Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Къщата на Ник Николов.

    [QUOTE=Nik Nikolov;2364220]Да, печка чудо ще си взема. Сега обмислам как да я кача на втори етаж. Продават ги сглобени.
    .[/QUOTТова
    Това което аз познавам като печка "чудо","циганска любов" , " сиромашко щастие" се носи с една ръка.
    За тези с горно горене иде реч, не за Пернишки тип с тухли отвътре!

    Коментар


    • #92
      От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Това което аз познавам като печка "чудо","циганска любов" , " сиромашко щастие" се носи с една ръка.
      Точно. Моите са турски, защото при нас се краде усилено, но нямам оплаквания. Леки са, много бързо затоплят и лесно се чистят. За първо време е достатъчно.
      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

      Коментар


      • #93
        От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Това което аз познавам като печка "чудо","циганска любов" , " сиромашко щастие" се носи с една ръка.
        За тези с горно горене иде реч, не за Пернишки тип с тухли отвътре!
        Ник слушай Пенчо - вземи едно такова малко, нямаш представа как грее! А с горното горене гори цяла нощ! И е леко на перце! За временно решение се е утрепАло! И ти желая успех, а познавайки те съм сигурен, че ще успееш!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #94
          От: Къщата на Ник Николов.

          Хъм, тези които гледах в Румика тежат 80 кила и са с едни чугуни отгоре.
          Аз разбира се хванах една да я вдигна и тя се разглоби мигновено.
          След кратка препирня се разбра, че се вдигала отдолу.
          Инак наистина има 2 кофи резервни в комплекта и се води с "горно" горене.
          Заедно с лирата е 105 кинта. Това е турската.
          Днес трябва да са докарали и български - същите. Те излизат 115 лева комплекта.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #95
            От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Двора не е с голям наклон. Няма нужда от терасиране. Обаче понятията /евтино-скъпо/ не играят в социалния експеримент.
            Трябва да се види, дали аз мога да го направя, не да наемам човек. Всичко което ще се прави, ще го правя сам, някъде може би с малко помощ от приятели, но основно е да се види градски човек, може ли да стане селски.
            Засега изпитвам сериозен дискомфорт, но си повтарям - Ти сам искаше.
            Да, печка чудо ще си взема. Сега обмислям как да я кача на втори етаж. Продават ги сглобени.
            Турските са лошо изпълнени и ако се разглобят се съмнявам да е възможно повторно сглобяване.
            Утре ще гледам български - същите. Може да са по-качествени.
            При всички случаи утре ще купя подобна печка + лира и ще инсталирам.
            Като чета и гладам че си цял следобед на компа,на есен си купил къщата и още нищо не си направил.Даже печка не си качил на втория етаж/странно кво ще правиш там...сам/.Не казвай къде е къщата и я продавай бързо и се връщай бързо в естествената ти градска среда.Цялата ти авантюра е на инат и ще бъде фиаско.Щом ще разчиташ на приятели да ти качат печката.......За твое добро!
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #96
              От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Ник слушай Пенчо - вземи едно такова малко, нямаш представа как грее! А с горното горене гори цяла нощ! И е леко на перце! За временно решение се е утрепАло! И ти желая успех, а познавайки те съм сигурен, че ще успееш!
              Временното решение, за тази зима разбира се е това.
              За догодина и нататък, дай Боже, сега избирам котле. Разбира се изчетох всичко из форума и други источници от нета.
              Още не съм взел решение, разпитвам "патили" колеги.
              Това бе и поводът на Upi да пусне темата - той е фен на пелетите.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #97
                От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                .....Не казвай къде е къщата и я продавай бързо и се връщай бързо в естествената ти градска среда.Цялата ти авантюра е на инат и ще бъде фиаско.Щом ще разчиташ на приятели да ти качат печката.......За твое добро!
                Стига си го плашил, де
                Ако не знаех, че събота и неделя ще се мотая из градината (през лятото) или ще запаля печката да боботи зад гърба ми, а аз ще гледам снега през прозореца (през зимата), нямаше да оцелея психически през седмицата . И то при мен къщичката е едноетажна, 45 кв.м. А при него си става и за целогодишно обитаване.
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • #98
                  От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Временното решение, за тази зима разбира се е това.
                  За догодина и нататък, дай Боже, сега избирам котле. Разбира се изчетох всичко из форума и други источници от нета.
                  Още не съм взел решение, разпитвам "патили" колеги.
                  Това бе и поводът на Upi да пусне темата - той е фен на пелетите.
                  Имам два излишни временно маслени радиатора 3 и 4кв.
                  Ако ще помогнат - тела ми е в подписа.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    Като чета и гладам че си цял следобед на компа,на есен си купил къщата и още нищо не си направил.Даже печка не си качил на втория етаж/странно кво ще правиш там...сам/.Не казвай къде е къщата и я продавай бързо и се връщай бързо в естествената ти градска среда.Цялата ти авантюра е на инат и ще бъде фиаско.Щом ще разчиташ на приятели да ти качат печката.......За твое добро!
                    Той и сина ми така мисли. Каза:- Баща ми, за две години ще ти омръзне, както всичко друго, само ще хвърлиш една камара пари.

