Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си запалим огън

    Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
    Всичко според мен е въпрос на мислене и минимална подготовка . Ферородна бланка (без дръжка) може да си намерите и за под 10 лв. Начупена на 2-3 парчета може да се набута по места където винаги да е с вас. Било в портфейла при парите, дупка в подметката, пришита от вътрешната страна на якето, и тн и тн.. идеи. Просто трябват 10-15 минути отделено време за да се подготвите и после няма за какво да го мислите. Принципно може да пробвате и само с камъче от запалка колко да изкара искра ... наскубвате малко мъхче от чорапките (или пъпа ) засуквате салфетка или тоалетна хартия отстрани възможно най-тънко. После драскате камъчето докато се палне мъхчето и после салфетката и сте готови.
    ...а ако имате и малко брезова кора става приказка. Пали се само, като помирише огън (не можах да прочета всички постове. Може и да е писано вече)
    HONDA XL650

    Коментар


    • От: Как да си запалим огън

      Какви яки работи пишело в този форум за кибритите.Аз пък чух ,че фабриката в Костенец се е запалила и изгоряла напълно - само готовата продукция във вид на кибрит оцеляла ....

      Коментар


      • От: Как да си запалим огън

        Винаги си купувайте запалка с ферородно камъче. Дори и да свърши газта пак можете да си запалите огън. Малко памук или накъсан памучен конец ,цък цък и готово, имате си огИн.

        Коментар


        • От: Как да си запалим огън

          http://www.wildwoodsurvival.com/surv...tor/index.html , http://www.wildwoodsurvival.com/surv...mpdrillAA.html Два интересни метода.

          Коментар


          • От: Как да си запалим огън

            ето и малко видео.

            Коментар


            • От: Как да си запалим огън

              В момента служебно ми се налага да подготвя наръчник по оцеляване и имам доста събрани материали. Ако мога да съм полезен с нещо просто питайте за мен ще е удоволствие да помогна с каквото мога.

              Коментар


              • От: Как да си запалим огън

                Чували ли сте за Fire Piston? <a href="http://www.primitiveways.com/Fire%20Piston%20using%20commercial%20materials.html" data-cke-saved-href="http://www.primitiveways.com/Fire%20Piston%20using%20commercial%20materials.html">
                Естествено има си предварителна подготовка и не е с подръчни материали но си е някакво постижение на човешкия гений. Метода се основава на спонтантото възпламеняване под високо налягане,абе чист дизелак си е ама айде

                Коментар


                • От: Как да си запалим огън

                  И това в задния джоб ли да го носим.

                  Коментар


                  • От: Как да си запалим огън

                    Първоначално публикуван от bootman Преглед на мнение
                    ето и малко видео.
                    Верно това е мазохизъм някакъв

                    Коментар


                    • От: Как да си запалим огън

                      Важен е принципа.

                      Коментар


                      • От: Как да си запалим огън

                        Благодаря за страхотната тема.

                        Коментар


                        • От: Как да си запалим огън

                          Първоначално публикуван от bootman Преглед на мнение
                          В момента служебно ми се налага да подготвя наръчник по оцеляване и имам доста събрани материали. Ако мога да съм полезен с нещо просто питайте за мен ще е удоволствие да помогна с каквото мога.
                          Интересно ! ... Какъв тип ще е наръчника ? За горско, градско, или смесено ? Какви материали ще използваш готови от другите наръчници или ще ги преработваш за нашите географски координати ?
                          Ще ми бъде интересно ако не е тайна разбира се да разкажеш повече .
                          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                          A POS
                          0885600200
                          За момента пасажер

                          Коментар


                          • От: Как да си запалим огън

                            Искам тия двамата с буталцето и с ластиците да ги видя при -15 измръзнали да запалят нещо. Принципно можеш да запалиш с много неща, дефакто не е толкова лесно и е добре да си подготвен с нещо по сигурно от вазелин.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: Как да си запалим огън

                              Че с буталцето може си може... Но си прав ,че трябва да имаш и резервни варианти. За повечето методи си трябва тренинг и опит. Ако за първи път го правиш си измръзнал За тва колкото и нови и стари методи да пробвам и тествам.. винаги имам кибрит и запалка
                              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                              A POS
                              0885600200
                              За момента пасажер

                              Коментар


                              • От: Как да си запалим огън

                                Наръчника ще е за свалени пилоти, но като махнеш нещата с евентуалните преследвания ще е полезно за всеки. Информацията я вземам от всякакви източници, като основата е върху американско наставление. По разбираеми причини няма да включва градска среда. Когато е готово ще го споделя тук стига да мога , че съм ограничен още от правилата на форума. А за -15 градуса не е проблем паленето с буталото и другите клечки. Само дето блъскането е повече но тъкмо да се постоплиш. До сега най-полезното нещо се оказа ферородната запалка или Беарката . Огън с нея съм палил и в силен дъжд зялата работа е в избора на подпалките да знеш кога, каде и как да си ги набавиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X