Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да премина мостчето?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да премина мостчето?

    Здравейте колеги!Представям на вашето внимание следният казус:
    Там където е пътят към Дунава от една организация решиха и направиха "влажна зона"-това е територия,която се залива с вода няколко месеца в годината/20-90см/.Естествено съществуващите пътища представляват особен интерес за такива като нас-кал,коловози,диги,тиня и тресавища.
    Но всичката територия е обградена от канали/дълбоки по 3-4м/ и не е възможно да се преминат,още повече,че през цялата година имат вода.
    Има оставено мостче с размери 1.5м ширина,но има и парапет,който е 30см.широк и 50см.висок-т.е. не може да караш по парапета, а джиповете не се събират на ширина в мостчето.Не може и едното колело горе на парапета ,а другото долу-ще търка по вратите.Има и обиколен път,но той е по асфалт и удължава маршрута до реката с около 24км.
    Та дайте идеи как да прекараме джиповете през канала.Мисля си за колички на предният и задният мост с ширина около 1,3м.Вдигаш джипа с дкека,вкарваш количката отдоло и с лебедката или на бутане минаваш моста.Но не всички джипове са на цял мост и трябва да вдигнеш джипа на 60см.за да вкараш количката отдолу.
    Друга идея е да се направи нещо като платформа и да се преминава с нея канала,но пък как ще я прекарам над канала?
    Дайте идеи,ако някой има.Няма да се разсърдя,дори ще ви поканя да опитаме преминаването на канала и ще почерпя.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

  • #2
    До: Как да премина мостчето?

    Трябва да съберете средства и да разширите моста. Ако изрежеш парапетите, то застрашаваш живота на други хора, пък и разрушаваш държавна или общинска собственост. Каквато и платформа да направиш то или трябва да е "превозваш" всеки път, но пък другите няма как да се възползват. Ако оставиш съоръжението там, то е ясно какво ще му се случи. Най-добре направи една среща с кмета на общината/селото/, съберете подписка и поискайте реконструкция на моста. Смятам, че той не отговаря на необходимите стандарти и при евентуални бедствия или нещастни случаи съответните органи няма да имат бърз достъп.
    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

    Коментар


    • #3
      До: Как да премина мостчето?

      Според мен вариантите са два - в зависимост от ширината на каналите. Две фермени конструкци от винкел с широчина малко по-голяма от тази на гумите, ако разстоянието е малко. Ако е по-голямо - импровизиран понтон от 4 варела и рамка върху тях.
      Венцислав Лаков

      Коментар


      • #4
        До: Как да премина мостчето?

        Значи мост ще минаваш ми то е се едно минаваш водно препяствие а имено като стигнеш мостчето спираш на два метра от него включваш 4Х4 6Х6 или квото имаш даваш на 1 и газ до ламарината ако си минал е добре ако не си имаш лебетка ако си забравил лебетката имаш опция обади се на приятел извинявай ама това ми дойде първо в главата
        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

        Коментар


        • #5
          До: Как да премина мостчето?

          Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
          Значи мост ще минаваш ми то е се едно минаваш водно препяствие а имено като стигнеш мостчето спираш на два метра от него включваш 4Х4 6Х6 или квото имаш даваш на 1 и газ до ламарината ако си минал е добре ако не си имаш лебетка ако си забравил лебетката имаш опция обади се на приятел извинявай ама това ми дойде първо в главата
          Бе те каналите били по 3-4 метра дълбоки. Ако това е широчината, как да е, с помощ от приятел може да мине, ама дълбоки?
          Моят опит с преодоляване на препятствия казва, че трябва мислене преди да тръгнеш. И колкото препятствието е по-сериозно, толкова повече мислене. А на "юруш" се атакуват нагорнища, и то не много дълги.

