Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Не стой под товара и не вдигай нищо скъпо с тоя монтаж.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Ник, горният край на вертикалната тръба ще го фиксираш ли някъде? Щото вероятността от момент е голяма...
      Да в задната част има специално заварена шина с ухо. Очертал съм я с червено. Както казах от там ще има две шини до основата в лайзена.

      И аз не исках да ползвам парапетите, но те ще го играят само осигуровка. А трябва да вграждам конзоли в стените в противен случай, което не си струва.
      И да, разбира се ще се пазя.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Да в задната част има специално заварена шина с ухо. Очертал съм я с червено.
        Аз я видях, но беше писал нещо за противотежест и не разбрах, че има и фиксиране. С фиксиране, разбира се, е далеч по-добре.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Аз с такъв телфер построих тавански етаж и покрива.Кръстих го "манго",щото не се пазари...Килограмите са почти верни.125 кг с единично въже и 250 кг с полиспаст.Около 150-170 кг съм качвал.Конструкцията на която го закрепих беше тип "картечница".Профил 60х60х2 мм с дължина 6 м.,подпрян на двунога в предния край на около 1,5 м височина.Задния край за по сигурно го закрепих през плочата с две планки,една отгоре и една от долу с четири шпилки.Бая товар мина през тая конструкция без да се появи съмнение,че ще издържи.При теб спокойно се разполага по дължината на терасата.Дано съм бил полезен.А телфера има защита,като го домързи спира,но изчакваш десетина минути и тръгва.
          А,сега видях ... Изглежда същата като подпряната тръба,само че с още един крак и задния край закрепен през плочата.

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Такъв телфер НЕ вдига бензинов паджерски мотор (147 кг). В крайна сметка се преквалифицира в задвижка на гаражна врата, която е по силите му.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Такъв телфер НЕ вдига бензинов паджерски мотор (147 кг). В крайна сметка се преквалифицира в задвижка на гаражна врата, която е по силите му.
              Ами и за това се чудя.
              Ако кача бетонобъркачката на 3 ти етаж, ще трябва да качвам с хаспелчето около 50 до 100 чувалчета по 25 кг, до 3 ти етаж.
              Другото е маркуч и вода, която се качва гравитачно сама до 3ти етаж

              Ако взема да бъркам долу и да качвам кофи нагоре ще трябва доста по голяма тежест да се издигне до 3 ти етаж. Защото водата също минава през хаспелчето.

              Обаче пък всички бъркат долу и качват нагоре.. Явно има причина, която не съобразявам.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                ... Явно има причина, която не съобразявам.
                По тая схема товаренето и разтоварването ще ти дойде в повече...Не го жали телфера.Моя е над пет години и в момента го ползвам да качва трупи с диаметър около 50 см и дължина 1,3 м.Това са около 150 кг.

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Обаче пък всички бъркат долу и качват нагоре.. Явно има причина, която не съобразявам.
                  Бъркат долу защото обикновено водата е там и не винаги е от маркуч. Освен това горе не винаги има равна и достатъчно голяма площадка за бъркало. Например върху арматурата на бетонна плоча не може да се бърка бетон или е поне доста неудобно.
                  Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                  Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Каква скорост му дават на телферчето под товар?
                    Дано не е по торба на час!

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      С товари до 100кг се справя на единично въже и повторно-кратковременен режим. За твоята цел става. Просто преглеждай от време на време въжето и куката. Горещо ти препоръчвам да разкараш алуминиевата муфа, с която е кримпната куката. При мен за всеобща изненада се изхлузи, при това публично и 100 кила треснаха в плочата от около метър... Наплети въжето.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Освен препоръките от Scraphear.удължи му и кабела на командването за да не ползваш втори човек.

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Кабелът си е ок - ако няма втори човек, слиза закача товара, качва се и го изтегля. Така или иначе трябва да го откачи горе
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Кабелът си е ок - ако няма втори човек, слиза закача товара, качва се и го изтегля. Така или иначе трябва да го откачи горе
                            Е,поне като трябва да се пазиш върши работа...
                            Освен това когато и въжето и командването са горе...а ти си долу,товара също...Абе...накарай мързеливия да работи та да те научи на акъл...

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Възможността да се изключи захранването във всеки момент е добре да я има, нищо, че е мъничко.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Аз мисля бетонобъркачката да я кача горе. Не цялата, а на части. Тамън и ще я профилактирам.
                                Въобще бетонобъркачката горе е по-добре. Разполагам с място извън терасата - предостатъчно.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X