Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

    Повтаряме тренировката на 27.02.2017г. (понеделник) от 18.30 ч. на същото място: Училище по първа помощ, ул. Княкиня Клементина 34

    Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения
    Използване на CAT турникет и хемостатични превръзки


    В края на 2015 г. Европейският съвет по ресусцитация издаде Насоки по първа помощ в които препоръчва използването на турникет при определени случаи на катастрофално силни кръвотечения. Също излиза на дневен ред и използването на хемостатични превръзки в долекарската помощ. Това става след дълги години пълно отричане на използването на турникет в „цивилната” първа помощ. Това вероятно е свързано с нараснлалия брой терористични актове в които има голям брой тежко ранени. В Насоки 2015 се подчертава още значението на това, оказващия първа помощ да бъде адекватно подготвен и обучен за правилното използване на турникет и хемостатични превръзки, с оглед на ефективното кръвоспиране и в същото време намаляването на негативни последствия от използването им.

    Поради това, че дълги години турникета и хемостатичните превръзки са използвани само в армията при военни действия, най-богат практически опит в използването им имат именно военните. Затова, в Училище по първа помощ гост инструктор ще бъде д-р Борис Проданов.

    Съдържание на практическото занимание:
    • Силни кръвотечения и шок.
    • Първа помощ при силно кръвотечение – основни принципи.
    • Компресивна превръзка с подръчни средства и специализирани компресивни превръзки.
    • Използване на турникет – основни принципи. Популярни видове турникет.
    • Типове хемостатични превръзки и начин на използване.

    Заниманието включва използването на:
    • Аптечка за първа помощ и типични материали за първа помощ
    • Специализирани компресивни превръзки – израелска превръзка, траумафикс и др.
    • Турникет CAT
    • Специализирани манекени и симулатори
    • Дегизация и симулация на рани

    Гост инструктор: д-р Борис Проданов – Хирург на Българския Батальон в Кербала и Дивания, Ирак ; Двукратно Началник хирургически екип в Съюзническата Военнополева Болница в Кабул, Афганистан ; Началник екип инструктори към Афганистанската Армия в Кандахар; Уролог към Българската мисия към Въоръжените сили на Кувейт.


    Уъркшопът ще се проведе на 29.11.2016 г., вторник, от 18:30 до 20:30 в Училище по първа помощ, гр. София, ж.к. Борово, ул. Княгиня Клементина 34. Цената е 20.00 лв. Участието става с предварително записване, тъй като местата в групата са ограничени.

    Ако желаете да придобиете практически умения за овладяване на силно кръвотечение и използване на турникет и хемостатични превръзки при катастрофално силни кръвотечения, заповядайте да се запишете тук, на л.с. или на belay_anchor@yahoo.com с 3 имена и телефон за връзка.
    Последно редактирано от icerunner; 11-02-17, 15:59.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

    Бройте ме.

    ПП.Тоя формат много ми харесва.Помислете и за други интересни теми.
    Последно редактирано от ЕМО; 16-11-16, 23:29.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #3
      От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

      Еееее, най-накрая !!! Тъкмо мислех да ви критикувам за липсата на активност напоследък. Разбира се - бройте ме
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

        Я и аз да се включа.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

          Човек става опасен, когато започне да си вярва, че знае всичко.

          Именно в тази връзка за мен ще бъде удоволствие да присъствам.

          Винаги има какво да се научи

          За съжаление Вторник е невъзможен ден, поне за мен...

          Има ли варианти за някой от почивните дни
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

            Записвам се.
            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
            0898777327

            Коментар


            • #7
              От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

              записвам се и аз...

              Коментар


              • #8
                От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                Като се знам как няма да се класирам за 18:30, не се записвам.

                Коментар


                • #9
                  От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                  Записан
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Бройте ме.

                    ПП.Тоя формат много ми харесва.Помислете и за други интересни теми.
                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Еееее, най-накрая !!! Тъкмо мислех да ви критикувам за липсата на активност напоследък. Разбира се - бройте ме
                    И на нас ни харесва и имаме цяла програма Само че за да станат нещата наистина добре, а не да се събираме да си разказваме зайченцето бяло отнема малко повечко време. Надявам се вече да сме редовни и да вадим поне по една интересна тема месечно.


                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Човек става опасен, когато започне да си вярва, че знае всичко.

                    Именно в тази връзка за мен ще бъде удоволствие да присъствам.

                    Винаги има какво да се научи

                    За съжаление Вторник е невъзможен ден, поне за мен...

                    Има ли варианти за някой от почивните дни
                    Сега и мен ме е яд..., уикендите правим непрекъснато курсове, но там бутаме дългите. Идеята на уъркшопите е да са кратки и синтезирани и да може да се вместят след работа.

                    п.п. за теб имам специални планове, ще ти се обадя

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Записан
                    Всички които са се писали тук и на лично са записани и групата е почри пълна вече... Д-р Проданов ще трябва да му поразчистим графика, както казваше Де Ниро в един филм
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                      Искам и аз, пращам данните на ЛС

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                        Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                        Искам и аз, пращам данните на ЛС
                        записан
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                          Групата вече е запълнена. Ако има още желаещи ще трябва да правим повторение.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                            За още един няма ли място?

                            Sent from my SM-G900V using Tapatalk
                            "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
                            LZ1NWW
                            B(+)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уъркшоп по първа помощ при силни и катастрофално силни кръвотечения

                              Ако някой отпадне - съм втора/трета резерва.
                              Ще следя.
                              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X