Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Серум срещу ухапване от змии?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Серум срещу ухапване от змии?

    Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
    Само да добавя, че при ухапване от влечуго, било то и не отровно (смок, гущер и т.н.), поради бактериите, които живеят в устите им, съществува риск от сериозна и неприятна инфекция,
    ....и от невестулка също примерно, от там е тръгнала легендата, че е с отровни зъби. Просто между тях се задържат частици гниещо месо, бактериити в които могат да трупясат и огнедишащ дракон. Така са и устроени зъбите. Защитен механизъм срещу по-големи натрапници.

    Коментар


    • До: Серум срещу ухапване от змии?

      Умолявам пишещите във форума да не публикуват конкретни съвети за лекарства, инжекции и дозиране. Тук не е болница, четящите повечето не са лекари, и всякакви съвети за употреба на конкретни лекарствени препарати в един или друг вид няма място тук, независимо от добрите намерения и знанията на пишещите.

      Нека си припомним поговорката "Не се лекувай по книги, да не умреш от някоя печатна грешка".
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • До: Серум срещу ухапване от змии?

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Умолявам пишещите във форума да не публикуват конкретни съвети за лекарства, инжекции и дозиране. Тук не е болница, четящите повечето не са лекари, и всякакви съвети за употреба на конкретни лекарствени препарати в един или друг вид няма място тук, независимо от добрите намерения и знанията на пишещите.

        Нека си припомним поговорката "Не се лекувай по книги, да не умреш от някоя печатна грешка".
        Човекът пита, аз отговорих... Сори.
        Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

        Коментар


        • От: Серум срещу ухапване от змии?

          Ловя змии от хлапе(не за да ги убивам просто използвам отровата мога да кажа единствено че знам че да видиш ухапан човек от змия си е стрес, да не говорим ако е дете(и то твоето ,но има една подробност която не видях във нито една тема(не, че ви упреквам просто трябва да се знае).Всеки пита за серум и иска такъв за всеки случай...Ами ако ухапването е сухо ?!Обяснявам просто сухото ухапване е когато змията само забие зъби в плътта не инжектира отрова.
          Лично ме е хапала пепелянка 2 пъти единият път имах късмет беше сухо ухапване,но втория път нямах този късмет.Аз си го изпросих застраших живота и и тя се защити.
          И недай си боже детето ти бъде ухапано от змия и ти си паниран, че може да се случи най лошото използваш този серум които дори не знаеш от какво се състои и дали въобще има инжектирана отрова, така ти собственият му родител го убиваш.Що за глупост за тази цел има токсикология.Един съвет на 18 съм но имам доста опит със змиите.Когато водите децата си в гората обичайтеги с с високи обувки и дълги панталони.
          Ако времето е над 30 градуса избирайте само маршрути които са по сенчести и не са особено тревисти,стъпвайте твърдо на земята това е предупреждение за тях че приближава хищник и ще се отдалечат от вас.
          Това е най-добрият серум срещу ухапване от змия!!!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X