Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аптечка за дете в колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аптечка за дете в колата

    Сина на 2 годинки,ходи от доста време,бяга като гущерче,но пьк не е стабилен като него.Отделно се рови в пяська по плажа и маа гащи по потник на жегата тук.

    Имам аптечки за лодки,мальк и среден размер,но не сьм сигурен дали има всичко необходимо за дете в тях.Имам и някакви оригинални в колите на които вече не им вярвам.


    И да си дойдем на вьпроса - какво трябва да има една аптечка която да служи главно за детенце на 2 годинки?Един списьк ще ми дойде идеално,а и ще си го допьлвам.

    Благодаря предварително.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Аптечка за дете в колата

    Братче, тоя въпрос съм си го задавал толкова пъти, колкото пъти не съм намирал верния отговор...

    Дори в добре оборудвана комплектация не знаеш къде бръмбъзъка ще ритне камък, ще си затисне пръста, ще изяде нещо, от което ще се подриска, ще си одраска пръста или кой знае какво ще успее да направи.
    Шини и гипс надали ще носиш...

    ( всичко това е под надслова - Не Дай, Боже, естествено )

    Обща подготовка е възможния разумен максимум..

    По-нататък е непредвидимо - не може да се превърнеш в спешна реанимация.

    А все пак наследника не се прави на Тарзан в джунглата - нали мама е до него..
    И не сте безкрайно далеч от специалисти, на които това им е работата..


    Здрави бъдете!!

    Вени

    Коментар


    • #3
      От: Аптечка за дете в колата

      Ами а сега де ... според мен -(малко описателно ама не съм спец по детските хапове)
      1. лепенки - Band Aid от тея за детските
      2. Дезинфектант
      3. Температуро-свалящо
      4. Болко успокояващо - за деца (сироп)
      5. Сироп и бАнбонки против кашлица
      6. Носни кърпички
      7. Памперс
      8. Противоалергично хапче (Aerius)
      9. Марля и бинт?
      10. OFF- Препарат против кОмари
      11. Мехлем за третиране на ухавпания и изгаряния.
      12. Слънце-защитен лосион/крем
      13. Хапче за корем и разстройство
      14. Глюкоза или друо - при обезводняване
      14. Шапка и чорапи
      15. едно малко патронче за истерясали родители
      Последно редактирано от Slick; 01-09-10, 21:34.

      Коментар


      • #4
        От: Аптечка за дете в колата

        + Термо одеалце от тия станиолените. Уж е топло в Калифорния, ама пусто планини, изключения...
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Аптечка за дете в колата

          Ще се абонирам за темата! Току-що търсих из къщи бинт и марля, да се превържа (нищо сериозно) и установих, че нямаме дори пакетче стерилни марли. Били свършили... Още утре ще бъдат закупени- марли, няколко нови бинта, шишенце риванол, кислородна вода и един бял прах се поръсваше върху промитите рани- аптекарят ще подскаже. За децата имаме винаги "Нурофен" - (против температура) в срок на годност (6 месеца след отваряне). Преди 2 седмици имахме премеждия и с разсройство при "каката"- (8 годишна). Изстина в един басейн и изкарахме кошмарна вечер- далеч от вкъщи... Сега имаме вече прахчета "Смекта" в багажа.

          Коментар


          • #6
            От: Аптечка за дете в колата

            ама то става дума за в колата, за в къщи е ясна работата
            PS ценен съвет - отвреме навреме проверявайте какво нямате, и какво имате, и от това дето го има, на кое му свършва експлоатационния срок - ако наближава, по-добре хвърляй ( вероятността да потрябва не е голяма - за ден - два) и веднага купувай ново.

            И отново - не дай, Боже, да се ползва дори аспирина.

            Здрави бъдете!

            Коментар


            • #7
              От: Аптечка за дете в колата

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Братче, тоя въпрос съм си го задавал толкова пъти, колкото пъти не съм намирал верния отговор...

