Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си запалим огън

    Става перфектно и с домашен напалм няколко години с такова си разпалвам котела с 1л. цяла зима и най-малката искра го стартира и нема гасене,но не е за широка обществена известност.За искра ,нож и титаниева пластина.Начини колкото иска човек,за в гората и парче обикновен лекопласт на фитил върши работа,това всеки го има в аптечката ,ако не друго,не всеки е супер подготвен и може да си свърши работа с обикновенни неща-идеи колкото щеш,с акомулатор ,със спиртен памук и искра от бобината ,ако щеш,на акомулатора и вода за кафе става ,само трябва да внимаваш да не го гръмнеш!!!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Как да си запалим огън

      Сега пробвах със сух спирт, че лесно се пали принципно. И о чудо, хвана лесно. Ноо разбрах, че имам и друг проблем. Не уцелвам, доста опити ми трябваха, като дори удрям самото нещо, дето ще паля. И преди беше така, събиорам си купчинка и я удрям в опитите си да я запаля, всичко се разпилява и пак трябва да я събирам. Ще пробвм с памучетата задължително, звучи добро. Явно за уцелването ще трябва тренинг... щото искрата ходи където си иска .

      Коментар


      • От: Как да си запалим огън

        С дамски тампон също става лесно - в колата винаги имам по някой.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Как да си запалим огън

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Сега пробвах със сух спирт, че лесно се пали принципно. И о чудо, хвана лесно. Ноо разбрах, че имам и друг проблем. Не уцелвам, доста опити ми трябваха, като дори удрям самото нещо, дето ще паля. И преди беше така, събиорам си купчинка и я удрям в опитите си да я запаля, всичко се разпилява и пак трябва да я събирам. Ще пробвм с памучетата задължително, звучи добро. Явно за уцелването ще трябва тренинг... щото искрата ходи където си иска .
          Има си чалъм, не се движи ножа а запалката, ножът стои неподвижен и дърпаш запалката назад, тогава няма как да удариш и разпилееш разпалките.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • От: Как да си запалим огън

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Има си чалъм, не се движи ножа а запалката, ножът стои неподвижен и дърпаш запалката назад, тогава няма как да удариш и разпилееш разпалките.
            Е това вече е практичен съвет,че тия по филмите все ножа движат!

            Коментар


            • От: Как да си запалим огън

              Е те движат ножа щото ползват ефекети ) ето ви 1 клипче .. (съжалявам за качеството) Дето се се казва важното е да има ръбче. И с лъжица бихте успели да драската по ферото.

              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
              A POS
              0885600200
              За момента пасажер

              Коментар


              • От: Как да си запалим огън

                Да, това с ръбчето и аз го установих, за това и ножицата пали добре, има хубав ръб. А купешката пластинка беше заоблена... вече не я знам къде съм я затрил. Благодарско за идеята да дърпам запалката, това ще ми реши проблемите с това чудо, вече бях решил, че съм си купил ментак...

                Коментар


                • От: Как да си запалим огън

                  Пробвай с домашен нож за мазане на филии тия със серетацията (ситните зъбчета) да видиш какви хубави искри излизат от ферото . И един съвет ... не си ползвайте хубавите ножове да палите с тях. Получават се едни черни следи тип сажди .. но от голямата жега която развиват искрите може да си прецакате закалката.
                  Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                  A POS
                  0885600200
                  За момента пасажер

                  Коментар


                  • От: Как да си запалим огън

                    Веднага изпробвах с ножа за масло /брей, серетация /. Много добра искра /явно всичко е до ръб, а там са и много, освен ръбести/, но надра ферородото. Следователно ще има повече фира от запалката, демек само за краен случай...

                    Коментар


                    • От: Как да си запалим огън

                      Не се притеснявай за надирането ... трябва доста често да палиш огин с ферота за да ти свърши . А и вече цените им са супер ниски. Аз спрях да купувам скъпи "маркови" запалки. За 1/3 от цената си купувам бланка (само феро) и си прая сам дръжки или си ги чупя и ги набутвам по разни места .. така дето се вика можеш винаги да имаш в теб.
                      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                      A POS
                      0885600200
                      За момента пасажер

                      Коментар


                      • От: Как да си запалим огън

                        От къде купуваш само бланка? Аз моята я купих за 15 или май беше 18 лева, което не знам дали е скъпо, но не ми се струва ефтино. Има си компасче, та сигурно за това... , по фешън е явно. Но аз и без компас се ориентирам, сложил съм си един на телефона за кеф, но никога не съм го ползвал за нещо...

                        Коментар


                        • От: Как да си запалим огън

                          Тази от клипчето която ползвах е така наречения SCOUT модел. размерите са му 76 мм дължина 6,35 мм диаметър цената е около 9 лв.
                          има още един модел ARMY 76 мм. дължина и 9.52 мм. диаметър за около 19 лв. това са цените на един онлайн магазин за неща свързани с оцеляването във Варна. Дето се вика за цената на една "маркова" от по дебелите взимаш 2 дебели бланки или 4 от по тънките. Нещо ми писна да си плащам за името а работата е една и съща.
                          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                          A POS
                          0885600200
                          За момента пасажер

                          Коментар


                          • От: Как да си запалим огън

                            До тук не видях някой да даде пример с Калиев Перманганат?
                            За мен е много полезно нещо да го има всеки в гората:
                            1. За промиване на рани
                            2. За пречистване на вода
                            3. За маркиране и предаване на знаци в гората
                            4. за запалване на огън!

                            Глицерин има примерно в антифриза, вазелините за уста, гримове, и къде ли не.
                            ето линк какво се получава между двете:
                            http://bgflash.com/flash/19304/реакц...анат.html
                            LZ1HKW
                            Реглаж на преден и заден мост
                            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                            Коментар


                            • От: Как да си запалим огън

                              Влади този начин е много добър, но е малко опасен ако не знаеш какво правиш. В аптечката винаги нося шишенце глицерол и 2 пакетчета калиев перманганат. Метода е чудесен когато дръвцата или клечките са влажни защото много бързо изсъхват във вулканчето .
                              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                              A POS
                              0885600200
                              За момента пасажер

                              Коментар


                              • От: Как да си запалим огън

                                Ще се закупуват значи тези двете, много добро решение. Като гледам реакцията не е мигновенна и сякаш не е опасно да ти гръмне в ръцете. А двете съствки са наистина полезни и по отделно са безопасни...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X