Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си запалим огън

    Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
    Също така иска да си имал близки контакти с мома от чернокраките!
    Не е задължително... Когато се "излигавиш" и от нестарание не успееш да запалиш... а приятелката ти те скъса от подигравки и само за 2 минути запали... На другата сутрин да видиш как всичко е по учебник и палиш от "половин въртене"... При това по начин, неописан от Беар и Дискавъри...
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: Как да си запалим огън

      Не знам дали е писано нагоре, ама най-лесния начин е да си носиш газова горелка с малките бутилки и няколко шепи дървени въглища. Ако си с кола, и цяло чувалче. И с гума става, но при недостатъчно сухи подпалки си е доста условно. Запалка Зипо и бензин също вършат добра работа. Индианските дивотии с кремъци, магнезий и дървени пръчки са за Беър Грилс пред камерата ....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Как да си запалим огън

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Не знам дали е писано нагоре, ама най-лесния начин е да си носиш газова горелка с малките бутилки и няколко шепи дървени въглища.
        В гората винаги си нося разпалена печка "Чудо" от която вадя горящи цепеници с които пък си паля огън.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • От: Как да си запалим огън

          Дядо ми ме е научил-в мокро време да нося вътрешна гума от моторетка или велосипед.Та паля с нея.

          Коментар


          • От: Как да си запалим огън

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Не знам дали е писано нагоре, ама най-лесния начин е да си носиш газова горелка с малките бутилки и няколко шепи дървени въглища. Ако си с кола, и цяло чувалче. И с гума става, но при недостатъчно сухи подпалки си е доста условно.
            Още по-лесно е да си носиш огнехвъргачка. Трудно се събира в раницата, а и тежи, ама па е безотказна Не го слушай Дроба - печката "Чудо" е остаряла концепция.

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Индианските дивотии с кремъци, магнезий и дървени пръчки са за Беър Грилс пред камерата ....
            Верно ли ? Лично си го пробвал, или така си чувал ?
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Как да си запалим огън

              Истина ти думам, честна пионерска. Горелката е не по-обемна от малък дезодорант и струва няколко лева. Някои им казват и газови поялници. Развиват температура на пламъка над 1200 градуса. Има и с размера на писалка. Пликче с дървени въглища тежи 100-200 г. и като се разпалят отгоре може и доста влажни клонаци да сложиш. Ама за който обича живота да му е труден, може да се пробва и да лови мълнии или пък да си пали с магнезия пръднята. Ще изглежда мно'о яко, особено ако се похвали, че го е купил от супер-дупер модната колекция на баш сървайвър-препър шушумигите. Не е като да не сме ги виждали по разходки как жално жвакат сухоежбина след мъчителната констатация, че в мократа гора сухи клони за подпалки трудно се намират...
              Последно редактирано от kuzdov; 04-12-14, 22:30.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Как да си запалим огън

                Убеди ме. Записвам си:

                1. Газова горелка
                2. Мокра гора -> няма сухи клони (забележка - да го проверя лично при първа възможност)
                3. Сървайвър-препър шушумиги = лоши хора
                4. Сухоежбина (важно !!! - да се яде скришно от приносителите на газови горелки)

                Нещо пропускам ли ?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Как да си запалим огън

                  Отлично си схванал с изключение на равенството между шушумига и лош човек. Да си глупав сигурно не е лесно и затова ги уважавам, че са оцелели въпреки това. А иначе ако можеш да предложиш нещо по темата би било добре. Аз така знам, така се справям. Мога и иначе, но не искам.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Как да си запалим огън

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Отлично си схванал... Аз така знам, така се справям. Мога и иначе, но не искам.
                    Той да но ти явно не си Темата не е кой с какво си пали огън а кой как ще си запали огън в екстремна ситуация, което предполага липса на горелки, пърлячки за прасета и фурни Раховец.
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • От: Как да си запалим огън

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Не е задължително... Когато се "излигавиш" и от нестарание не успееш да запалиш... а приятелката ти те скъса от подигравки и само за 2 минути запали... На другата сутрин да видиш как всичко е по учебник и палиш от "половин въртене"... При това по начин, неописан от Беар и Дискавъри...
                      Не трябват огнехвъргачки , или печки Раховец.Една такава мацка винаги до теб...
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Как да си запалим огън

                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        Той да но ти явно не си Темата не е кой с какво си пали огън а кой как ще си запали огън в екстремна ситуация, което предполага липса на горелки, пърлячки за прасета и фурни Раховец.
                        Най-големите екстремности, в които се е налагало да паля огън е било в мокро и ветровито време, а не след корабокрушение на пустинен остров. Обзалагам се, че и на никой от тук пишещите не е. И както се оказва, доста хора не могат да запалят печка на дърва, да не говорим за огън на открито. Та всичките магнезиеви драскалки, чегъртане на клечки и т.н. на никой няма да свършат работа, ако не може да си я свърши с кибрит. Затова тези сървайвърски методи са ми леко странни. Няма да имаш кибрит и запалка, ма ще си носиш магнезиевото драскало и прахан..... Затова предложих значително по-надежден и изпробван метод, макар и тривиален. Както и да е, на който не му харесва, да не го ползва.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Как да си запалим огън

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Той да но ти явно не си Темата не е кой с какво си пали огън а кой как ще си запали огън в екстремна ситуация, което предполага липса на горелки, пърлячки за прасета и фурни Раховец.
                          В същност, вариантът на Куздов е доста по-реалистичен, отколкото този, предложен от автора на темата

                          ... Капвате капка-две глицерин върху малка купчинка калиев хиперманганат ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Как да си запалим огън

                            В раницата си имам драскало магнезиево,че не иска да се пази сухо и не му минава времето с времето за разлика от някои запалки които на третата година за нищо не стават.Имам и малко сигнални огньове,и с тях лесно става,имам и такова с газ като поялник,Валтер май му беше марката.Става да си реже вьжета човек / едно като трионче има ма се нагрява /,да запоява пьк и да си запали цигара човек,но с това трябва да се внимава еле ако си с дьлги коси като мен.

                            До момента обаче най-много се ползва запалка и кубрит наврян в малка Пеликан кутия ма това защото не ме е налегнала неволята,после има да тьркам тьркалото с магнезия,тоя дето ми го продаде се кьлнеше в едни 5000 трьтки,но нямам толкова нерви и време за тьркане аз.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Как да си запалим огън

                              До сега магнезиевата запалка и туба със зипо-бензин никога не са ме оставяли без огън.

                              Коментар


                              • От: Как да си запалим огън

                                Аз пък винаги си нося няколко парчета борина и няколко запалки в джипката-до сега никога не съм изпитвал трудности да запаля огън.Сигурно някой ще пита какво е борина...И в най големия дъжд в гората има сухи клечки,ако знаеш къде да ги намериш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X