Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Ще ги сменям, но в момента не са приоритет. До зимата ще бъдат сменени, а сега ми трябва вода на закрепено положение.
    Бе споделил, че къщичката е над 25 годишна. Ако правилно разбирам, "закърпваш" тръбичките на местата които си констатирал че са компрометирани и смяташ временно да ги ползваш. Това вероятно има някакъв смисъл но не забравяй, че требва да си готов за изненади! Случвало се е достатъчно често и не мисля, че риска си заслужава. "Дръпни" си някакъв маркуч или полиетиленови тръбички за временно ползване които после ще си ползваш в градинката. Не че е лошо да се събудиш с "Къщата с водопада"... ама що ли да изумяваме Франк Лойд Райд!
    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    ще трябва да качвам с хаспелчето около 50 до 100 чувалчета по 25 кг, до 3 ти етаж.
    То тогава вероятно имаш чертежчетата на третия етаж.... и тези отдолу! Или поне "екзекютивите". Не че 2500 кг. сухо вещество/без водата и залепеното с него/ са кой знае колко като статичен товар/не дай боже динамичен/..... ма знае ли се. Но пък вероятно би могъл да компенсираш с лекотата на новия покрив и допълнителните "зеленоефективни топлоенергийни" съоръжения отгоре.
    Но пък с тези килограми ще постигнеш сериозен акумулиращ ефект! На практика третия етаж обикновенно се ползва най рядко. Най вече за гости и се налага да ги убеждаваш колко е било топличко три дни след като са си отишли и би било по-добре да останат да си излекуват настинката.
    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Явно има причина, която не съобразявам.
    Това са мои думи и ако всичко което споделям ти се струва "неградивно".... просто не ми обръщай внимание. Знам, че споделеното от практиката "убива" полета на фантазията и пречи на прилагането на добри практики от други успешни технически занимания но..... пък и да си премълчава човек не е честно!
    Поздрави!
    Последно редактирано от D.Dimitrov; 14-04-14, 20:41. Причина: Допълнение
    GPS системи https://www.easytracking.bg/
    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      ... Разполагам с място извън терасата - предостатъчно.
      За сега...Докато не се забатачиш с кофражи,арматури и други дето трябват,ама пречат...Няма да откриеш топлата вода по тоя начин...

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
        .... Не че 2500 кг. сухо вещество/без водата и залепеното с него/ са кой знае колко като статичен товар/не дай боже динамичен/..... ма знае ли се.....
        Това е много добре идея. Ще взема да си правя списък, с колко килограма съм натоварил допълнително всеки етаж.
        Разбира се имам проект и чертежи. Къщата е на 20 години и е градена по правилата.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Трябва да имаш предвид че хаспелчето е с дота малка скорост. Ще ти се изчака чакането докато качи на 3ти етаж.
          Вариант е да направиш някаква нослика, че да хваща поне 2-3 чувалчета, или кофи, ако бъркаш долу.

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Не е толкова бавно.
            А разглобяването на варомешалката, ми се чини нецелесъобразно. Тя тежи не повече от 30 кг.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Трябва да имаш предвид че хаспелчето е с дота малка скорост. Ще ти се изчака чакането докато качи на 3ти етаж.
              Вариант е да направиш някаква нослика, че да хваща поне 2-3 чувалчета, или кофи, ако бъркаш долу.
              Аз, както схващам нещата, човекът не страда от липса на време и проектът му е за разтоварване и лекуване на нервите. Така че, нема да му са изчака чакалото, бърза работа няма.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Току що го пробвах на двойно въже.Метър за 7-8 секунди с дървен труп с диаметър 48 см и дължина 1,3 м.По книга трябва да тежи 152 кила.Не съм наясно с качването на клипове,но ако трябва ще ползвам жокер...Ник едва ли ще качва нещо по тежко от 100 кила,така че това му върши идеална работа.Аз го купих преди пет години за около 120 лв.Премъкна цял етаж и покрива, а сега работи като трупчия...Какво повече да искам от него...

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                  ...в момента го ползвам да качва трупи с диаметър около 50 см...
                  Извън темата, но ти верно ли казваш половин метър диаметър (предвид, че си от Разлог - направо да си мисли човек, че са мура)?
                  Кандидатирам се за някакво количество (възмездно - разбира се).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Аз мисля бетонобъркачката да я кача горе. Не цялата, а на части. Тамън и ще я профилактирам.
                    Въобще бетонобъркачката горе е по-добре. Разполагам с място извън терасата - предостатъчно.

                    Преди време дадох съвет да правиш всичко на обратно, но за бетонобъркачката не съм споменавал.
                    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                    В. Иванов

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение

                      Преди време дадох съвет да правиш всичко на обратно, но за бетонобъркачката не съм споменавал.
                      Хи хи. Вярно е !
                      Просто не мога да разбера, какви са доводите бетона да се бърка долу , а не горе ?
                      Понеже всички бъркат бетона долу, явно има някаква причина.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Понеже всички бъркат бетона долу, явно има някаква причина.
                        Ами има. Едни бъркат, други качват, трети леят други заглаждат.

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Хи хи. Вярно е !
                          Просто не мога да разбера, какви са доводите бетона да се бърка долу , а не горе ?
                          Понеже всички бъркат бетона долу, явно има някаква причина.
                          Първо - спестяваш разглобяване,качване и сглобяване
                          Второ - спестяваш го още един път след като приключиш...
                          Трето - не разхождаш излишно компонентите на бетона
                          Четвърто - къде смяташ да я къпеш след работа...
                          Достатъчно ли е,или да давам още...

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Какъв бетон трябва да се бърка, че ще ти трябва горе?
                            Бетон за какво?
                            Въобще бетонобъркачка...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Ами вероятно когато се бърка бетон няма "горе" защото "горе" още не е излято :>
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Niki, майната им на другите. Ако искаш да бъркаш горе, бъркай горе. Ако се окаже неудачно, подробно ще напишеш защо. Ако се окаже удачно, пак ще разкажеш. По принцип, ако сам трябваше да правя всички неща, щях и аз първо да си кача материалите и инструментите горе и после всичко на място да правя. Ако обаче има кой да ти бърка бетона и кой да ти зарежда машината и кой да ти носи топъл чай ...
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X