Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си запалим огън

    Е, борината не е баш сухи клечки.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Как да си запалим огън

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Е, борината не е баш сухи клечки.
      Майсторе, човека имаше предвид че си носи борина, а пък дори и в мокро време, ако знаеш къде може да си намериш сухи клечки/пръчки и да си спретнеш огИн .

      А темата уж е за палене на огън в екстремна ситуация. Та примерно някой преминаващ с джипката в някоя река есенеска и вземе, че се обърне возилото, измъкне се от него и добре намокрен, как ще си напали огън да се сгрее ?!?
      Та такива работи не са за всеки и без да си пробвал, така на приказки изглежда лесно, ама в действителност дали е така ?!?

      Общо взето трябва да си парче огняр и да си спал с чернокрака (така разправят), да можеш да си запалиш печката чудо със затворени очи, като това включва намирането на подпалки в двора, дръвца да си сцепиш и кибрита да намериш , и не на последно място да запалиш печката .
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • От: Как да си запалим огън

        На последната разходка която правихме всичко беше подгизнало от тези дъждове ,а и продължаваше да вали кротко шанса да се запали огън да се разгори и да пекнем мръвките клонеше към нула . Докато не се сетих ,че случайно в уазката има два литра отработено масло полях мокрите дърва и със малко по сухи клечки успяха да се подхванат и по дебелите дърва и да се разгорят така ,че не си представям как ще запалите огън в такова време само с магнезиева запалка не казвам ,че невъзможно просто е доста трудно и за обикновенна разходка с барбекю е ненужна мъка ако е въпрос на оцеляване е друго .
        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

        Коментар


        • От: Как да си запалим огън

          Навремето, млад, зелен и неподготвен в гората на мокро трябваше да запаля огън с обикновена запалка, а книгата...салфетки не горящи, друго нЕма. Спаси ме един спрей за размразяване на прозорци, вероятно със съдържание на спирт. Идеята дойде от немай какво и някакви спомени, че лаковете за коса и дезодоранти като деца използвахме като горелки. В крайна сметка се получи и имахме огън.
          Сега вече ходя подготвен със сухи подпалки, газова горелка, спирт и дори мини спиртник, но темата не е за това.....
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • От: Как да си запалим огън

            Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
            Дядо ми ме е научил-в мокро време да нося вътрешна гума от моторетка или велосипед.Та паля с нея.
            Цяла става и за колан на гащите,и за стягане на багажи,
            като влизах в дивото, точно като колан си я носех, но не ми се наложи да я запалвам,
            понеже първото което знам и ползвам е, вместо щеки- удобна дебеличка гьостерица/и - там където я държиш постоянно с длан - дървото винаги е сухо дори при силен дъжд
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Как да си запалим огън

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Истина ти думам, честна пионерска. Горелката е не по-обемна от малък дезодорант и струва няколко лева. ....
              Което ме подсеща, че няма причина да носиш горелка, ако си носиш дезодорант .. Даже ако трябва да сме обективни, дезодорантът върши по-полезна работа за палене на огън, защото пламъкът е по-интензивен и запалва по-голяма площ ...
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • От: Как да си запалим огън

                Първоначално публикуван от ittso
                Не е възможно да няма приложение за Андроид или IOS за палене на огън...
                Има, има .. окъсяваш батерия и воала

                Сега малко по-сериозно
                За мен процеса по палене на огън има две основни "съставки" - огниво и нещото което ще палим ( гориво ) ДО ту темата набляга на огнивото и се пропуска другата съществена част горивото
                Аз лично като съм стигнал до момента на палене , правя следното :
                1. намирам някой дебел клон и го нацепвам на малки летвички
                2. намирам суха трева , борови иглички; ако няма от клона настъргвам дървесина
                3. намирам няколко горе долу еднакви клончета с диаметър 2-3 см. и ги слагам като решетка на дъното на дупка която съм изкопал.
                4. нареждам камъни около дупката , за термо-щит
                5. върху импровизираната решетка слагам сухата трева ( или алтернативата и ) , паля я .
                6. после малките летвички които съм нацепил в началото и след като те хванат огъня вече преминавам към останалите дърва.

                Това са нещата които аз правя , до сега не съм имал случай да остана без огън, включително на остров на Дунав , на който бяхме отишли пеша , но водата се вдигна и заваля дъжд
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7240465.jpg
Прегледи:1
Размер:227.0 КБ
ID:5628100
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7240471.jpg
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:5628101
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7240472.jpg
Прегледи:1
Размер:239.2 КБ
ID:5628102
                Кадрите са на "къщичката" в която пренощувахме. Сътворихме от един непромокаем, спален чувал, дъждобран, едно термо шалте и найлонови чували в които бяхме карали раниците си.
                Една седмица след тази случка пак бяхме на острова за 10 дена Отново нямаше проблеми с дъжда и огъня
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: Как да си запалим огън

                  Презервaтивa освен зa истинското му преднaзнaчение стaвa зa перфектен турникет ,кaкто и зa мaнеркa ,но сложен в чорaп,луброкaнтa дезинфекцирa водaтa ,не е удобно ,но до 2 литрa водa /зaвиси от кaчеството нa кaпутa/aвaрийно в рaницaтa нaй-отгоре или вързaн отстрaни върши чуднa рaботa ,но зa оптикa зa пaлене нa огън,aбсурд!Стaвa зa подпaлкa кaто пaрченцa гумa при силно ветровито време!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Как да си запалим огън

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Има, има .. окъсяваш батерия и воала
                    Литият се самозапалва при допир с въздуха. Пробиваш с нож батерията и имаш сериозен пламък.

                    Коментар


                    • От: Как да си запалим огън

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Литият се самозапалва при допир с въздуха. Пробиваш с нож батерията и имаш сериозен пламък.
                      дали?
                      линкче?
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • От: Как да си запалим огън

                        Литият не се самозапалва от въздуха, но с нож през батерията правиш късо съединение което я запалва със сигурност. Гори по-скоро електролитът, отколкото самият литий. Решението е наистина крайно, защото процесът не подлежи много на контрол.

                        Коментар


                        • От: Как да си запалим огън

                          Попрочетох темата и ми се върти един въпрос в главата
                          Абре тази тема актуална ли е на днешно време? Като се замисля, във всяка кола имам огън, било запалки, кибрити, във всяко "горско" яке имам задължително кибрит и запалка, всеки 2ри пуши, вие как мислите? Отделно, че всеки носи телефон, че даже и някои по два?
                          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 07-12-14, 22:54.
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Как да си запалим огън

                            Актуална е като хоби, също толкова и интересна.
                            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                            Коментар


                            • От: Как да си запалим огън

                              Актуална ми е еле на мокро или след плуване - запалки,кибрити,горелки,сигнални огньове......в Пеликан кутия ма пак ми е интересна.Знае ли човек.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Как да си запалим огън

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Актуална ми е еле на мокро или след плуване - запалки,кибрити,горелки,сигнални огньове......в Пеликан кутия ма пак ми е интересна.Знае ли човек.
                                Хм.. С фалшвеера не се ли пали бързо всичко - буташ го като 'първо дърво' и ще ти изсуши и запали дървата
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X