често и по за кратко (3-10мин) от моя, обаче си стои безгрижно с месеци без да му пада батерията. Зарежда се примерно веднъж на 2 месеца. Батерията му не е вадена откак е купен.

                  Ако излезе някъде такъв с USB зареждне, и да може да го играе пауърбанка, би било още по-практично нещо, обаче поне при компактните модели засега не намирам.

                  Друго - R20 Javelot е единствения с муфа на USB-то. Даже и в най-новия R50 Seeker зареждачката е преместена в капачката и е с гумена тапа, какъвто е масоивя случай.

                  От чисто любопитство бих си поиграл и с регулируемия Fenix FD40, ама не ми се дават 100 кинта (макар че цената за това което предлага според мен е доста добра) ей-така за спорта - много ще ми станат фенерите.
                  Последно редактирано от sparkybg; 25-09-16, 13:12.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Аз има едно китайче което с ето тези умрели батерии:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160925_09_18_30_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:46.7 КБ
ID:5729155

                    Поне половин час свети на максимална яркост, без видимо да намалява след 40-мин почна да намалява прогресивно и след 2 часа умря напълно. Загрява се доста, но не се сетих да проверя колко точно. Ще го пробвам и с по-читави батерии + темп. и ще драсна пак...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Аз Convoy C8 за под 40лв не намирам. Но пък един Ultrafire C8 за 12лв някога ще се дотътри.

                      ......
                      За Ultrafire C8 хич да не те е яд...За мен, свети в пъти по зле от този другия с лупата на снимката...И диода не ми прилича на Т6...не знам какъв е точно, но диодите на двата фенера са различни, а пише че и двата са с Т6. Този на Ultrafire C8 е по малък


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0308.JPG
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5729159

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0309.JPG
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5729160

                      Коментар


                      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                        За Ultrafire C8 хич да не те е яд...
                        Поръчах го от чисто любопитство. Ще го премеря, после ще му набутам един Panasonic и ще отиде на колелото на синковеца - идва си със стойка за целта. Ще видя и какъв е диода като дойде. По характеристики на търговеца е 2200lm, с XM-L T6, и батерията е 3000mAh, което надали има много общо с действителността. XM-L2 U3 върху медна подложка не е торба пари, та може да се модне.

                        Лошото на тия с лупите е че оптиката е отвратителна и особено на фокусиран лъч загубите са ужасно много. Търкаля се един такъв из вкъщи за 10 кинта от железарията на пазара, с 3 ААА батерии. За нищо не става. И от другите такив дето са ми попадали меко казано не съм възхитен. Често и с уплътненията покрай главата имат грижи, ако изобщо има такива.
                        Последно редактирано от sparkybg; 25-09-16, 19:39.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                          За Ultrafire C8 хич да не те е яд...За мен, свети в пъти по зле от този другия с лупата на снимката...И диода не ми прилича на Т6...не знам какъв е точно, но диодите на двата фенера са различни, а пише че и двата са с Т6. Този на Ultrafire C8 е по малък


                          [ATTACH=CONFIG]884060[/ATTACH]

                          [ATTACH=CONFIG]884061[/ATTACH]
                          То ултрафайър с8 един с един два еднакви няма май! В ибей има цяла армия от предлагащи го търговци и всеки продава различно. Моя дойде с т6 диод, пластмасов рефлектор и светещи на тъмно уплътнение на стъклото и бутон. Поръчах си по късно метален рефлектор, дойде някакъв по-къс и не ставащ на моя. А уж за с8! Поръчах на един колега пак с8 но с U незнам къв си диод дето уж трябваше да свети по силно и икономично, и дойде фенер без уплътнение на стъклото, същото хлопащо та го лепихме, диода видимо различен от моя но не светещ по силно, но пък с металния по къс рефлектор като тоя дето поръчах допълнително за моя и не стана. Друг колега си поръчва преди мене, неговия пък също с различен диод видимо от нашите двата и сякаш мъъъничко по силно светещ. Неговия с уплътнения като моя но различен рефлектор с дължината на моя.
                          Китайски им работи, но за парите си и за целите, за които ни са нужни са супер.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                            За Ultrafire C8 хич да не те е яд...За мен, свети в пъти по зле от този другия с лупата на снимката...И диода не ми прилича на Т6...не знам какъв е точно, но диодите на двата фенера са различни, а пише че и двата са с Т6. Този на Ultrafire C8 е по малък


                            [ATTACH=CONFIG]884060[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]884061[/ATTACH]
                            Мисля че долния XML T6 дето пише,е много зле като фенер.Но дали е същия ,без да го пипна, може и да греша.

                            Convoy C8 ,моднатия,сложих батерията да се разреди-зареди.При светкане в очите половин минута си аут.Със затворени очи от метър не се трае.





                            Черната резба,бялото е фабричната грес


                            Има ли ,по държелива батерия от тази,с нея на макс свети 40-50 Мин.а под 9$ не я намирам.
                            Гледах тестове в кандле на тази батерия,извода е много добра батерия ,много добра производителност но нищо специално.

                            Искам C8 L2 със 26650,има ли читави батерии
                            Последно редактирано от Roninn; 26-09-16, 22:16.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Тоя конвой ми се струва че като корпус няма разлика с моя с8! Сега вече карантията четох че е друга!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2016-09-26-23-19-54.png
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5729294
                                Т6 после.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X