Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си запалим огън

    След като четох толкова много за запалки се сетих, че и аз имам подобна джунджурия.Купих я преди години за левче от една будка за цигари.

    Представлява резервоарче за бензин със залепена за него магнезиева пръчица.Има и пластинка за произвеждане на искра с увита около нея вата.
    Вчера изрових въпросното нещо и го пробвах как работи.Понеже нямах бензин опитите бяха на сухо.
    Памук пали от първият път с едно драсване.За хартиени салфетки и хартия от цигара трябват много опити и не винаги има успех.Много-по лесно е когато върху хартията се настърже малко от магнезиевата пръчица и тогава се произведе искра.Аз без цигари и носни кърпички никъде не ходя
    След това пробвах като налях в резервоарчето газ за осветление и спирт за горене, но ефекта беше по-скоро отрицателен.Заради течността много по-трудно се получаваше искра, а напоената вата така и не можа да пламне.
    Със всичко написано до тук искам да кажа, че се убедих в качествата на магнезиевите запалки и след време смятам да си взема някаква по-хубава.
    Ето я с другите ми бензинови играчки.

    Коментар


    • До: Как да си запалим огън

      След последната заря в парка на свободата посъбрах незапалени таблетки магнезии.Взима се домакинско фолио,в него се изсипва малко калиев перманганат,добавя се магнезиевото блокче от зарята,изсипва се малко глицерин,завива се бързо фолиото и се оставя.Всичко се слага на око.След 5-8 секунди магнезия така гори(около 800 градуса по спомен),че може да запали всякакъв огън.По различното от описанот от колегите се явява магнезиевата таблетка от зарята-безплатно и ефективно.
      Ееееееееее припомних си детството,но с евтини подръчни средства се пали огин дори от влажна дървесина.

      2.Втори вид запалване.утре ако има време ще го пробвам.По един от телевизионните канали даваха документален филм за живота на непълнолетните в американски затвот.Хванах предаването в момент в който счупваха от бой затворник ,дръзнал да притежава батерийка от 1.5 волта.Та интригата е следната.Метално фолио-тънко ,като това домакинското се подава на батерийката на късо,сиреч допира се до двата полюса.То ,фолиото се нагря почервеня и запали салфетка.С нея си палят цигарата затворниците.
      Последно редактирано от adwokat; 14-07-09, 22:35.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • До: Как да си запалим огън

        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
        След последната заря в парка на свободата посъбрах незапалени таблетки магнезии...
        Дай малко повече информация. Ако имаш възможност и някоя снимка. Аз не се сещам за кое става въпрос. След заря ако нещо не се е запалило то не си ли е зареден фойерверк? Или говорим за друго.
        LZ1GYY
        0898 436 956

        Коментар


        • До: Как да си запалим огън

          Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
          Дай малко повече информация. Ако имаш възможност и някоя снимка. Аз не се сещам за кое става въпрос. След заря ако нещо не се е запалило то не си ли е зареден фойерверк? Или говорим за друго.
          Качвам снимка на така наречените от мен магнезиеви таблетки.Сигурен съм че нито са таблетки ,нито са от чист магнезии.От снимката се вижда че са с различни форми и цвят.С такива е пълен заредения фойерверк.Няколко от всеки заряд не успяват да се запалят и падат в този вид.

          За батерията да споделя.Снощи си изгорих пръстите ,но салфетка не можах да запаля.Ще опитам с много тънка ивица от фолиото.
          Прикачени файлове
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • До: Как да си запалим огън

            Тия "таблетки" наистина не са само от магнезий. В тях има повече алуминий сигурно. Както и други метали, които придават цвета на пламъка. Мисля че има и черен барут.
            Бях гледал един филм, в който обясняваха и показваха как ги правят ама...
            [URL="http://xns.blogsite.org"][IMG]http://xns.blogsite.org/images/banner.png[/IMG][/URL]
            ...[I][B]I love not man the less, but Nature more[/B][/I]...

            Коментар


            • До: Как да си запалим огън

              Това на снимката не са магнезиеви таблетки а така наречени "звезди". Представляват пресовани пиротехнически състави. Съдържат различни компоненти в зависимост от това с какъв цвят трябва да изгорят. Например за зелен цвят съдържат бариеви съединения, за червен - стронциеви, жълт - натриеви и т.н.
              Металния прах в тях обикновенно е алуминий или сплав от алумниний и магнезий. Чист магнезий почти не се използва заради голямата му реактивоспособност и склонноста му да прави съствите по агресивни и чувствителни от колкото трябва. По тази причина смесването му с калиев перманганат не е много добра идея тъй като може да предизвика силен взрив дори в малки количества.

              Самозапалването при смесване на калиев перманганат и глицерин е наистина интересен и ефектен опит но ако някои тръгне да се губи в гората по вероятно е да има в себеси запалка от колкото тези два компонента...

              Коментар


              • До: Как да си запалим огън

                Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                .....
                За батерията да споделя.Снощи си изгорих пръстите ,но салфетка не можах да запаля.Ще опитам с много тънка ивица от фолиото.
                Навий тънка ивица от салфетката около фолиото.....
                П.П. Става и със много фино раздърпан синтетичен памук, но по-бързо изгаря.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • До: Как да си запалим огън

                  А пък аз от години нося в раницата си един залят с прафин,кибрит.Преди много години го пъхнах там ,повлиян от романа на Олег Куваев "Територията" и с изненада установих пради около година, че още пали.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • До: Как да си запалим огън



                    Коментар


                    • До: Как да си запалим огън

                      Колега откъде купи това малко удоволствие, или е ръчна изработка , ако е така моля пиши как.

                      Поздрави,

                      Коментар


                      • До: Как да си запалим огън

                        Първоначално публикуван от Румбата Преглед на мнение


                        Не го е купил, а е взел снимките от Фишки.нет .
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • До: Как да си запалим огън

                          Това освен за хероиново зависими да си притоплят лъжичката, за какво може да се използва? 100% ще ми омекне ръката ако трябва да си държа канчето над него за 1 кафе. Ако изобщо стигне за кафе...

                          Коментар


                          • До: Как да си запалим огън

                            Преди пет - шест години си купих няколко такива ветроупорни бензинови запалки от китайците на илиенци перфектни са редовно си паля с такава огъня по ловните излети. Много добре са я направили китайците малка и лека е бензина няма как да се испари и я зареждам един път в годината . Имам по една такава в джипа в колата и в ловните дрехи .
                            Прикачени файлове
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • До: Как да си запалим огън

                              Хубава тема и доста полезни неща прочетох в нея( макар и още да не съм я изчел цялата).
                              Искам, обаче да ви насоча разсъжденията в малко по-друга посока. Аз съм пушач и никога не бих се оставил без огънче, дори когато ходя на планина нося по няколко запалки, задължително от тези с пиезо кристал, че другите дето са с камъче при намокряне не палят, но съм изпадал в следната ситуация, всичко е подгизнало от неколко дневен дъжд и нищо не ще да гори. Та върху това след като вече имаме огън какво можем да запалим с него при дъжд предлагам да поразсъждаваме.
                              Не падай духом където ти падне !

                              Коментар


                              • До: Как да си запалим огън

                                Кърпички, вестник, сухо нещо е добре да се носи, а след като 2 пъти в рила запалвам от всичко мокро с минимално количество хартия и много нерви и притеснения, гаснене и прочее си мисля за тубичка "зиполин", лека и удоба за носене горивна течност, много подходяща за разнасяне из дебрите на България.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X