Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    И тъй като май пооспамихме рибарско-стрелковата тема, искам да попитам дали някой знае, дали простреляния господин е имал валидно капитанско право за управление на лодката, която е спускал в язовира.
    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    Просто ми стана интересно за какъв плавателен съд става въпрос. Ако е проста надуваема лодчица с двигател не ми е ясно по какъв начин е провокирана ситуацията. Това искам да си изясня.
    Ако ти било интересно точно с каква лодка беше пострадалия колега - точно това щеше да питеш.

    Отделно, пострадалия е наистина колега - можеш да му видиш мненията от първо лице на предишни страници на тази тема. Та ако те интересува все още с какво беше на язовира - можеш да го питаш на лични........

    С тоя пост те подканвам да се отнесеш доста по-сериозно с писането си в този форум. За бла-бла има си наречен подраздел - Спам.....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #92
      До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
      Просто ми стана интересно за какъв плавателен съд става въпрос. Ако е проста надуваема лодчица с двигател не ми е ясно по какъв начин е провокирана ситуацията. Това искам да си изясня.
      Ситуацята не е провокирана колега . Ако бяха минали деца с водно колело щяха и те да се окажат под обстрел - това е Булгаристан.
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #93
        До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

        На темата попаднах още във фишинг манията преди няколко дена и я следя с интерес. Поднасянето на изходната информация и реакцията на хората е аналогична също като тук. За съжаление липсва каквото и да било медийно отразяване по случая. Съчувствам искрено на пострадалия, тъй като и аз съм бил жертва на нападение, но опита ми показва, че при подобен род сблъсъци нещата не са толкова кристално чисти и ясни както се представят от едната от страните.

        П.П. Ако наистина се установи, че ситуацията не е провокирана, аз твърдо заемам позиция зад пострадалия с цел нападателя да си понесе всички законови последствия и такива действия да не се повтарят на никой български язовир.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #94
          До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

          За да се стигне до там, провокацията може да бъде само една! Аналогична заплаха с оръжие. Няма такива сведения. И да е станал словесен скандал с нецензурни обиди, това не дава право на вадене и заплаха с огнестрелно оръжие. Това е и проблема на огнестрелното оръжие - вади се като аргумент при скандал.

          Коментар


          • #95
            До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

            Споделям мнението на колегите преди мен.

            Виновни са И всички свидетели на инцидента.

            1.До като от 50 очевидци -поне 30 не се обадят, извикат, настояват в полиция,жандармерия, армия, кметство, .... полицията, жандармерията ще е такава каквато си е. Чудеса не стават.

            2. Пострадалият и лична охрана с автоматично оръжие и бронирана кола на брега да е имал, нямало е как да му помогнат, дори по добре че е нямал оръжие - иначе него сега щаха да тормозят (ако е реагирал чисто емоционално ), тези дето е трябвало да го защитят по задължение. Юристите да обяснят защо.

            Та сами си правим нещата такива до като не се корегира точка 1.

            Иначе и аз обичам пищовите и пушките, но за спортна стрелба.
            Последно редактирано от Жоро Байкушев; 17-04-10, 19:28.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #96
              До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
              Просто ми стана интересно за какъв плавателен съд става въпрос. Ако е проста надуваема лодчица с двигател не ми е ясно по какъв начин е провокирана ситуацията. Това искам да си изясня.

              Поздрав колега,
              позволявам си да се опитам да ви отговоря лично.
              Изминалата седмица от инцидента, въпреки огромното желание не успя да ми отговори на вашия въпрос.
              Според мен / може да прозвучи като оправдаване на стрелеца/ едиственото което съм направил е пршеминаването с лодката си пред компанията им. Държа да се знае, че дистанцията от мен до хората на брега не е била по малка от 120-140 метра и предполагам шума от работещия двигател не е била непоносим.
              Желая здраве и късмет на всички колеги подхождащи към водоемите.
              Позволявам си да публикувам снимка на адската машина / не е от деня/


