Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си запалим огън

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Кърпички, вестник, сухо нещо е добре да се носи, а след като 2 пъти в рила запалвам от всичко мокро с минимално количество хартия и много нерви и притеснения, гаснене и прочее си мисля за тубичка "зиполин", лека и удоба за носене горивна течност, много подходяща за разнасяне из дебрите на България.
    Ако знаеш веднъж що вестници и тоалетна хартия погорих ... ... и нищо, и нищо, а клечките не по-дебели от малкия ми тръст и пак не се палят. Не бяха зелени, а изсъхнали, доколкото така може да се нарекат след няколко дни дъжд. Тук трябва да уточня, че дъжда беше спрял от няколко часа и от време на време се показваше и слънце.
    Та тогава реших, че така явно няма да стане и трябва да спря да хабя подпалките докато не измисля някакъв дръг, по-ефективен начин за разпалване на огън .
    От земята нямаше никакъв смисъл да се събира нищо, то не бе и мръднало да съхне. наметих изсъхнали клони и дървета на южния склон, те се бяха изцедили и просушили малко и от тях начупих колкото можах повече клонки, но не по-дебели от сламките дето ги предлагат по заведенията и чак тогава и разбира се не без помоща на останалите ми вестници успях да разпаля хубав огън.
    В него вече всичко можеше да гори.
    Не падай духом където ти падне !

    Коментар


    • До: Как да си запалим огън

      Първоначално публикуван от Гемето Преглед на мнение
      Хубава тема и доста полезни неща прочетох в нея( макар и още да не съм я изчел цялата).
      Искам, обаче да ви насоча разсъжденията в малко по-друга посока. Аз съм пушач и никога не бих се оставил без огънче, дори когато ходя на планина нося по няколко запалки, задължително от тези с пиезо кристал, че другите дето са с камъче при намокряне не палят, но съм изпадал в следната ситуация, всичко е подгизнало от неколко дневен дъжд и нищо не ще да гори. Та върху това след като вече имаме огън какво можем да запалим с него при дъжд предлагам да поразсъждаваме.
      Колеги , през годините в които съм ходил по планините още от първото ми "екскурзионно летуване" през 1977 , съм пробвал най-различни вещества и смеси (течни , твърди , прахообразни) за запалване и разпалване на огън.Сега вече съм убеден , че най-простата , надеждна , лека , евтина и практична комбинация е вътрешна гума от велосипед плюс кибрит или запалка, добре завързани в найлонова торбичка.Гумата трябва да е от велосипед защото е тънка и лесно се пали /ако е нарязан края на парчето гума на лентички - още по-лесно пали /.Запалено парче гума , дори под мокри клони , ги разгаря безотказно.Гумата е напълно безопасна , без срок на съхранение и дори изтървана във вода , само след изтръскване е готова да бъде запалена.
      Та това е истината , според мен.
      Успех на всички нуждаещи се от огън !

      Коментар


      • До: Как да си запалим огън

        Незнам как, но имам няколко запалени с много малко хартия тотално мокри огньове... но как иначе, ако си в Рила и си скапан, а цял ден е валяло... палиш го на магия и много не мислиш за законите на физиката, щото си оставаш измръзнал/важна е подготовката най-вече, да се намерат максимално сухи клечки и да се начупат на ситно, да се направи мини огънче 1-во/... ааа и се сетих, олиото също е много полезно нещо, една бутилчица може и за салатка и за огън да се ползва .

        Коментар


        • До: Как да си запалим огън

          колеги,от къде може да си купя кремък ?
          или тизи камъни където ги дрънкам един в друг
          и те дават искри и си паля огън ?
          от софия съм
          кажете някои магазин
          поздрави

          Коментар


          • До: Как да си запалим огън

            Спирт или бензин за запалки се запалва мигновенно с искра от електрошоков бодигард.
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • До: Как да си запалим огън

              Първоначално публикуван от divaneto99 Преглед на мнение
              колеги,от къде може да си купя кремък ?
              или тизи камъни където ги дрънкам един в друг
              и те дават искри и си паля огън ?
              от софия съм
              кажете някои магазин
              поздрави
              ул. Цар Самуил 93 - аз моя кремък от там го взех.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • До: Как да си запалим огън

                Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                Спирт или бензин за запалки се запалва мигновенно с искра от електрошоков бодигард.
                Със запалка е по-лесно.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • До: Как да си запалим огън

                  От магазин "Стената".

                  Коментар


                  • До: Как да си запалим огън

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Със запалка е по-лесно.
                    Със запалка е по лесно ако е бензинова,но спирта е по-бързо и лесно с искра от електрошок.Предлагам турнир.

                    Тя малко пироманска взе да става работата.
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • До: Как да си запалим огън

                      Първоначално публикуван от divaneto99 Преглед на мнение
                      колеги,от къде може да си купя кремък ?
                      или тизи камъни където ги дрънкам един в друг
                      и те дават искри и си паля огън ?
                      от софия съм
                      кажете някои магазин
                      поздрави
                      Я се наведи и си събери - всички по-твърди камъни правят искри, не само кремък. Отделно, че и кремъкът не е най-редкия минерал.

                      Коментар


                      • До: Как да си запалим огън

                        казаха ми че по реката имало много ?
                        да запачвам да обикалям с ботушите по
                        Искъра да си намеря ?

                        Коментар


                        • До: Как да си запалим огън

                          Намери си някоя стара диканя .Там наистина ги има в изобилие.

                          Коментар


                          • До: Как да си запалим огън

                            Проблема е че диканите са малко кът в днешно време

                            Коментар


                            • До: Как да си запалим огън

                              Които търси намира.Аз си имам.

                              Коментар


                              • До: Как да си запалим огън

                                Първоначално публикуван от жеко Преглед на мнение
                                Проблема е че диканите са малко кът в днешно време
                                Още се намират



                                но една запалка като тази е по добрият вариант

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X