Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си запалим огън

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    С перманганата във водата за пиене я карайте по-внимателно. Правете го рядко и с толкова малко перманганат, че само да видите промяната в цвета на целия разтвор. Разбъркването е по-важно от количеството..
    Спомних си за жаждата някога в Чад. Химикът от екипа разбутваше труповете в езерото, пълнеше вода в контейнера и сипваше тъмно-виолетовите кристалчета калиев перманганат (за вкус ). После пикаехме розово. Голям смях падаше .
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Как да си запалим огън

      Нещо друго е било, ако сте пикаели розово. Перманганатът няма как да го изпикаеш.

      Коментар


      • От: Как да си запалим огън

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Бе и аз се замислих, че тук теорията ми куца нещо, но ми се видя най-правдиво. Не знаех, че с водата излизал и метан от дълбокото.
        Ама все тая де, не гори водата. Де да гореше ехееей...

        Да се допълня-метан от гниещи листа и други органики се среща често. Вярно-резервоарите са си големи. Първо правило е при извършване на огневи работи в шахти, канали, тунели първо да се пусне запален вестник, или каквото там горящо, че се случват и запалвания на метана в шахтите и тунелите. Ако има хора-лошо...
        Тази вода е с високо съдържание на сяра.За това и водата мирише на запъртъци.И гори сярата а не метан.Чешмата се намира на южната страна на Хаинбоаз,и водата от нея е много хубава и полезна(лечебна),според доста хора които спират специално да си наливат.10-15 минути след като се налее в шишето,миризмата изчезва.Същата чешма има и в село "Вонеща вода" , и тя "гори",и до Габрово,до село което също се казва "Вонеща вода",за която знам че помага при проблеми с очите(мият се с нея),но не съм се сещал да я пробвам дали гори.

        Коментар


        • От: Как да си запалим огън

          има и сероводород, но не е основното.
          Като гори нещо сярно трудно се диша около него!
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Как да си запалим огън

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            има и сероводород, но не е основното.
            Като гори нещо сярно трудно се диша около него!
            Така е ама ,като запалиш чешмата пламъка е прекалено малък за да загази откритото пространство на около,и обикновено нищо не се усеща.Пък и на мястото където е чешмата почти винаги духа вятър

            Коментар


            • От: Как да си запалим огън

              Ето още един интересен начин
              http://www.youtube.com/watch?v=HJYijZyyNIk
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: Как да си запалим огън

                Най ме е било трудно да запаля огън при температура около 0С и всичко мокро наоколо от есенните дъждове. Валеше нещо между дъжд и сняг, полепваше по всичко и се топеше, като за капак духаше и вятър.

                На -15С влага няма-зора е да стоплиш запалката, че иначе не ще да пали
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • От: Как да си запалим огън

                  Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                  Най ме е било трудно да запаля огън при температура около 0С и всичко мокро наоколо от есенните дъждове. Валеше нещо между дъжд и сняг, полепваше по всичко и се топеше, като за капак духаше и вятър.

                  На -15С влага няма-зора е да стоплиш запалката, че иначе не ще да пали
                  Ами то за това в нито един комплект за оцеляване няма запалка на пропан - бутан . Намери си една хубава бензинова запалка с нея нямаш грижи и на -30 .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как да си запалим огън

                    Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
                    Така е ама ,като запалиш чешмата пламъка е прекалено малък за да загази откритото пространство на около,и обикновено нищо не се усеща.Пък и на мястото където е чешмата почти винаги духа вятър
                    Има черен пушек - значи са въглеводороди.
                    Серните окиси правят бял пушек и се усещат веднага, там ако има серни са много малко.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Как да си запалим огън

                      Когато аз съм палил нямаше никакъв пушек,като гледам на клипа също няма.И миризма не усетих ,вероятно както вече казах заради вятъра.Пък и не съм се навеждал толкова.Като минавам пак ще пробвам.

                      Коментар


                      • От: Как да си запалим огън

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Ами то за това в нито един комплект за оцеляване няма запалка на пропан - бутан . Намери си една хубава бензинова запалка с нея нямаш грижи и на -30 .
                        Не се бях сещал за бензинова запалка. Благодаря sek.1
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • От: Как да си запалим огън

                          Вярно е,пробвал съм го!

                          Коментар


                          • От: До: Как да си запалим огън

                            Не четох всико в темата, може и да е споменато.
                            Начин за запалване на огън с пушка.
                            Става дори с автомат и пистолет.
                            И изобщо всякакво огнестрелно оръжие.
                            Махаме куршума без да изсипваме барута от гилзата и натъпкваме в нея памук.
                            Например от подплатата на якето или спалния чувал.
                            Може да сложим без да натъпкваме малко памук и в цевта.
                            "Стреляме" и от горящия памук разпалваме огън.

                            Коментар


                            • От: До: Как да си запалим огън

                              И един мармот...
                              Аиде да кажем че от ловен патрон ще извадиш барута с нокти ама...
                              Не знам дали си се опитвал да избиеш куршум от пистолетен, карабинен или автомате патрон ама бая зор ще видиш... еле па не екипиран... Когато бях "дете идиотче" правех десетки опити... Рядко бяха успешни... Даже сега се чудя как не съм се осакатил ама това е друга тема.
                              Да кажем че напъхаш памука де... Виждал ли си как се изтрелва сигнална ракета от газов пистолет - е с памука ти ще стане същото : )

                              Ако по някаква неведома случайност се сдобиеш с бездимен барут - единствения ти смислен начин да го запалиш е чрез триене и то доста, ама доста интензивно. Поне ако се запали на открито готи спокойно и наистина може да предаде пламъка на нещо...

                              Коментар


                              • От: До: Как да си запалим огън

                                Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                                И един мармот...
                                Аиде да кажем че от ловен патрон ще извадиш барута с нокти ама...
                                Не знам дали си се опитвал да избиеш куршум от пистолетен, карабинен или автомате патрон ама бая зор ще видиш... еле па не екипиран... Когато бях "дете идиотче" правех десетки опити... Рядко бяха успешни... Даже сега се чудя как не съм се осакатил ама това е друга тема.
                                Да кажем че напъхаш памука де... Виждал ли си как се изтрелва сигнална ракета от газов пистолет - е с памука ти ще стане същото : )

                                Ако по някаква неведома случайност се сдобиеш с бездимен барут - единствения ти смислен начин да го запалиш е чрез триене и то доста, ама доста интензивно. Поне ако се запали на открито готи спокойно и наистина може да предаде пламъка на нещо...
                                При повечето патрони даста лесно се вади куршма от гилзата.Където е по-здраво екраниран се ползват допълнителни инструменти.Какъв да е мултитул ще свърши работа.А дали става номера с изтрела...?Нямам представа

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X