Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Революция в контрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСстат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Революция в контрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСстат

    Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - продукт ЕКСстат

    Ново устройство което струва под 100 долара спира веднага, кръвотечение причинено от огнестрелна травма.

    Същото може да се използва и при кръвотечение при/след раждане в НЕболнична обстановка.

    Устройството не изисква умения, опит, знание и т.н. просто като ЕПИПЕН и е на подобен принцип и размери.

    Инжектират се директно в отвора на раната стерилни гранули с бързо попиващо вещество, които се раздуват многократно и които спират кръвта мигновенно, нещо като инжекционно тампонада ако може да се каже така.

    Вижте повече тук - http://www.revmedx.com/#!xstat-dressing/c2500
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

    Първоначално се изкефих - супер! После изчетох написаното, видях, че липсва цена и за момента ми се изясни .... поредна реклама или нещо подобно...в живота ще го ползваме идната петилетка...в най-добрия случай...

    Коментар


    • #3
      От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

      Приблизителна цена е спомената в първата публикация. И разбира се че е реклама. На доста интересен продукт.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

        Е чак пък толкоз... приложение-само за наранявания на крайници, където не може да се налага турникет. Не съм запознат със статистика, но едва ли точно тези наранявания са повече от 1%. Не става за телесни кухини-корем и гръден кош, по обясними причини. Нищо не пише за артериално кървене, а и да пишеше, аз не вярвам, защото съм виждал как кърви разкъсана артерия. Значи същата работа върши желаспон, който се ползва у нас от има-няма 40 год.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          Е чак пък толкоз... приложение-само за наранявания на крайници, където не може да се налага турникет. Не съм запознат със статистика, но едва ли точно тези наранявания са повече от 1%. Не става за телесни кухини-корем и гръден кош, по обясними причини. Нищо не пише за артериално кървене, а и да пишеше, аз не вярвам, защото съм виждал как кърви разкъсана артерия. Значи същата работа върши желаспон, който се ползва у нас от има-няма 40 год.

          Докторе, пише ама бързаш с четенето


          Спира артериално от огнестрелна рана в крайник или кухина където може да се получи гъбата с компресиращ ефект.

          Прободна рана от нож в торса, теоретично, също може би ще помогне.

          Статистически наранявания в крайници по време на война са над 1/3, голям процент от тях обаче са мини или IDF тоест разкъсни където това малко/никак би помогнало.

          Най-голяма надежда се залага за битките при тарамбуките и за раждания в бананови държави, щото кръвотечение при/след раждане на нивата трудно се спира а с това всеки може и струва под 100 долара.

          Последно но не по значение, как се спира кръвотечение в устна и/или носна кухина, как се прилага там турникет??? Питай ме защо си купих коагуланти преди операцията на дъщеря ми, аденоид и сливици. На терория дори в носа и устата може да го сложиш и да осигуриш въздушен път чрез трахеотомия или интубация и пак де се опита да се спре кървене в тази област.

          Анестезиолог си ако не се лъжа Докторе, може да добавиш в тази дискусия ако искаш.
          Последно редактирано от BatGeorgeone; 15-08-14, 23:44.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

            Хмм не можах да разбера кое точно е революционното - би ли пояснил? Или може би грешката е в мен - казал си, че е революционно, но не си споменал, че революцията се е състояла преди отдавна - няколко десетилетия поне. Или може би пък революцията е, че са навряли отдавна известните кръвоспиращи гъби в някакъв щприц за да могат да ги наврат в дупката директно... Това е добре да се знае, защото могат да се използват и подръчни материалли, но действието да е същото. Всъщност пластмасов шприц за 100 долара е една бесмислена и много интересна играчка, но важен е принципа. Мерси за темата.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Докторе, пише ама бързаш с четенето


              Спира артериално от огнестрелна рана в крайник или кухина където може да се получи гъбата с компресиращ ефект.

              Прободна рана от нож в торса, теоретично, също може би ще помогне.

              Статистически наранявания в крайници по време на война са над 1/3, голям процент от тях обаче са мини или IDF тоест разкъсни където това малко/никак би помогнало.

              Най-голяма надежда се залага за битките при тарамбуките и за раждания в бананови държави, щото кръвотечение при/след раждане на нивата трудно се спира а с това всеки може и струва под 100 долара.

              Последно но не по значение, как се спира кръвотечение в устна и/или носна кухина, как се прилага там турникет??? Питай ме защо си купих коагуланти преди операцията на дъщеря ми, аденоид и сливици. На терория дори в носа и устата може да го сложиш и да осигуриш въздушен път чрез трахеотомия или интубация и пак де се опита да се спре кървене в тази област.

              Анестезиолог си ако не се лъжа Докторе, може да добавиш в тази дискусия ако искаш.
              Да, приятелю, и точно затова отношението ми към този революционен продукт е същото като към онзи такъв, който си го навираш в гнездото на запалката и колата ти почва да харчи 2 литра на 200 км. Сигурен съм, че спира необилно паренхимно и венозно кървене, задължително в раневи джоб, където може да се притисне. Разкъсана артерия от калибъра на брахиалната ФЪрга струя като градинска пръскачка, та ми е много интересно как тия революционни гъби биха останали на нужното място, за да упражнят ефект? Кръвозагуба при раждане-причина е атония на матката-първото, което се прави е тампонада на матката с 15-25 м. марлен бинт, и медикация естествено. Ефектът обикновено е кратък и в около 50% от случаите се стига до хистеректомия. Малко ентусиасти правят втора тампонада, защото това е едно от най-драматичните състояния в АГ и води до шок за 30-40 мин. Мисля, че и тук революцията е обречена.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

