Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аптечки менте, имайте едно наум

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аптечки менте, имайте едно наум

    Бях чел в някой вестник как една жена си купила автоаптечка и в кутията намерила само една найлонова домакинска ръкавица.

    Като видях много полезните препоръки в този подфорум, се наканих да погледна какво всъщност возя в багажника си за първа помощ, ако - не дай Боже - се наложи такава.

    Имал съм повече късмет от онази дама - няколко рехави бинта, парцалче от хасе, малко лепенка и 5-6 безопасни игли, потребни във всяко домакинство. И едно странно синьо нещо. Приложената снимка направих минути след първото отваряне на ценния медицински комплект.

    Ножицата е даже нещо повече от менте, тя е илюзия. Направена е хлабаво от гънеща се пластмаса и практическите изпитания показаха, че не е в състояние да среже и единичен (несгънат) лист от вестник. Тоест абсолютно същата работа би вършила и нарисувана ножица, само че тя може би щеше да е по-красива.

    Тази ножица дълбоко ме шашна. Представяте ли си: да уредиш серийно производство на нещо с единствената цел да изиграеш N броя потребители за по няколко секунди!

    "Аптечката" беше в приятен наглед комплект, който си купих от една бензиностанция. Той е в нещо като сак с цип, с прозрачни пластамасови стени. Вътре има още пожарогасител, триъгълник и светлоотразителна жилетка. В момента няма откъде да видя кой е гордият производител, но абсолютни същите комплекти се продават и около КАТ в София.

    Искам да кажа, НЕ СИ ГИ КУПУВАЙТЕ и от това авторитетно място.

    Убеден съм, че аптечката е необходимо нещо, а не предмет, който формално да покажеш на заял се катаджия. Така че ще се снабдя, както трябва, а това, което виждате на снимката, вече е в кофата за боклук.

    Мъчи ме обаче мисълта какво ли има в пожарогасителя. Ако е газирана вода - как да е. Ами ако е терпентин?

    Поздрави!
    Прикачени файлове
    Искам България чиста!

  • #2
    До: Аптечки менте, имайте едно наум

    Това да не е някакъв детски комплект за деца под 3 годишна възраст?
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Аптечки менте, имайте едно наум

      Това синьото,сигурно е "апарат за изкуствено дишане".За съжеление,не врвам да се продават кой знае колко по-читави неща в бинзиностанцийте,те са колкото да мине номера,един вид камуфлаж,не да вършиш работа с тях,просто да го имаш.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        До: Аптечки менте, имайте едно наум

        За съжаление не са само бензиностанциите.Преди година си купих от Метро аналогичен комплект ,но без светлоотразителната жилетка.Аптечката може да свърши точно същата работа като показаната на снимката-т.е.никаква.Като гледам още ги продават същите комплекти.Така че не се връзвайте!

        Коментар


        • #5
          До: Аптечки менте, имайте едно наум

          В тази връзка откъде да си намеря хубава аптечка (например от тези на БЧК)?

          Коментар


          • #6
            До: Аптечки менте, имайте едно наум

            И аз питам по бензиностанциите,но никаде не продават само аптечки,а горепосочените комплекти.Но вече си имам едно наум и ще купувам само след като видя съдържанието!

            Коментар


            • #7
              Аптечки менте, имайте едно наум

              Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
              В тази връзка откъде да си намеря хубава аптечка (например от тези на БЧК)?
              За съжаление, явно вече не се продават едновремешните аптечки. Старите бяха толкова пълни, че едвам се затваряха ако не подредиш всичко както си е било.
              Явно така се получава, когато цената е максимално изтънена. Не много добър пример за пазарна икономика.

              Решението е да използваш новата лъскава кутия и да си я напълниш сам с необходимите материали следвайки посочения списък.

              Същевременно използвах и аз случая да си проверя новия комплект, който ми бяха дали за служебната кола. Имайки някакви надежди, че нещата не са такива, както ги описвате. След като отворих обаче нагорещения от слънцето багажник, всички надежди се изпариха веднага.