          Чаро, не си писал каква е ширината на каналите, но не е ли решение да си носите някакви дървени греди, по една за левите и десните гуми, и леко-леко по тях на другия бряг. Но това е за сравнително малка ширина, ако е повече от 3-4 метра, не знам...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            До: Как да премина мостчето?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Бе те каналите били по 3-4 метра дълбоки. Ако това е широчината, как да е, с помощ от приятел може да мине, ама дълбоки?
            Моят опит с преодоляване на препятствия казва, че трябва мислене преди да тръгнеш. И колкото препятствието е по-сериозно, толкова повече мислене. А на "юруш" се атакуват нагорнища, и то не много дълги.

            Чаро, не си писал каква е ширината на каналите, но не е ли решение да си носите някакви дървени греди, по една за левите и десните гуми, и леко-леко по тях на другия бряг. Но това е за сравнително малка ширина, ако е повече от 3-4 метра, не знам...
            да може би две по дебили талпи биха решили ситуацията
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • #7
              До: Как да премина мостчето?

              Не си играйте с винкели, и прочее строително желязо. Ще утрепете някого.
              Четете учебниците за сапьори, това са знания от векове.

              Коментар


              • #8
                До: Как да премина мостчето?

                Каналите са шроки около 3-5м. и точно заради това не знам с каква конструкция да се заема.Колкото и да е лека /примерно преформена платформа за л.к./ как да стигна на такова голямо разстояние?Понтони също не става,защото нивото на каналите се мени постоянно,т.е. не са пълни догоре винаги.Далбоки са ,със стръмни брегове/отвесни/ и нивото е зависимо от моментното ниво на Дунав/скачени съдове/.
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • #9
                  До: Как да премина мостчето?

                  Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                  Трябва да съберете средства и да разширите моста. Ако изрежеш парапетите, то застрашаваш живота на други хора, пък и разрушаваш държавна или общинска собственост. Каквато и платформа да направиш то или трябва да е "превозваш" всеки път, но пък другите няма как да се възползват. Ако оставиш съоръжението там, то е ясно какво ще му се случи. Най-добре направи една среща с кмета на общината/селото/, съберете подписка и поискайте реконструкция на моста. Смятам, че той не отговаря на необходимите стандарти и при евентуални бедствия или нещастни случаи съответните органи няма да имат бърз достъп.
                  Целта на построяването на толкова тясно мостче е била да не могат да минават МПС-та,а само каруци и пешеходци.Говорено е с кметове и на община и на населеното място ,но не могат да окажат влияние и да разпоредят да се направи по-широк мост."Влажната зона" е изградена от частна организация.Има статут на защитена територия,все още не са казали ,че ще бъде резерват.Идеята е да се постигне добро убежище за многото видове птици,които гнездят по поречието на Дунав или с две думи да се превърне след време в втори резерват като "Сребърна"/пеликани,чапли,бекаси,корморани ит.н./
                  По проект се нарича "Защитена местност Калимок-Бръшлян".
                  Чавдар Владимиров
                  0887/912075
                  Ленд Ровър Диско 1
                  Самуад в проект

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да премина мостчето?

                    Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                    Здравейте колеги!Представям на вашето внимание следният казус:
                    ...............от една организация решиха и направиха "влажна зона"-това е територия,която се залива с вода .
                    Уважаеми колега,
                    тия работи така не стават - с направата на влажните зони де. Тази зона си е била там. Просто някой най-накрая е решил да направи нещо за опазването й ..
                    Препятствието може да е направено донякъде умишлено - за да спре мен, теб, Бай Манго с резачката, Чичо Мицо с косачката, или пък братчеда Коко с карабината и гончетата. Факт е че подобно просто нещо силно намалява мерака на хората да идат дотам, освен пеша разбира се - никой не те спира.
                    Ти може да искаш само да минеш, но останалите .. едва ли.
                    Ако търсиш вариант - говори с тези които са отговорни за стопависването й, токувиж даже може нещо съвместно да излезе - примери тук в сайта, за щастие - дал господ.

                    Не се обиждай, нищо лично - просто разсъждавам на глас.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да премина мостчето?