                Сигурно сте прави, язък за месеците работа на групите медици които цял ден са на бойното поле и спасяват хора, язък им за загубеното време, толкова ли за 20 години работа в тази област не им дойде на ум, че всичко това ние българите сме го знаели от десетилетия
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Сигурно сте прави, язък за месеците работа на групите медици които цял ден са на бойното поле и спасяват хора, язък им за загубеното време, толкова ли за 20 години работа в тази област не им дойде на ум, че всичко това ние българите сме го знаели от десетилетия
                  Надали това е резултат от работата на група медици, които по цял ден са на бойното поле. Поскоро е резултат от работата на група маркетинг специалисти, които по цял ден се чудят как да докопат някой допълнителен долар от сената и евентуално да улеснят живота на някой немедик. Няма нужда да се засягаш. Просто заглавието на темата предразполага към нещо различно от съдържанието. Помпозно и като писано от рекламен агент. Сякаш някой рекламира нещо революционно в борбата с летните жеги - газирана вода със сироп от бъз.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

                    Без да взимам страна в хубавия Ви спор, само ще отбележа, че в областта на първата помощ в съвременния свят маркетинговите специалисти които споменавате с "добро" вършат голяма работа. Обяснявам веднага с пример: Типичен отговор (реакция) на огромня част от населението (включително много полицаи, охранители и други хора с отговорни професии, включително и лекари!!!) при инцидент с тежко ранен човек е "по добре нищо не пипай!!!". Когато някой успее с подходяща реклама да убеди достатъчно много хора, че могат да помогнат, дори само като направи нова подходяща опаковка на животоспасяващ продукт, това е голяма работа. Епинефрина не е революционен (нов) медикамент, но Епипена като отделен продукт е спасил много животи в страните където не са за 100 долара и си носят. Дефибрилатора също не е новина, но Автоматичния външен дефибрилатор (AED) поставен на всеки ъгъл вече е съвсем различен от гледна точка на крайния резултат продукт.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

                      Ами няма такова нещо като животоспасяващ продукт за тежко ранен човек. Има животоспасяващ човек -с квалификация и много опит, но за жалост не може до всеки тежко ранен да има по един такъв. Алгоритъмен ентусиаст с тридневен курс по спасяване може да направи много поразии, често необратими.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

                        Оценявам високо определението "алгоритъмен ентусиаст", някой може и да се обиди от него, но в действителност е отлично. И във всички страни с напредничево мислене се полагат огромни усилия за това тези ентусиасти да са колкото може повече и непрекъснато се работи по подобряване на алгоритмите, които лесно могат да бъдат научени и приложени именно защото:
                        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                        .....с квалификация и много опит, но за жалост не може до всеки тежко ранен да има по един такъв..
                        Странно как в два реда може да са написани много верни неща, а да водят към напълно погрешни изводи....
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

                          Не съм искал да обидя никого. Ако някой се чувства обиден, нека ме извини. Под опит имам предвид години практика, която води до интуитивен нюх и рефлексна реакция. Това е важното в спасителната медицина, пропуските и грешките струват животи. Това не се научава за 1, 3, 5 м., или година. Без лоши чувства.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

                            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                            Не съм искал да обидя никого.
                            Напълно съм убеден в това. И в нбаписаното от мен, че сте уцелили десятката с "алгоритъмен ентусиаст" няма и капка сарказъм.

                            Проблема в логиката е, че сравнявате Спешната медицина (спешния медик) с Първата помощ (алгоритъмния ентусиаст). Двете са несравними. Проблема на втория е очевиден - няма нито опита нито знанията нито дори придобития инстинкт на първия. Проблема на първия, обаче, също е изначало ясен - не може да бъде навсякъде, освен, ако всички не станат лекари.
                            Съвременната първа помощ в 90% от случаите касае първите десет минути след инцидента. Вероятността в тези 10 минути да бъде оказана помощ от медик е малка. Вероятността медика да може да окаже помощ след това рязко нараства, ако в първите 10 минути са били изпълнени няколко животоспасдяващи мерки, които се учат в 3-дневен курс и са съществено полезни когато огромна част от населението ги познава по един и същ, утвърден начин.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #15
                              От: Революция в котрола на кръвозагубата при огнестрелна травма и дори раждане - ЕКСс

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Напълно съм убеден в това. И в нбаписаното от мен, че сте уцелили десятката с "алгоритъмен ентусиаст" няма и капка сарказъм.

                              Проблема в логиката е, че сравнявате Спешната медицина (спешния медик) с Първата помощ (алгоритъмния ентусиаст). Двете са несравними. Проблема на втория е очевиден - няма нито опита нито знанията нито дори придобития инстинкт на първия. Проблема на първия, обаче, също е изначало ясен - не може да бъде навсякъде, освен, ако всички не станат лекари.
                              Съвременната първа помощ в 90% от случаите касае първите десет минути след инцидента. Вероятността в тези 10 минути да бъде оказана помощ от медик е малка. Вероятността медика да може да окаже помощ след това рязко нараства, ако в първите 10 минути са били изпълнени няколко животоспасдяващи мерки, които се учат в 3-дневен курс и са съществено полезни когато огромна част от населението ги познава по един и същ, утвърден начин.

                              Много точно казано от Сашо.

                              Медика може да хване артерия и с клещи от джипа и да я защие сигурно с губерка, но парамедика освен, че принципно не може, няма и право, а пък масовия "първа помощ - First Aider" дори няма да различи вена от артерия грубо казано, та такива неща са за първите десет минутки и са направени да се ползват от всеки който може да види раната, и да набиe шприца, дори ако този с шприца е паникьосан и стресиран наркодилър или тарамбука от африка, всеки може да го ползва, също както всеки, дори и дете може да ползва ЕПИПЕН, дори може да го ползва и върху себе си, точно в тези първите златни няколко минутки.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X