              P.S. Колегата поне има ножичка и безопасна игла
              Прикачени файлове
              ... to be continued

              Коментар


              • #8
                До: Аптечки менте, имайте едно наум

                Друго има-няма, но ми прави впечатление, че пустият му "апарат" за индиректно изкуствено дишане "уста в уста" винаги присъства. Ако си спомняте това беше хита на катаджийските проверки преди около 4-5 години.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  До: Аптечки менте, имайте едно наум

                  Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                  В тази връзка откъде да си намеря хубава аптечка (например от тези на БЧК)?
                  фирмата се казва калоян ако не се лъжа-това са бившите производители на аптечките на БЧК във велико търново.те ги правят според изискванията на ЗДВП.Аз скоро имах проблем с КАТ по морето и с блага дума оттървах сабята, а телефона им е 622385 с търновски код отпред.късмет!дано не ти се налага да я ползваш!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Аптечки менте, имайте едно наум

                    Хахаааах!!!!
                    Познавам едни хора, които още преди десет години станаха милионери от тия "комплекти", както и автоаксесоари, вериги, чистачки и т.н.!!! Вече продават и сифони(има такава тема), батерии, чешми и всякаква арматура, за баня. Разбира се внос от Велик Китай. Бих написал и фирмата, но ме е страх да не им направя реклама!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Аптечки менте, имайте едно наум

                      За съжаление на пазара в България сериозна автомобилна аптечка не съм видял да се продава. А съм поглеждал във всяка нова опаковка която видя в магазин или бензиностанция последните 5-6 години. Друг неприятен факт е, че ако намерите начин да поръчате нещо истинско от белия свят цените ще впечетлят и по-хладнокръвните от Вас. Необорудвана специализирана чанта над 100 Евро и няколко по толкова за пълнежа. Затова ние за наши хора оборудваме сами. По нататък може да пусна снимка на моята, цената на която естествено не е 15 лв като от метро, но все пак е съвсем прилична като за съдържанието и. Причината поради която още не ги продаваме официално е, че не ми се занимава с лицензиране за продаване на санитарни материали. Пък и не са много шофьорите, които поглеждат и се интересуват какво има в аптечката.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        До: Аптечки менте, имайте едно наум

                        Тъй кото се пойнтересувах, кой всъщност предлага истински аптечки. В крайна сметка намерих една фирма, която ги предлага пълни по стандарти а именно:

                        a. Автомобилни

                        ОПИСАНИЕ И СТАНДАРТ НА СЪОТВЕТСТВИЕ БР.
                        Лейкопласт 5 м х 2,5 см, DIN 13019 – A. 1
                        Самозалепваща превръзка 10 см х 6 см, DIN 13019- E. 8
                        Стерилен бинт с компрес, 80мм х 100 мм , DIN 13151 – М. 3
                        Стерилен бинт с компрес, 100 мм х 120 мм, DIN 13151 – G. 1
                        Превръзки за изгаряния, 40 см х 60 см, DIN 13152- BR. 2
                        Превръзка за изгаряния, 60 см х 80 см, DIN 13152- А. 1
                        Еластичен бинт, 6 см х 4 м, DIN 61634 – FB- 6 2
                        Еластичен бинт, 8 см х 4 м, DIN 61634 – FB- 8 3
                        Двулицево одеало за оказване на първа помощ, 160 см х 210 см.
                        Одеалото е от алуминиево фолио и е предназначено за случаи на изгаряния или измръзване ( хипотермия ).
                        - в случай на измръзване, сребристата повърхност на одеалото се поставя към тялото на пострадалия. Алуминиевата повърхност задържа приблизително 80 % от телесната температура и предотвратява прекалено бързото охлаждане на тялото.
                        - в случай на изгаряне, инфрачервените лъчи се отразяват от златистата повърхност на одеалото, която по този начин способства за охлаждане тялото на пострадалия ( или на палатка, автомобил, т.н.). 1
                        Стерилни компреси за рани от нетъкан текстил, 10 см х 10 см. 6
                        Нестерилни триъгълни кърпи DIN 13168 –D. 2
                        Латексови ръкавици за еднократна употреба DIN EN – 455 – 1/-2. 4
                        Ножица 1
                        Предпазна маска за изкуствено дишане 1
                        Инструкция за оказване на първа помощ. 1