              п.п. капитанско свидетелство нямам и не ми е необходимо, заплащам си всички такси като риболовец любител, оръжие / законно и незаконно/ не приъежавам и съответно не съм носил в деня на инцидента, дори телефона ми беше останал в колата
              Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
              Димитър Димов +ЧЧ7784854894

              Коментар


              • #97
                До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                Поздрав колега,
                позволявам си да се опитам да ви отговоря лично.
                Изминалата седмица от инцидента, въпреки огромното желание не успя да ми отговори на вашия въпрос.
                Според мен / може да прозвучи като оправдаване на стрелеца/ едиственото което съм направил е пршеминаването с лодката си пред компанията им. Държа да се знае, че дистанцията от мен до хората на брега не е била по малка от 120-140 метра и предполагам шума от работещия двигател не е била непоносим.
                Желая здраве и късмет на всички колеги подхождащи към водоемите.
                Позволявам си да публикувам снимка на адската машина / не е от деня/


                п.п. капитанско свидетелство нямам и не ми е необходимо, заплащам си всички такси като риболовец любител, оръжие / законно и незаконно/ не приъежавам и съответно не съм носил в деня на инцидента, дори телефона ми беше останал в колата
                Колега Димов, тази лодка с бензинов двигател ли е или не?
                Ще ме простиш за невежеството!Защото ако е с електрически е много чудно колко шум вдига та да изплаши рибата!?
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • #98
                  До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                  С тази снимка внесох/ несъзнателно / объркване.
                  Снимката е само за да визуализирам модела и размера на лодката.
                  Мотора както вече съм писал по нагоре беше бензинов и действително е "провокативно шумен"
                  Успех
                  Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                  Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                  Коментар


                  • #99
                    До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                    Въпроса ми е за какво му е на човек да носи оръжие когато е на риба ?
                    Аз винаги нося, защо? Защото при преспиване по знайни и незнайни язовири (и не само) нямаш представа на кой пийнал "човечец" какво може да му мине през празната главица! Спя спокойно, както моята жена и син.

                    Коментар


                    • До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                      Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                      С тази снимка внесох/ несъзнателно / объркване.
                      Снимката е само за да визуализирам модела и размера на лодката.
                      Мотора както вече съм писал по нагоре беше бензинов и действително е "провокативно шумен"
                      Успех

                      Наистина внесе объркване колега . Тази лодка на снимката я внесе един приятел и я продаде на негов човек викам му вчера като я видях на снимката абе знаеш ли че твоя човек са го простреляли на някакъв язовир - оттам шок.

                      Бързо въстановяване ти пожелавам и успехи по водоемите.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                        Лодката е моята и снимката също, само язовира и "оборудването" са различни.
                        Лодката купих ако не се лъжа по миналата година от колега ползвал я съвсем кратко.Има голяма вероятност наистина "твоя"човек и "моя" да са един и същ/моя се казва Митко/ , както на всички е известно в риболовните среди повечето се познаваме, а с тези с които не се познаваме имаме общи познати.
                        Бъдете здрави.
                        Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                        Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                        Коментар


                        • До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                          Желая ти скорошно оздравяване и никога повече да не срещнеш въоръжени малоумници по пътя си.Преди година и аз имах мерак да си пробвам новата гуменетка точно на Мрамор...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                            Има въоръжено нападение. Трябва да се защитим. И го правим. По начин болезнен и краен срещу нападателя. Огнестрелното оръжие трябва да бъде разрешено при много по-свободен режим за носене и ползване за лична защита. В НК има чл.12 и чл.12 а макар и противоконституционни са много добри за БГ. Даже още по-сурови трябва да бъдат. М/у другото ползването на огнестрелно оръжие е малкия проблем, хладното е сериозно нещо.

                            Коментар


                            • До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                              Оръжията не убиват хора , ХОРАТА УБИВАТ ХОРА.

                              Коментар


                              • От: До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                                Митак, я кажи докъде отидоха действията на правораздавателните органи?
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X