              Дори в добре оборудвана комплектация не знаеш къде бръмбъзъка ще ритне камък, ще си затисне пръста, ще изяде нещо, от което ще се подриска, ще си одраска пръста или кой знае какво ще успее да направи.
              Шини и гипс надали ще носиш...

              ( всичко това е под надслова - Не Дай, Боже, естествено )

              Обща подготовка е възможния разумен максимум..

              По-нататък е непредвидимо - не може да се превърнеш в спешна реанимация.

              А все пак наследника не се прави на Тарзан в джунглата - нали мама е до него..
              И не сте безкрайно далеч от специалисти, на които това им е работата..


              Здрави бъдете!!

              Вени
              А то е ясно,че няма как да сьм готов за всичко,но поне специфичното за дете да не забравя и понеже това ми е пьрвото викам да попитам кой и какво има и какво му е трябвало.Иначе и аз и майка му имаме изкарани курсове по пьрва помощ,не ходим на отдалечени места / да се чете недостьпни за хеликомпер /,а на дьльг пьт освн нормалните нещица за дете в колата си нося и чантата за напускане на кораба - сателитен телефон,СПОТ,радиостанции,ГПСи,димки,ракети,високоинтензивни светкавици,термоодеало от тия металните,усилвателя за ГСМ сигнала го чакам да пристигне.............праим мазало на всяка магистрала,но дано не се случва.


              Идеята ми е да си проверя какво имам по аптечката и да допьлня каквото ми липсва за малко дете както и да монтирам още една в другата кола,че от как му взех второ столче не го знам в коя кола ще се вози и искам да сьм готов.
              Вчера гонИ майка си да я замеря с пяськ и резултата беше пьлни очи и аз мигам ли мигам,нямам чашка за очички и вода за промиване и.................ето я темата.

              Други предложения или собствен опит или идеи????Попивам всичко и на финала ще плясна обобщен списьк какво ще има в торбата.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Аптечка за дете в колата

                Аз имам две деца, едното е точно на две годинки, а голямото е вече на дванайсет.
                Сигурно не съм еталонния родител, защото като чета, някакси не мога да вляза във смисъла на терзанията ви.
                Това, обаче ми припомни една случка отпреди десетина години, когато голямата беше на две-три години: Бяхме с компания в едно заведение в парка (там, където сега е "Весело село", но тогава бяха други собствениците и имаше картинг писта). По едно време, детето дойде със забита някаква тресчица във дланта си, около два сантиметра. Аз си извадих джобното ножче, цепнах кожицата и я извадих.
                Поне трима-четирима от възрастните (при това предимно мъже) бяха пред припадък. А детето просто си подаде ръчичката и дори не мигна...
                На мен пък, изобщо дори не мина на акъл, че въпроса може да се реши по някакъв друг начин...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Аптечка за дете в колата

                  Терзанията са ми,че имам място за зптечка в колата,и аз и майката сме изкарали курс за пьрва помощ,а като си хвьрли пяськ в очите и се питаме А сега знаеш ли какво да правиш............Знам ма нямаме нищо тук...........и идеята е да попьлня колите с необходимите неща за пьрва помощ,а не да плеснем с рьце и да се прегьрнем като се пореже на нещо.

                  А иначе и аз проблеми нямам с екшьни,ефрейтор ме направиха в казармата едно време заради една случка,па после ме разжалваха щото сьм бил брадясал,но как да е.Една марля да нямам,една лепенка като хората,един бинт...............не е на добре.Ще попьлвам колектията медикаменти та идеята ми е да почерпя от опита на другите патили с деца на 2-3 годинки за да не забравя нещо.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020408699.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5205267

                  В края на плажа имаше огромен тюлен,излезли някакви черни парещи медузи,катери по камьните,замеря майка си с пяськ / пьк те го насьсква срещу мен......... /някакви стькла беше напипал последно и като знам,че нямам нищо в колата и ми е кофти.Не искам да ми е кофти,искам да е покрито млякото.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Аптечка за дете в колата

