Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си запалим огън

    При слънце паля с яка лупа ,ако нямам запалка или кибрит ,но обекновенно има водоустойчив кибрит ,парче гума , лейкопласт,спиртна кърпичка и няма грижи лумва като факла,ако са мокри дървата търся стари счупени клони и от вътрешноста дялкам от сухата част финни подпалки и по едри и разпалвам също без проблеми , посред зима или в дъжд под някой скален подмол.Начини ,колкото щеш според ситуацията,цивилизовани или примитивни всички вършат работа!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Как да си запалим огън

      Мдааам сега се поразрових явно има значение от газта.. ето какво ползват на Еверест Камп 3 .. (7200 м.) LP gas mixture, 4 Seasons (25 % propane, 25 % isobutane and 50 % butane)
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • От: Как да си запалим огън

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        .... запалка с пиезокристал .... винаги имам огънче, независимо колко е мокра.
        Ако трябва да цитирам Търтея - я, я, абер найн. Пробвай да я изпуснеш в някоя локва. Това ако говорим за стандартна запалка с пиезокристал
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Как да си запалим огън

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Пиезо не работи над 2 500 м нв, многократно проверено е.
          По информация от един от метеоролозите на връх Ботев, пиезото за запалките е проектирано да работи на морско равнище (или поне близо до него). Но влияние оказва не толкова надморската височина, колкото свързаната с нея гравитация.
          Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
          Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
          0886500886
          LZ2TDK

          Коментар


          • От: Как да си запалим огън

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Ако трябва да цитирам Търтея - я, я, абер найн. Пробвай да я изпуснеш в някоя локва. Това ако говорим за стандартна запалка с пиезокристал
            От нестандартната ще те полази ток и пак няма да гори.

            Първоначално публикуван от krasen_tr Преглед на мнение
            По информация от един от метеоролозите на връх Ботев, пиезото за запалките е проектирано да работи на морско равнище (или поне близо до него). Но влияние оказва не толкова надморската височина, колкото свързаната с нея гравитация.
            Ей това за гравитацията е ярък бисер.

            Коментар


            • От: Как да си запалим огън

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              От нестандартната ще те полази ток и пак няма да гори.
              Ветроустойчивите туристически запалки, ги дават и да са донякъде влагоустойчиви. Не искам да се набутвам с 30 кинта, иначе бих тествал с моята Primus

              Иначе аз лично не съм срещал друго нещо, което да функционира тотално и напълно мокро, освен толкова взиманата на подбив ферородна запалка.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Как да си запалим огън

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Ветроустойчивите туристически запалки, ги дават и да са донякъде влагоустойчиви. Не искам да се набутвам с 30 кинта, иначе бих тествал с моята Primus

                Иначе аз лично не съм срещал друго нещо, което да функционира тотално и напълно мокро, освен толкова взиманата на подбив ферородна запалка.

                Кой я зима на подбив бе Жоре ..от това по хубаво нещо няма. До сега не ми е отказвала никога .. единствено е греда ако нямаш нищо друго метално да изкара бенгалския огън )) Даже сега ще направя един тест ..
                Ще я бухна във една чаша с вода и после във фризера .. до утре вечер и после чакаме разтапяне и ще видим как ще работи
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • От: Как да си запалим огън

                  Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                  Кой я зима на подбив бе Жоре ..от това по хубаво нещо няма. До сега не ми е отказвала никога .. единствено е греда ако нямаш нищо друго метално да изкара бенгалския огън )) Даже сега ще направя един тест ..
                  Ще я бухна във една чаша с вода и после във фризера .. до утре вечер и после чакаме разтапяне и ще видим как ще работи
                  Е все ще имаш по себе си нещо метално с достатъчно остър ръб. Това ако си достатъчно недосетлив да нямаш вързано тенекиено драскалце към запалката. А за теста - ще ми е интересно какво ще излезе, въпреки че на 99% съм готов да се обзаложа за крайния резултат.

                  В интерес на истината със Скрудж имаме един доста срамен опит за запалване на спиртен гел (дето пали само от поглед) със ферородо - въртяхме се половин час като балерини и двамата, сецахме ферородото, псувахме - шнур ! Накрая (срам не срам) си запалихме огъня с обикновена запалка, че бяхме и огладнели вече. За да си оправим смачканото самочувствие, разработихме теория че поради студеното време гела не е могъл да захване добре искрите от феро-то, но нямахме памук или сух мъх за да проведем контролен опит. Май причината си беше в зад-машинното устройство, а не в самата запалка....

                  P.S. Пусни една тема с резултатите от теста и снимки... знаеш къде
                  Последно редактирано от windwarrior; 16-01-13, 19:50.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Как да си запалим огън

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Е все ще имаш по себе си нещо метално с достатъчно остър ръб. Това ако си достатъчно недосетлив да нямаш вързано тенекиено драскалце към запалката. А за теста - ще ми е интересно какво ще излезе, въпреки че на 99% съм готов да се обзаложа за крайния резултат.

                    В интерес на истината със Скрудж имаме един доста срамен опит за запалване на спиртен гел (дето пали само от поглед) със ферородо - въртяхме се половин час като балерини и двамата, сецахме ферородото, псувахме - шнур ! Накрая (срам не срам) си запалихме огъня с обикновена запалка, че бяхме и огладнели вече. За да си оправим смачканото самочувствие, разработихме теория че поради студеното време гела не е могъл да захване добре искрите от феро-то, но нямахме памук или сух мъх за да проведем контролен опит. Май причината си беше в зад-машинното устройство, а не в самата запалка....

                    P.S. Пусни една тема с резултатите от теста и снимки... знаеш къде
                    Мдам по скоро мисля, че проблемът е бил в гела. Другия път се сетете че носите чорапи и наскубете от тях мъхчето за около 2-3 минути ще съберете достатъчно за контрола

                    П.п. Мдам ще дигна една темичка с резултатите.
                    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                    A POS
                    0885600200
                    За момента пасажер

                    Коментар


                    • От: Как да си запалим огън

                      Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                      Другия път се сетете че носите чорапи и наскубете от тях мъхчето за около 2-3 минути ще съберете достатъчно за контрола
                      Абе то ние в последствие се сетихме за още няколко варианта (вкл. нали сме сървайвъл-кокони - можехме да ползваме и парче от шамиите), но в конкретната ситуация се бехме леко спихнали от липсата на резултат. Вкл. и на едно парче праханова гъба се пробвахме (аз си носех) - до въглен го докарваме с ферородото, и от там - яко духане и накрая пак греда. И така неколко пъти. Явно не ни беше ден тогава...
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Как да си запалим огън

                        Духането е призвание,не всички го умеят,требе си и опит!
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Как да си запалим огън

                          Ъъъ, пухче от пъп пробвахте ли?
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • От: Как да си запалим огън

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            Ъъъ, пухче от пъп пробвахте ли?
                            Майтап майтап .. ама събери колкото можеш от твоя пух и бас ловя че ще го пална та даже и огън може да се запали
                            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                            A POS
                            0885600200
                            За момента пасажер

                            Коментар


                            • От: Как да си запалим огън

                              Въобще не се майтапя.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • От: Как да си запалим огън

                                А, това е друго.
                                Запалката не би трябвало да откаже.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X