Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си запалим огън

    Днес изпробвах варианта калиев перманганат и капка глицерин. В първите 15-20 секунди реших, че нещо не съм направил както трябва, но след това започна да съска и да пуши и взе че стана. Изпробвах си и брезовите разпалки. Доволен съм от резултата. Явно температурата, която се развива при реакцията е много висока, защото буковата дъска върху която правих експеримента за няколко секунди прогоря около 2-3 мм. Интересно ми е дали би се получило при по висока влажност.
    Опитах и глицерин със захар, но явно нещо не съм направил както трябва или са важни пропорциите. Абсолютно никакъв резултат. Ако някой знае моля да сподели.
    И още нещо: Ако някой може да ми помогне за купуването на такава магнезиева запалка ще съм много благодарен:


    LZ1GYY
    0898 436 956

    Коментар


    • До: Как да си запалим огън

      Такава запалка си купих от ebay.com и ми излезе 30лв. с доставка от Щатите.След проучване обаче установих ,че при покупка на 10бр. себестойноста може да падне до ~15лв.Смятах дори да поръчам и да ги продам на цена каквато ми е излязла, но според мен е по добре да се даде предложение на Г-н Венцислав Петров да предложи такъв артикул в магазина на форума.Убеден съм че и на 30лв. пак ще се купуват.Така няма да се налага всеки да се спасява по единично.
      [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

      Коментар


      • До: Как да си запалим огън

        Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
        Такава запалка си купих от ebay.com и ми излезе 30лв. с доставка от Щатите.След проучване обаче установих ,че при покупка на 10бр. себестойноста може да падне до ~15лв.Смятах дори да поръчам и да ги продам на цена каквато ми е излязла, но според мен е по добре да се даде предложение на Г-н Венцислав Петров да предложи такъв артикул в магазина на форума.Убеден съм че и на 30лв. пак ще се купуват.Така няма да се налага всеки да се спасява по единично.
        Аз също бих си купил, но не ми се занимава с пазаруване от нета точно сега, пък и за дреболии нещо не ми се връзва. Ако се поръчат повечко или ги има в България, примерно в магазина на форума, ще е чудесно и бих купил. То 10 ще се продадът много лесно 100%.

        Коментар


        • До: Как да си запалим огън

          Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
          Опитах и глицерин със захар, но явно нещо не съм направил както трябва или са важни пропорциите. Абсолютно никакъв резултат. Ако някой знае моля да сподели.
          С глицерин и захар е нормално да не стане нищо. Сместа е калиев перманганат и захар(за предпочитане пудра захар). Тя може и да се самозапали при намокряне, но основната й идея е по-скоро да се използва за гориво при висока влажност, като се запали с друго - например обикновена запалка. С пудра заха дава много силен пламък(трява да се внимава), а с обикновена по-спокоен, с който да се поизсушат няколко подпалки и да се разпали огъня.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • До: Как да си запалим огън

            Е става и така, но запалката е доста по-универсална и лесна за носене и незабравяне дОма. Освен това за мокро аз все си мисля, че е по-удобно да си носи човек 1 тубичка зиполин или подобно гориво в малка тубичка за пълнене на запалки тип Зипо. Икономично и лесно за носене, тубичка + запалка, която не може да се прецака от някоя локва, а ползването не изисква познания по химия...

            Коментар


            • До: Как да си запалим огън

              Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
              С глицерин и захар е нормално да не стане нищо. Сместа е калиев перманганат и захар(за предпочитане пудра захар). Тя може и да се самозапали при намокряне, но основната й идея е по-скоро да се използва за гориво при висока влажност, като се запали с друго - например обикновена запалка. С пудра заха дава много силен пламък(трява да се внимава), а с обикновена по-спокоен, с който да се поизсушат няколко подпалки и да се разпали огъня.
              В бързината съм написал глупост. Всъщност пробвах калиев перманганат и захар, капвах и вода, но не успяха да се самозапалят. Ще опитам пак. И с пудра захар. Мерси за съвета!

              А за запалките ако искате да пуснем отделна тема и да купим 10 броя на по-добрата цена. Все пак е наполовина. Сигурен съм, че много хора биха си взели. Моя опит с пазаруване по нета е нищожен. Ако GECATA може да помогне ще сме благодарни.
              LZ1GYY
              0898 436 956

              Коментар


              • До: Как да си запалим огън

                Няма проблем ,още тази вечер ще проверя как стоят нещата и ще пиша
                [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                Коментар


                • До: Как да си запалим огън

                  Аз си купих такава запалка, работи Весело е
                  $3.55 с доставката


                  Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                  Коментар


                  • До: Как да си запалим огън

                    Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
                    В бързината съм написал глупост. Всъщност пробвах калиев перманганат и захар, капвах и вода, но не успяха да се самозапалят. Ще опитам пак. И с пудра захар. Мерси за съвета!
                    Не се мъчи. Самозапалването на тази смес, без допълнително алуминиев или магнезиев прах, не е особено лесно. Идеята й е, да е устойчиво на влага гориво, а запалването с нещо друго. За лесно самозапалване при намокряне, трябва и някое от споменатите две.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • До: Как да си запалим огън

                      Колеги, ако някой поръча магнезиеви запалки, бройте ме и мен моля.Даже си мисля, че 10 бр. ще се продадат тук още до понеделник.Ще следя темата.

                      Благодаря предварително.


                      ПП. Блогът на колегата XNS е много полезен и интересен, за което го поздравявам.

                      Коментар


                      • До: Как да си запалим огън

                        Говорим за нещо от сорта

                        http://cgi.ebay.com/5-LOT-DOAN-MAGNE...3286.m20.l1116
                        [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                        Коментар


                        • До: Как да си запалим огън

                          Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
                          Говорим за нещо от сорта

                          http://cgi.ebay.com/5-LOT-DOAN-MAGNE...3286.m20.l1116
                          Ако е от тези, бройте и мен
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • До: Как да си запалим огън

                            Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                            Аз си купих такава запалка, работи Весело е
                            $3.55 с доставката


                            Това е хубаво, но е само за подаване на искра. Трябва да имаш много подходяща разпалка (като сух мъх, прахан или нещо такова) за да запалиш огън. Иначе това е част от запалката която е показал колегата по-горе. Важното там, обаче е блокчето, което се стърже с нож и дава финни магнезиеви стружки, които са горивото за разпалване.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • До: Как да си запалим огън

                              Да ти кажа не е така. Дава много силна искра и пали хартия примерно без проблем. За по-лесно пак може с ножа да остъргваш стружки с бавно движение и после с бързо ги запалваш.
                              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                              Коментар


                              • До: Как да си запалим огън

                                Абе поигрй си и с двете и ще видиш. Аз имах такава като твоята Primus и си играх доста с нея. Точно както казваш е, но като се стигне до паленето на огън в гората без добра разпалка и влажно време почваш да се оглеждаш за блокчето
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X