Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

    Докато разглеждам различните магазини за екипировка между купищата различна екипировка пред очите ми попадат ептечни китове за първа помощ спрял съм се на два вида първата е Ferino


    и втората Deuther

    Въпроса ми е има ли някои представа какво има в тях и има ли смисъл да си купя такава или сам да си сбера нужните ми неща идеята ми е да я има в раницата ми когато ходя из планината пеша.Когато доиде времето да имам собствен джип 100% ще си взема смислена и доста по голяма аптечка?
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

    В разни сайтове съм виждал непромокаеми. Тука в разни алпинистки магазини по-калпави, празни, ама за колана. Това е далавера, щото последното което ще загубиш и ще падне от тебе е панталоните.
    От къде да се намират войнишки аптечки продължавам да не знам.

    Коментар


    • #3
      До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

      кажи какво има вътре, колко струват и за какво точно ще се използват??

      (в смисъл какъв тип злополуки очакваш)
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • #4
        До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

        Проблеми с ларингса и офицерска хрема.

        Коментар


        • #5
          До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

          И тук се намират непромокаеми по магазините за алпинизъм и екстремни спортове. Последно в Ред Рок бях виждал. Общо взето съдържанието може да се допълва и подменя. Най-важно е самата торбичка. Хубавите не са с цип. Отвора им се намотава няколко пъти и се залепя с велкро. И са с лепени шевове. Също се срещат с възможност за закачане на колана.

          И друг съвет. Голямата и пълна с какво ли не аптечка е хубаво нещо, но малката само с най-необходими неща също. Случвало ми е да си правя нещо почти граничещо с операция на пръста с тъпо китайско ножче и превръзка от листа и ластичека за коса от прическата на една мацка... Само защото аптечката, която си беше направо аптека, остана при раниците в хижата. На никой не му се носеше такъв обемен пакет за където се бяхме запътили.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #6
            До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
            И друг съвет. Голямата и пълна с какво ли не аптечка е хубаво нещо, но малката само с най-необходими неща също. Случвало ми е да си правя нещо почти граничещо с операция на пръста с тъпо китайско ножче и превръзка от листа и ластичека за коса от прическата на една мацка... Само защото аптечката, която си беше направо аптека, остана при раниците в хижата. На никой не му се носеше такъв обемен пакет за където се бяхме запътили.
            Именно това целя както вече казах за сега основно ходя пеша което значи че ми трябва малко но важен багаж и аптечка е едно от тези важни неща в багажа за това ме интересува горе долу какво има в тези аптечки за да знам има ли смисъл или да си търся удобна чантичка и сам да си комплектовам аптечката
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #7
              До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

              Това го казах във връзка с коментара на Стефан за удобството на това да може да се закача на колана.

              Иначе нищо особено няма в тези аптечки като съдържание. Ножичка, игла, пинсети, спирт, лепенки, бинт... Доста от тях се продават и абсолютно празни.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

                Имам под ръка няколко такива, на реномирани производители. Не са лоши, но най вече самите чантички. Най-добре си вземи някоя не много малка, която ти допада на вид и след това направи ревизия на садържанието и си добави каквото считаш за необходимо от аптеката. Ако имаш нужда от съвет, питай. Пък и има доста писано тука за съдържанието....
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

                  Aми аз прочетох това което ме интересува най-вече съдържанието и смятам сам да си оборудвам една имам подходящата торбичка след известна косултация с еднамного печене медицинска сетра моя приятелка ще решаакво точно иколко щеми трябва и след това със списъка в аптека благодаря за отзивчивоста.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Проблеми с ларингса и офицерска хрема.
                    чай с коняк. след втория спираш чая
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

                      )) Това е военен жаргон. Проблемите с ларингса идват като се напиеш като талпа и само мучиш щото вече хич не можеш да говориш. А възвишената офицерска хрема е достъпна и за господа нижните чинове, бидейки прост трипер.
                      Така че аптечките са сложна работа в крайна сметка.
                      Слагай там каквото искаш. Единственото изискване е всичкото да можеш да използваш във всяко състояние. Пиян, махмурлия, като те боли та не виждаш, ранен, ослепял, всякак. И да не бъркаш кое за какво е ей в тия състояния. Тогава все нещо все някак ще помогне. Трябва ли да му мислиш - като стане лошо непременно ще сбъркаш. Квото и да има вътре - никва файда.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

                        малък съм не знаех. господа старшите чинове не са споделяли с мен терминологията. сигурно заради ларингита.
                        за хремата ... по мое време вече бяха измислили латекса и пеницилиновите антибиотици.

                        а и като спираме често чая кво ни пука ..
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

                          Латексът не е за глупости, ами да пази гпса. Пеницилинът е вреден за здравето. Съвременната война е жестока, Женевската конвенция е забравена, бактериологическото оръжие се използва вече и в казармите((( Ларингита се лекува с тунингов чай, обаче проблемите с ларингса - само със шкембе. Шкембето в консерви е менте и гадно.
                          Животът е тежък и страшен. Особено сутрин.
                          Настоявам фармацевтичната промишленост да усвои шкембето в шприцтуби преди човечеството да загуби най-добрите си гени!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

                            ох, и вие ли сте се прецаквали с консерва "шкембе", съчувствам.

                            от името на фарм индустрия обещавам да съсредоточа усилия в усъвършенстване на методите за администрация на шкембе чорба p.o. (като доказан от теорията и практиката) i.v. ?? както каза петка: за водката ок , но краставичките , чапаев, как?

                            (за per rectum тук надали ще има доброволци )

                            продължавам с експериментите

                            искрено ваш
                            маг. фарм deyan_h
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Аптечки за първа помощ(има ли смисъл от тях)?

                              някой път в подходяща тема ще ви споделя теорията си за натуралния сок от грейпфрут. интересна ми е и продължавам с проверките.
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X