Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си запалим огън

    Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
    Говорим за нещо от сорта

    http://cgi.ebay.com/5-LOT-DOAN-MAGNE...3286.m20.l1116
    Изглеждат същите като по-горе само без декоративната опаковка, но тя така или иначе не ни трябва особено. Поръчвай смело. Кажи само как става с парите - сега или после с наложен платеж. И ако някоя остане не се притеснявай - аз ще я купя, но мисля, че поскоро ще се стигне до повторна поръчка .
    Предварително благодаря!

    Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
    Не се мъчи. Самозапалването на тази смес, без допълнително алуминиев или магнезиев прах, не е особено лесно. Идеята й е, да е устойчиво на влага гориво, а запалването с нещо друго. За лесно самозапалване при намокряне, трябва и някое от споменатите две.
    Ясно! А магнезия, който се използва при катерене може ли да свърши подобна работа, че в нета на първо четене не намерих нищо за това? Или това е някакъв магнезиев окис?
    Последно редактирано от gere; 25-04-09, 06:58.
    LZ1GYY
    0898 436 956

    Коментар


    • До: Как да си запалим огън

      И за мен 2брйки. Ако може.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • До: Как да си запалим огън

        Поръчал съм 30бр. запалки и ще пристигнат до 20 дена.Хора като gere, targa,nick_todorov,pilot_1, Насов са сигурни.Моля да не се прави друг списък до пристигането на стоката.Аз ще известя за това.
        Искам да помоля и някой модератор да премести последните няколко поста в друга тема ,защото оспамихме темата за огъня
        П.С. ако чуете по новините за прикрит трафик на магнезий-аз съм
        Поздрави
        [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

        Коментар


        • До: Как да си запалим огън

          Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
          Ясно! А магнезия, който се използва при катерене може ли да свърши подобна работа, че в нета на първо четене не намерих нищо за това? Или това е някакъв магнезиев окис?
          Не става Или поне не би трябвало до става . По принцип блокчето на обсъжданите запалки е от пресован магнезиев прах, трябва такъв като него. Като цяло обаче подобна смес има смисъл единствено за забавление... не че го препоръчвам, понеже смесите на калиев перманганат с магнезиев или алуминиев прах може да са доста опасни в неподходящи пропорции. Рецептата с глицерина е далеч по-проста, евтина и безопастна.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • До: Как да си запалим огън

            Първоначално публикуван от xns Преглед на мнение
            Малко забележки ILKO_AZOV:

            2. Като чуя "бял камък, с който всеки е играл", се сещам за варовика, който ползвахме като тебешир като малки. С него трудно ще изкараш искра. Особенно ако го удряш с друг подобен камък.
            Не става въпрос за варовик. Тези бели камъни се намират около всяка река- седят леко прозрачни, понякога имат и леко розов отенък. При удрянето им един в друг (на тъмно) се вижда синьо- зелена искра. И от търкането м/у двата камъка се усеща силно неприятен мирис.
            Наистина много деца сме си играли с такива камъни, време е да покажа "номера" на дъщеря ми вече...

            Коментар


            • До: Как да си запалим огън

              Кремък. Трябва парче стомана/нож/ или в кремъка за да дадът искра. Но не е точно лесна задача. Все пак с изровен от изгниващ дънер, сух прахан и достатъчно сухи съчки и слама е напълно възможно да се запали огън. Само дето е по-скоро траперски трик, отколкото подходящо за разглезени граждани, огниво ...

              Коментар


              • До: Как да си запалим огън

                Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                Не става въпрос за варовик. Тези бели камъни се намират около всяка река- седят леко прозрачни, понякога имат и леко розов отенък. При удрянето им един в друг (на тъмно) се вижда синьо- зелена искра. И от търкането м/у двата камъка се усеща силно неприятен мирис.
                Наистина много деца сме си играли с такива камъни, време е да покажа "номера" на дъщеря ми вече...
                Аха... става въпрос значи за силикатни минерали. Бели и бледорозови - най-вероятно кварц (млечен и розов). Ами разликата със кремъка е много малка. Все от една група са. При ударите на кремък с кремък също има характерен мирис. Все пак за палене на огън чрез хващане на искра (с помоща на прахан) кремъкът се представя по-добре.
                [URL="http://xns.blogsite.org"][IMG]http://xns.blogsite.org/images/banner.png[/IMG][/URL]
                ...[I][B]I love not man the less, but Nature more[/B][/I]...

                Коментар


                • До: Как да си запалим огън

                  И аз бих искал да закупя подобна запалка. Моля имайте ме в предвид

                  Коментар


                  • До: Как да си запалим огън

                    Пишете и мен за магнезиева запалка, ако не съм закъснял разбира се плащане и получаване както кажете.

                    Коментар


                    • До: Как да си запалим огън

                      Забравих тел 0897701665/0885715612

                      Коментар


                      • До: Как да си запалим огън

                        Здравейте на всички,
                        запалките вече пристигнаха, който иска нека ми прати адрес и тел. на лично или на gnstefanov@abv.bg
                        Цена 10лв.(себестойност)- изпращам с наложен платеж за ваша сметка.
                        П.С. Моля не си поръчвайте повече от 1 запалка за лични или търговски цели, нека с тях се сдобият повече хора ,които наистина ги ценят и са им необходими!
                        [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                        Коментар


                        • До: Как да си запалим огън

                          Респект за доставката
                          Ако са останали може ли и за мен едно блокче.

                          По ЕКОНТ до поискване
                          данни на ЛС

                          Предварително благодаря!

                          Коментар


                          • До: Как да си запалим огън

                            Пратил съм ти и аз адреса на ЛС , поздрави за доставката

                            Коментар


                            • До: Как да си запалим огън

                              Супер, много благодарско. Чудя се ако има повече закупили от София, дали да не се обединим с доставката. Ако е удобно за всички де, те предполагам са дребни а минималната доставка няма да струва различно дали ще са 1, 5 или 10 бройки...

                              Коментар


                              • До: Как да си запалим огън

                                Айде и аз на ЛС.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X