Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко много изводи от леко закъсване ;)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко много изводи от леко закъсване ;)

    Историята е от типа : "на мен няма ми се случи"
    (за първи път закъсвам с пращане на координати, поради перспектива за липса на връзка след часове)

    ноо, като е писано да те ритне Кон няма да е Магаре

    1. С не тествана карта в планински терени - само на асфалт ! каквото и да показва Чипо!
    2. Гориво имах за през ноща, ама си е късмет, че двигателя можеше да бачка след като заседнах.
    3. Огъня е супер важен, като трябва да нощуваш в гората
    (магнезиевата запалка се доказа) (докато е светло, съберете колкото може повече дърва,като почвате от по-далечните)
    4. Качвайки се в кола която не подържате вие - винаги вземайте Фенерче ! , вода и храна, дори да са дреболии.

    5. За кратко: 12-40 часа фенерчето може да е по-важно, защото в тъмното всичко можеш да загубиш , и остава спомена, че си го и имал, и нервите, че е нейде около тебе например храната ! А нерви в такъв момент са наистина Проблем.

    И така... веселбата на кратко

    Тръгвам към Забърдо, пътя го знам , но да тествам как се кара по ГПС-соо
    и хоп предлага ми път по който не съм минавал.... супер!

    И в един момент ГПС-о зацикли (иска през 500м. обратен завой да правя) , свърши асфалта , на картата път има, а пред колата ... нямаа
    Селото се оказа Бяла Черква, по реакцията да хората там - не съм първия високотехнологичен заблуден охлюв казват: аа, да има път през Косово дотам 10-на км. през гората пътя е тежък.
    около 1-1/2ч. до начало на свечеряване..
    няма ми е за пръв път тежък път и решавам да се пробвам...

    Втората ми грешка е, че не се отказах, като видях колко е зле единия от пътищата, нищо че не беше моя...или пък беше накратко, загубих се високотехнологично.
    А после беше спорната злоба един кантар минах с крик, но втория кантар вече в кален коловоз и след 15мин. беше тъмно
    Пратих кооординати (се нещо свърши ГПС-о) на 3 телефона малко преди първото "батери капут"

    иии Ясен и Друкмановия екип да са живи и здрави, и да знаят, че имат бирен абонамент при среща, па само и да кажат че са жадни де !
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    От: Малко много изводи от леко закъсване

    Май си се предоверил на ГПС-са.
    Никога не сън вярвал на тея електронни боклуци.
    По добре проучвай предварително маршрутите си с Google Earth и си разпечатвай сегментна карта по сателитните снимки.
    Успех !
    животът е магия !
    X5 3.0d

    Коментар


    • #3
      От: Малко много изводи от леко закъсване

      непроверената карта всъщност започна проблема,

      задълбочаването му дойде от това ,че знаех че мога да спя в гората ,а едва впоследствие осъзнах, че с неработещ двигател и в по-студено време щеше да си е проблем.

      Поне имам изводи какво още ми трябва при влизане в гората, и въобще по тъмно !
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #4
        От: Малко много изводи от леко закъсване

        мисля че дъжда е по-голям проблем от тъмнината..........що се отнася за бивакуване....
        животът е магия !
        X5 3.0d

        Коментар


        • #5
          От: Малко много изводи от леко закъсване

          Първоначално публикуван от manQK78 Преглед на мнение
          Май си се предоверил на ГПС-са.
          Никога не сън вярвал на тея електронни боклуци.
          По добре проучвай предварително маршрутите си с Google Earth и си разпечатвай сегментна карта по сателитните снимки.
          Успех !

          С Google Earth пък как можеш да се наиграеш ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X