                    Голям сладур е , ето ги и мойте.
                    Мойта мисъл пък беше да не се шашкаш толкова. Като му е влязъл пясък в очите - измий му ги. По нашенско няма тюлени под път и над път, но като се случи близка среща с куче ги водя на един тетанус и толкова.
                    Лабораторно-бурканните методи за отглеждане на деца някакси хич не ми импонират.
                    Не вярвам и ти да си гледан в саксия, но в момента преплаваш по 3000мили месечно (по собствените ти думи) - нали.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от davc; 02-09-10, 10:03.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Аптечка за дете в колата

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      ndn
                      Брей, кога мина това време, дето беше мръвчица -две годинки се изтъркулиха..

                      Да ви е жив и здрав!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Аптечка за дете в колата

                        davc прав си, но идея си нямаш какви странни ефекти може да има едно преместване с 2000км встрани, камо ли с 10000км. В България са ме жилили оси и пчели на общо основание, нищо работа. Във Франция една колежка българка я ужили пчела - отнесе седмица болничен, с ежедневни визити в болницата. Умрях да и се хиля, викам и "Каква беше тази оса какво беше това чудо".

                        Тамън се върна на работа - и мен ме ужили някакво на райета. По дланта. Е - една седмица дланта ми беше тройна, като мекица. Не можех да подавам газ на мотора, не ми се свиваха пръстите, не ми се свиваше китката. Пчела ли беше, чудо ли беше. А си изглеждаше баш като нашите. Между другото си мисля че французин ако го бодне наша оса ще има подобен ефект. Имат си някакви разлики гадините.

                        А си беше гадта баш нашенска.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Аптечка за дете в колата

                          Аптечката за децата е досущ като аптечката за възрастните, но с допълнително лепенки, памук и йод. За случая, когато не са си очевидно сами виновни, вместо йод се използва риванол или кислородна вода, но тези две неща не са особено трайни, еле пък в напечена кола.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Аптечка за дете в колата

                            Ще допълня, че когато става въпрос за малки деца трябва да се имат предвид и някои особености.
                            Не съм лекар за това само ще обърна внимание на тези особености, а лекуващия педиатър ще препоръча конкретни медикаменти:
                            1. Антипиретик /лекарство понижаващо температурата/-малките деца вдигат температура много често внезапно...без видима причина
                            2. Антиалергично средство, подходящо за възрастта
                            3. Антидиаричен препарат
                            4. Медикамент с разхлабващ ефект
                            5. Лекарство против повръщане / Degan преди път на гладно/
                            При мъниците всички физиологични процеси протичат по-бързо, болестите също...
                            За това е хубаво всеки родител да е подготвен тръгвайки на по-дълъг път с детето си. И разбира се да се внимава със срока на годност на всички медикаменти в аптечката, периодично да се проверяват и съответно подменят.
                            И най-добре е въобще да не ви се налага да ги използвате

                            Коментар


                            • #15
                              От: Аптечка за дете в колата

                              Хубава и полезна тема-браво!

                              Аз бих добавил нещо:анти-дот срещу змийска отрова!
                              Не знам като как сте със змиите,ама сигурно ги има бол там,нали?В наше село няма толкова много от тая гад,но и анти-дот почти няма...!А,и тамошните са доста по-отровни!
                              Ако не греша се инжектира и трябва да се има предвид начина на съхранеие и годността му!
                              Винаги ме е било много страх от тая гад,особенно,като сме били с щерката сред природата!
                              Дано съм бил полезен и никога да не ти се налага да го използваш,но си го имай!

                              Упс-сещам се и,че има доста отровни паяци-"Дискавъри" много зяпам,разииириш ли...!Та не пречи подробна консултация с лекар какво-що,как и срещу какво!

                              п.п. колкото и да е голям един форум винаги има място за нови и полезни теми!
                              Последно редактирано от mbenz; 02-09-10, 20:33. Причина: допълнение
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X