                        b. Автоаптечки за мотоциклетисти

                        ОПИСАНИЕ И СТАНДАРТ НА СЪОТВЕТСТВИЕ БР.
                        Лейкопласт 5 м х 1,25 см, DIN 13019 – A. 1
                        Самозалепваща превръзка 10 см х 6 см, DIN 13019- E. 8
                        Стерилен бинт с компрес, 80 мм х 100 мм , DIN 13151 – М. 2
                        Превръзка за изгаряния, 60 см х 80 см, DIN 13152- А. 1
                        Двулицево одеало за оказване на първа помощ, 160 см х 210 см. 1
                        Латексови ръкавици за еднократна употреба DIN EN – 455 – 1/-2. 4
                        Ножици. 1
                        Предпазна маска за изкуствено дишане 1
                        Инструкция за оказване на първа помощ. 1

                        Офертата, която ми изпратиха с цени и оборудване на автоаптечките може да се види ТУК !
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #13
                          До: Аптечки менте, имайте едно наум

                          Това вече изглежда по-сериозна работа. Ще се възползвам.Благодаря Влади
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #14
                            До: Аптечки менте, имайте едно наум

                            Аз пък използвам малко куфарче, комплектовано ОТ МЕН по подобен списък, но включва още и:
                            1. йод - ампули - 10 бр.
                            2. амоняк-ампули -10 бр. (това ми се наложи да използвам)
                            3. памук, нестирилен (за напояване с амоняк при нужда)
                            4. турникет(есмархова тръба) (и това ми се наложи да използвам) 1бр.-40см
                            5. кислородна вода (3% р-р на водороден пероксид) 1-флакон
                            6. дървени летвички(за шиниране) 0,5х4х30см - 4 броя
                            7. антиалерзин - 1 опаковка
                            8. нитроглицерин -1 опаковка
                            9. валириан-таблетки - 1 опаковка
                            10. аналгин -ампули 10 броя
                            11. безопасни игли (при някои превръзки са удобни) -5 броя
                            12. прах за рани-1 флаконче

                            Лекарствата си подменям всяко лято, защото се унищожават от горещините.
                            Но нямам термо одеало.

                            Иначе ви съветвам да си допълните комплекта, защото някои от нещата (като нитроглицеринът) не са задължителни, а спасяват живот! Турникет може да се направи и в момента от всеки колан(както от бинт или триъгълна кърпа), но губите време. На мен специално ми беше много важно, че имах подръка, защото минах 30 минути след един инцидент и лицето беше изгубило много кръв от венозна рана. После лекарите казаха, че 5-6 минути още биха били фатални. Аз лично предпочитам оригиналните брезентови турникети, които се използваха някога от БЧК, но не мога да си намеря.
                            Последно редактирано от Еmil; 18-09-07, 21:49.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Аптечки менте, имайте едно наум

                              Аз пък скоро си закупих българска аптечка, произведена във Велико Търново от частна фирма .За тази година това ми е втората аптечка, като гледам доста добре и читаво направена, щото пъвата- закупена от Метро, с цялото и съдържание едва ми стигна за травмата получена при риболов.Не знам кого да питам, няма ли държавен орган който да спре това издевателство с тези ментета, които се продават по бензиностанциите, метро, практикер и магазини за авточасти?!Възмутен съм дълбото от тези боклуци, насипани в пластмасови кутии от изкуствено велпапе, със заблуждаващи надписи, че отговарят на изискванията на МНЗ или тем подобни.Не може животоспасяващи изделия да се продават без контрол от страна на държавата, що за липса на отговорност в тези държавници.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X