Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живак- как се премахва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Живак- как се премахва

    Извинявам се ако темата не е за тук но не мога да преценя къде да я сложа.


    Счупи се един живачен термометър в стаята и за съжаление живака се разпръсна на много малки миниатюрни топченца, по един диван и одеало.
    И най тъпото е че в точно този момент кучето мина през него, подуши го и тотално го пръсна из стаята.

    Какво е най добре да се предприеме в този случай?

    Познатата при която се случи това почна да ме успокоява че тоя живак от термометъра не бил от " опасния" дрън дрън и т.н.
    Ники

  • #2
    От: Живак- как се премахва

    Принципно най-добре се обадете на Гражданска защита - те най-добре ще Ви насочат към действия
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Живак- как се премахва

      Точно така, изпращат екип да събере живака. Иначе със сяра на прах се ръси.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #4
        От: Живак- как се премахва

        Този от термометрите не е опасен освен ако не се погълне.

        Коментар


        • #5
          От: Живак- как се премахва

          Ако не ви е достатъчно да го съберете с прахосмукачка и да изхвърлите торбичката в най-близкия контейнер можете спокойно да запечатате жилището за следващите 1000 години и незабавно да напуснете континента а по-късно и планетата.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #6
            От: Живак- как се премахва

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Ако не ви е достатъчно да го съберете с прахосмукачка и да изхвърлите торбичката в най-близкия контейнер можете спокойно да запечатате жилището за следващите 1000 години и незабавно да напуснете континента а по-късно и планетата.
            Може и да помогне

            Може да се обадите на тел. 0700 11 750 за събиране на опасни отпадъци, все пак нали даже батериите не ги хвърляме в контейнера. А за прахосмукачката се съгласих.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Живак- как се премахва

              Неопасен живак ми звучи като неопасен уран.
              Имах много неприятна случка със счупен живачен уред и живака от него. На медна повърхност няма почистване. След 30 минути чистене все се появяваха малки топченца живак. Не ми се числи за одеало или мокет.
              Звънни на гражданска защита

              Коментар


              • #8
                От: Живак- как се премахва

                Без да съм сигурен, но май се събира лесно с четка с медни косми - това е най-обикновен кабел с многожилни проводници в него.
                освен този живак в термометрите, друг няма и си е все еднакво опасен. Все живак.

                Коментар


                • #9
                  От: Живак- как се премахва

                  Те по болниците все Гражданска защита са викали...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Живак- как се премахва

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Те по болниците все Гражданска защита са викали...
                    Да, и пломбите там ходя да ми сменят, че тая работа е опасна и с таквизи умопомрачающи количества шега не бива.
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Живак- как се премахва

                      Малкия ми син като беше наистина малък(3-4) години счупи със зъби термометъра с който в момента му мерехме температурата.
                      Веднага го закарахме в болницата, и там лекар ни обясни, че живака в термометрите е обезопасен, именно заради такива случаи. За всеки случай предизвикаха повръщане, ама според лекаря "напразно мъчим детето".

                      Аз пък като малък съм строшил поне 5-6 термометъра в стаята в която живеехме, пък за 41 години нищо ми няма. В прекрасно здраве, 110 кила, как ли съм доживял досега с толкова разлят живак в стаята...

                      Парите на живака са си гадно нещо, но този от термометрите не е опасен.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Живак- как се премахва

                        Сигурно ли е, че термометърът е живачен? От доста години тези, които приличат на живачни, са без живак.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Живак- как се премахва

                          Когато бях малко дете счупих термометър в стената, за да убия нещо, дето скърцаше вътре. Беше отдавна и тогава не знаех колко опасен и живакът. Добре, че насила ни събориха къщата, за да строят блок, иначе отдавна да сме дали фира от живака. Понеже това не се случи, продължам опитите с дестилати от грозде и сливи. Спрях водката, защото житото от Украйна било радиоактивно и като се гътна, съм щял да светя. Пазя си здравето .
                          Последно редактирано от trapper; 25-03-12, 21:45.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Живак- как се премахва

                            Технологията е следната: Казвам Ви от опит, че като аспирант в ХТИ-то, се оказах, че седя, до колега, който го мразеха и имаше локвичка с живак, която се появи след като се скъса балатума под стола му.
                            1. Наръсва се всичко със сяра. Измита се. После се гори изметеното.
                            2. Пръска се с 10% р-р на калиев пермаганат и изчаква 2ч.
                            3. После се пръска с 20 %разтвор на двужелезен трихлорид. Изчаква се 12ч.
                            Това и успех. Живака се трупа в костите и няма начин да се махне. Наполеон са го отровили така!!!
                            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Живак- как се премахва

                              А умрелите след колко часа да ги копаме?
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X