Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се наричат и за какво се ползват тези хирургически инструменти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се наричат и за какво се ползват тези хирургически инструменти?

    Как се наричат и за какво се ползват тези хирургически инструменти?

    Здравейте,

    Успях да спечеля едно наддаване и се сдобих с известно количество чисто нови и малко ползвани хирургически инструменти от една болница в Лондон, която се реновира и обновява цялото оборудване. Всички инструменти са Английски, Немски или Швейцарски, до момента не съм попаднал на разни пакистански ментета или евтини копия, все пак всичко идва от действаща болница в Лондон.

    Имам десетки видове инструменти, някой мисля, че знам за какво се ползват, други съм ги ползвал и една част имат етикет с име, което е половината отговор.

    Това, което бих помолил квалифицираните колеги тук, е да помогнат с три неща:
    1. точното наименование на инструмента;
    2. какви фукции изпълнява;
    3. в какви ситуации се ползва?
    Надявам се да се получи силно образователна тема, с почти никакви "празни" постове, коментари и дискусии са добре дошли под "образователните" постове.

    Започвам с този инструмент по-долу.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-03-13 18.19.557.jpg
Прегледи:729
Размер:331.3 КБ
ID:6719806
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    Това, което бих помолил квалифицираните колеги тук, е да помогнат с три неща:
    1. точното наименование на инструмента;
    2. какви фукции изпълнява;
    3. в какви ситуации се ползва?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-03-13 18.50.169.jpg
Прегледи:653
Размер:350.5 КБ
ID:6719831
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      Това, което бих помолил квалифицираните колеги тук, е да помогнат с три неща:
      1. точното наименование на инструмента;
      2. какви фукции изпълнява;
      3. в какви ситуации се ползва?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-03-13 18.54.551.jpg
Прегледи:630
Размер:326.9 КБ
ID:6719837
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • large
        large коментира
        Редактиране на коментар
        Гугъл Ленс намира това
        "Surgical Trousseau Tracheal Dilator 5.5" OBGYN ENT Instruments"

    • #4
      Това, което бих помолил квалифицираните колеги тук, е да помогнат с три неща:
      1. точното наименование на инструмента;
      2. какви фукции изпълнява;
      3. в какви ситуации се ползва?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-03-13 18.55.245.jpg
Прегледи:646
Размер:293.5 КБ
ID:6719841
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        е, това дори и аз го знам, ти май не си се интересувал от риболов.
        Хемостатична щипка се казва, по народному Кохер щото май някой си Кохер я е измислил или поне е име на производител, не знам точно.

        Както се вижда от името, се използва за кръвоспиране, а в риболова за откачане на кукичките от устата/гърлото на рибите

      • large
        large коментира
        Редактиране на коментар
        И Форцепс му викат
        http://www.pharmfac.net/medical_devices.htm

    • #5
      Ако има интерес и съдействие мога да сложа още много десетки инструменти, трябва ми помощ за тези по-горе?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-03-25 13.18.149.jpg
Прегледи:569
Размер:513.5 КБ
ID:6724573

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-03-25 13.18.046.jpg
Прегледи:543
Размер:445.6 КБ
ID:6724572

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-03-25 13.17.455.jpg
Прегледи:539
Размер:480.4 КБ
ID:6724571
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • large
        large коментира
        Редактиране на коментар
        Разгледай тоя "сайт"
        http://www.pharmfac.net/medical_devices.htm

        Ама можеш да пробваш и оптичноото разпознаване на Google Lens

      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        @large

        Ето това е приказка на място, благодаря много, точно, кратко и ясно и по темата!

    • #6
      Да не си ограбил някоя патоанатомия.
      Показах ги на човек,, дето горе-долу им разбира. Има за зъби, за кости, дори имало някакви, дето се ползват основно в сърдечната хирургия. Стари са на библия.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Има стари, дори антични

        Но повечето са съвременни, произведени преди десетина години и т.н. не съм показал всички и не снимам чисто новите, защото през опаковката не се вижда добре.

    • #7
      Виждал съм такива комплекти в Долна Баня, военновременни за походна стоматологична хирургия. Виждал съм и такъв немски сандък от втората световна,
      Твоите са в много лошо състояние , и пълен сбирток. Навремето ковачите по Костенец много ги ценяха заради желязото,но сега има всякакви стомани.

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Остави ти това лошо състояние, повечето са ми чисто нови в опаковка, но не става да се снимат, за това показвам част от тези, които са разопаковани и/или ползвани.

    • #8
      Аз лично бих ти дал поне 5 години само за притежание на тия уреди за мъчение

      Коментар


      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        Профайлър Бива те

      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Аз имам законно основание да ги притежавам и употребявам, квалифициран ветеринарен техник-лаборант

    • #9
      Мен ако питаш, купи един изоставен бункер, оборудвай го с подобни антики и го пласирай като туристическа атракция:
      "Ето тук е направил първите си стъпки в занаята д-р Менгеле , заедно с най-верните си сътрудници".
      С няколко скъсани одеала, нацистки униформи и кървави стъпки по пода, аранжирани зад стъклена витрина. Ще хвърчи като топъл хлЕб. !
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Имам по-добра идея, ще си изтупам праха от хирургическите спомени, ще си възвърна уменията и ще почна да си ги ползвам тия неща кеф цена няма, клъцни, бодни, режи, после шевче тук, шевче там, малко лазерче и кремче накрая и ееех кееф голям.

    • #10
      Абе това прасе що е с три крака ?....- Ами , за един бут няма да бастисвам цяло прасе я
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #11
        Касаплъка...да знаеш, че е занаят. Едно време на 4-5 села е имало по един касапин и са го уважавали колкото даскала и попа заедно. Не е до искам-не искам. Отвътре не ти ли иде....не става.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Сигурно си прав, аз съм забравил вече, беше преди повече от 25 години когато работих в кланница, а и повече от 20 години не съм пипал скалпел.

      • #12
        Инструментите наистина са доста сбирщайн, има доста зъболекарски, има и доста тясно специализирани, има и такива, които не съм и предполагал че съществуват . Така или иначе ако инструмента е запазен и не създава опасност за пациента няма срок на годност. Макар че хуманен доктор никога не би взел втора употреба инструмент, ветеринарен такъв би си харесал доста нещица от тези. Аз като се замисля 80% от моите инструменти са използвани, ако върши работа и се дезинфекцира качествено какво значение има дали е седял в някой шкаф чакащ замяна?

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X