                      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                      Целта на построяването на толкова тясно мостче е била да не могат да минават МПС-та,а само каруци и пешеходци.Говорено е с кметове и на община и на населеното място ,но не могат да окажат влияние и да разпоредят да се направи по-широк мост."Влажната зона" е изградена от частна организация.Има статут на защитена територия,все още не са казали ,че ще бъде резерват.Идеята е да се постигне добро убежище за многото видове птици,които гнездят по поречието на Дунав или с две думи да се превърне след време в втори резерват като "Сребърна"/пеликани,чапли,бекаси,корморани ит.н./
                      По проект се нарича "Защитена местност Калимок-Бръшлян".
                      Не мога да разбера как след като знаеш всички тия неща пак питаш, как да си вкараш колата там. Ти самия си го казал, направено е да не се влиза с коли вътре!

                      Човек какви ли не неща може да прочете вече. Това е за графа "бисери"


                      ПП Някой да знае добър начин за обир на банка? Кофти икономиката тука, говорих с банкера, не ми дава парите доброволно. Ако имате план, казвайте, ще почерпя!
                      Последно редактирано от NIKSD; 07-03-09, 05:57.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да премина мостчето?

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        ПП Някой да знае добър начин за обир на банка? Кофти икономиката тука, говорих с банкера, не ми дава парите доброволно. Ако имате план, казвайте, ще почерпя!
                        Зимай лодката и опъвай платната на север да бистрим Плана ! Да не забравиш и брата. Бирата (за кой не пие бира - кола) - от мен.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да премина мостчето?

                          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                          Зимай лодката и опъвай платната на север да бистрим Плана ! Да не забравиш и брата. Бирата (за кой не пие бира - кола) - от мен.
                          Извинявам се за СПАМа, но просто не можах да се въздържа. Това цялото ми звучи като- "знам че е незаконно, но попитах. Кмета пак не дава. Искам да наруша закона. Помагаите с идеи и аз ще почерпя".

                          Тая тема трябва да отиде в "екология" или антиекология
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да премина мостчето?

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Не мога да разбера как след като знаеш всички тия неща пак питаш, как да си вкараш колата там. Ти самия си го казал, направено е да не се влиза с коли вътре!

                            Човек какви ли не неща може да прочете вече. Това е за графа "бисери"


                            ПП Някой да знае добър начин за обир на банка? Кофти икономиката тука, говорих с банкера, не ми дава парите доброволно. Ако имате план, казвайте, ще почерпя!
                            Както писах все още НЕ Е РЕЗЕРВАТ пък и пътят за Дунава е най-пряк оттам.НЯМА забрана да се преминава,само че е много неудобно да обикалям 22-23км.за да стигна пак почти на същото място.
                            Чавдар Владимиров
                            0887/912075
                            Ленд Ровър Диско 1
                            Самуад в проект

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да премина мостчето?

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Извинявам се за СПАМа, но просто не можах да се въздържа. Това цялото ми звучи като- "знам че е незаконно, но попитах. Кмета пак не дава. Искам да наруша закона. Помагаите с идеи и аз ще почерпя".

                              Тая тема трябва да отиде в "екология" или антиекология
                              В момента т.н."влажна зона" от моя гледна точка е БЛАТО/кокто си е било преди 50г.,преди да го отводнят/ с комарите,кравите,които пасат там,миризмата на застояла вода и т.н.Не виждам нищо неекологично да преминавам оттам,както е било и досега.От 1994г.съм ловец и познавам всяка пътечка и всяка тръстика в блатото.
                              Правили сме и сега правим хранилки за птици,за сърни и елени и се ядосах,че човек ,който не ме е виждал,нито познавал ме квалифицира като антиеколог!
                              М/у другото на територията на селото има станция на БАН,която е орнитоложка и винаги сме помагали на учените там.
                              И аз не мога да се сдържа.Защо ,колега като си такъв голям еколог си заминал от България ,а не работиш и живееш тук !Нали си еколог-ела да работим заедно по еко проблемите тук в БЪЛГАРИЯ.
                              Последно редактирано от чаро 4х4; 07-03-09, 07:59.
                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Ленд Ровър Диско 1
                              Самуад в проект

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X