                    Аз само днес съм в София и затова изплзвам да пиша. Утре се прибирам на село и почвам пак.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Да, печка чудо ще си взема. Сега обмислям как да я кача на втори етаж.
                      Имам такава и ако кажеш веднага ти я подарявам.
                      Даже беше с две казанчета, ама едното изгоря и замина.

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Това което аз познавам като печка "чудо" се носи с една ръка.
                      Точно това е "Чудо",само тенекия,без тухли.Казанчето се вади и се чисти навън.

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        ... той е фен на пелетите.
                        +1!
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Той и сина ми така мисли. Каза:- Баща ми, за две години ще ти омръзне, както всичко друго, само ще хвърлиш една камара пари.

                          Аз само днес съм в София и затова изплзвам да пиша. Утре се прибирам на село и почвам пак.
                          Споко, кеф цена няма!!

                          п.с. и аз съм го замислил изселването,ама ще е на гола поляна и на един етаж.

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Ник, зиме никой не живее на втория етаж, гледай и се учи от местните, няма да обяснявам защо.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Списъка с "първите" неща, които трябва да направя неотложно надхвърли 100 точки.
                              Купих къщата през есента, и имам твърдо намерение да изкарам зимата в нея.
                              Обаче - Първо трябва да поправя покрива. Но първо трябва да реша въпроса с отоплението. Но първо трябва да има вътрешна тоалетна и баня. Но първо трябва да оправя входната врата, защото къщата е била обирана. Но първо трябва да си занеса мебелите. Преди това, обаче трябва първо да боядисам и да лакирам дюшемето. И.Т.Н.

                              Всъщност - то само ще си покаже.
                              Понеже тоя филм го играх(всъщност още го играя с естетиката-външна изолация и мазилка за да заприлича на къща), ще опитам да ти съкратя списъка.
                              Купи си една печка чудо - от тези които се носят с една ръка както вика Пенчо. Около 70 лева, лирата отгоре около 30лв, кюнци по 2-4лв зависи от дължината.Това е временно решение и после ще я продадеш на някой съсед с 20-30 лв. отстъпка най вероятно със всичкия тунинг който си и направил. Помисли къде ще е най- удачно да я сложиш с оглед на пожарна безопасност и комфорт за отопление без да се съобразяваш с комина(ако го има) дали е в тази стая. Ако няма комин грабваш къртача и си правиш дупка в стената колкото да изкараш кюнеца. Тези печки горят изключително добре. Ще забравиш за топлото до края на зимата, освен да набавяш дърва естествено.
                              Трябва ти бойлер със серпентина - една, с долно разположение на серпентината- мисля че са около 250лв. Не си купувай обикновен ( само с нагревател) освен ако нямаш наличен.
                              За инструменти - всичко що има на пазара (ще се учудиш колко вида "маламашки", "шпакли" и т.н. има), и помещение което да е обазопасено за тях. Аз предпочитам китайски понеже ако се купуват наведнъж марковите машини излизат сериозна сума а и привличат много крадците. Някои от съседите ако си купят инструмент и веднага му удрят една боя и то така че нито производителя на машината нито тези дето са произвели боята могат а кажат кое какво е.

                              СОТ ако има вариант. Ако няма- моментално се запознаваш с комшиите около тебе на по ракия, за да разбереш кой е читав. Кой може да ти помогне с работа, кой с акъл, кой с нищо.
                              Като се постопли времето поогледай и ремонтирай неща които не биха могли да се поправят ако има вече положена изолация.

                              Локално парно - задължително. Няколко дена четене, лепачка за ППР, ножица за същия, котел, радиатори фитинги, помпа, разширителен съд. Парното е добре да е в отделно помещение или в мазата като го мислиш по такъв начин че по къс ръкав да можеш да го обслужваш при минус 20 градуса. Близо дървата или въглищата които пък трябва да могат лесно да влизат в отреденото за тях место без да цапат много- много. Ако са изпълнени тези неща можеш да минеш и с обикновен котел без да се набутваш с пелетни горелки. По селата дървата си ги набавят на други цени и е престъпление да даваш пари за пелети.

                              Като цяло нещата ги прави сякаш утре ще ти дойде купувач за къщата иначе някой след време пак ще плюе брокера. Много от недуразуменията са си на собствениците.

                              Поогледай се за интересни архитектурни решения (предимно във вилните зони на София там където са модерните къщи), ако се поизчанчи покрива или се пуснат няколко стрехи отстрани на къщата с издържани линии от "вила на село" може да заприлича на "баровска къща". Все пак някой ден пак ще се продава.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                На първо време ти трябва такава печка . Имах чисто нова излишна но я продадох ако беше казал по рано какви са ти плановете щях да ти я подаря . Днес някой ми се обади за нея въпреки че печката замина и обявата отдавна е в архив Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1866.jpg
Прегледи:2
Размер:114.8 КБ
ID:5544605
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X