Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си запалим огън

    Бензиновите, зипо например, ми се струват доста по-надеждно огниво от газовото. Изобщо доста универсално и практично е. Мисля и в армията като постъпва в началото са му сипвали бензинец по фронта бая, а не като днес спец. в тубички.

    Коментар


    • От: Как да си запалим огън

      След цопване в първата локва зипо-то е също толкова надеждно и практично, колкото и газова запалка. Демек - никак.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Как да си запалим огън

        Moята си пали след цопване... какъв е проблема точно?

        Коментар


        • От: Как да си запалим огън

          Проблема е че се мокри фитила, както и колелцето, и не пали.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Как да си запалим огън

            А това се случва не само от цопване, но да кажем си паднал в реката и си я намокрил здраво, носенето на фитил, пълнеж, камъчета... ремонтопригодна е, съответно надежна... с леснодостъпно гориво, както и компактно и безопасно се носи тубичка с гориво, което помага и при палене на огън. Естествено такива неща заедно с документи, телефон и прочее неща, които трябва да са сухи, се носят в запечатано състояние, в непромокаема среда... То отделно зависи, ако е пълнена до горе преди малко е трудно да се намокри фатално, щото е мокра с бензин... а той не се смесва с вода, демек наличието на гориво пази фитила сух, дори и да се наложи изваждане и рязане. Колелцето съхне от самото триене с камъчето, след малко ръчкане почва да дава искра, освен това се регулира и натикса, за оптимална искра. А има и модели, които просто не пускат вода . А има и това: http://www.zippo.com/product.aspx?id=1024686&cid=1239

            Коментар


            • От: Как да си запалим огън

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Ако трябва да цитирам Търтея - я, я, абер найн. Пробвай да я изпуснеш в някоя локва. Това ако говорим за стандартна запалка с пиезокристал
              Провокира ме да удавя запалката. Най-обикновена, от евтините с пиезо, може би струва около левче или по-малко. Седя с главата надолу в чаша с вода половин час. Извадих я, изтръсках я, продухах с уста и запали. Иска си да се пусне газта за 1 сек предварително(бутона наполовина), но пали от раз.

              Коментар


              • От: Как да си запалим огън

                Най-тъпото при бензинките е, че при по-дълго неползване- 7-10 дни - бензина го няма, дори и да е била пълна до горе преди това.
                При ползване поне разбираш кога свършва, а така - изненадаааа - баш когато си мислиш, че понеже си я напълнил и ще запали.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: Как да си запалим огън

                  Почти на всички запалки отдолу закодирано пише "НОСИ СИ КИБРИТЧЕ"!
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как да си запалим огън

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Провокира ме да удавя запалката. Най-обикновена, от евтините с пиезо, може би струва около левче или по-малко. Седя с главата надолу в чаша с вода половин час. Извадих я, изтръсках я, продухах с уста и запали. Иска си да се пусне газта за 1 сек предварително(бутона наполовина), но пали от раз.
                    Възможно е. Като пушач съм имал преживявания с всякакви запалки във всякави условия и определено не бих се доверил на 100% на бензинова или газова запалка.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Как да си запалим огън

                      Пък аз най-съм си патил от мокри и дори по-скоро влажни кибрити. Даже си купих 1 стек, който като го драснеш лумва и изгасва моментално... Май си е най-сигурно с кремък и стоманата от ножа...

                      Коментар


                      • От: Как да си запалим огън

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Пък аз най-съм си патил от мокри и дори по-скоро влажни кибрити. Даже си купих 1 стек, който като го драснеш лумва и изгасва моментално... Май си е най-сигурно с кремък и стоманата от ножа...
                        И като оставим кремъка настрани, щото не е лесен, удобен и ефикасен, пак стигаме до ферородната запалка, която от няколко страници назад упорито се омаловажава
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • От: Как да си запалим огън

                          И каквато имам, но не мога да използвм, щото явно съм ръб... С кремъка поне е ясно, че не е лесно, но не се продава, а си го намираш. Основното и при двете е в подхотовката на мат'ряла, който ще се пали. Демек намиране на сухи гнилочи, прахан и ала бала.

                          Коментар


                          • От: Как да си запалим огън

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            .... но не се продава, а си го намираш...
                            Продава се.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: Как да си запалим огън

                              Добре де, продава се, но може и да си намериш... поне като се мъчиш с нещо да не си го плащал. Освен това може да се наложи по спешност, та пак е по-различно. Запалки из гората няма много /ако и веднъж да ни трябваше и нямахме никакво огънче, приятел си погледна в краката и каза, а ето 1. Подаде ми ръждесало пиезо, което работи и до днес!/

                              Коментар


                              • От: Как да си запалим огън

                                Всичко според мен е въпрос на мислене и минимална подготовка . Ферородна бланка (без дръжка) може да си намерите и за под 10 лв. Начупена на 2-3 парчета може да се набута по места където винаги да е с вас. Било в портфейла при парите, дупка в подметката, пришита от вътрешната страна на якето, и тн и тн.. идеи. Просто трябват 10-15 минути отделено време за да се подготвите и после няма за какво да го мислите. Принципно може да пробвате и само с камъче от запалка колко да изкара искра ... наскубвате малко мъхче от чорапките (или пъпа ) засуквате салфетка или тоалетна хартия отстрани възможно най-тънко. После драскате камъчето докато се палне мъхчето и после салфетката и сте готови.
                                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                                A POS
                                0885600200
                                За момента пасажер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X