Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Ахааааааа, разконспирирахме се един- друг. Сега остава и работа да свършим.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Бяха готови още есента, на функционално ниво.
      Под функционално ниво - имам в предвид - което може да се ползва от "соло катър", за да се поддържа чист.
      Виж за да дойде и гаджето трябва да стане готова в "луксозно ниво" - тоест плочки, огледала, а не бетонова замазка и голи стени.
      Зимата замръзна една тръба, та сега започна ново разбиване, но "кенефната романтика" не ме влече, та няма да занимавам аудиторията с тази част.
      Купени са полипропиленови тръби и фитинги /правилна фирма/ в огромни количества, също и качествен поялник. Къртачи си имам мощни.
      Проекта е динамичен, но както споменах, няма да го обсъждам.
      Нямаш ли тоалетна в някой край на двора ? Особено зимата е много полезно нещо .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Нямаш ли тоалетна в някой край на двора ? Особено зимата е много полезно нещо .
        Искаш да кажеш " нужник " , като този ...
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=135344
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Искаш да кажеш " нужник " , като този ...
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=135344
          Е говорим за нещо по простичко не като този 6 звезди
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Нямаш ли тоалетна в някой край на двора ? Особено зимата е много полезно нещо .
            Има разбира се. Но това не се брои въобще.

            Снощи се прибрах, а днес възнамерявам да замъкна и лаптоп там, така че да пиша от село.
            Ще снимам всички етапи на работата, че тая с терасите стана много сложна.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Ето как изглеждат пораженията след зимно замръзване на тръбопровода.

              А ето и необходимия инструментариум.

              Най се гордея с "динамометричната" тръба.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Тръбите няма ли да ги сменяш или са чисти?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Тръбите няма ли да ги сменяш или са чисти?
                  Ще ги сменям, но в момента не са приоритет. До зимата ще бъдат сменени, а сега ми трябва вода на закрепено положение.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Направи му т.н. "димен тест",за да си сигурен дали е херметичен.
                    За изолирането-конкретно до дървени елементи трябва да има поне 10 см. от защитена коминна стена.Защитата е най-лесна с вата. Отделно коминното тяло е най-добре да е изолирано цялото външно.
                    Малко връщам темата назад,но се определят приоритетите за къщата, а и определено една снимка говори повече от хиляди думи.
                    Повода е вчерашното ми катерене по един покрив. Проблемът е в неспазването на цитата по-горе, а не се разбра нещо дали е предприето по темата от Ник.
                    Едно по-дълго с 10 см. ребро , е било опряно директно до зида на комина. Щетите са 120 м2 покрив и таванският етаж.
                    "Виновника" в случая е най-десният комин , прокаран допълнително в стрехата,без елементарно обезопасяване.Като ревизираме изцяло комините, ще го снимам детайлно, че вчера имаше много по-належащи процедури за изпълнение , а и излезе силен вятър и трябваше да се смъквам бързо.


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:izgled.jpg
Прегледи:1
Размер:265.6 КБ
ID:5578695

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Днес вече съм готов с концепцията за кран, хаспел, телфер, подемен механизъм - или както му се казва там.

                      С тази тръба и тази кран-балка, качихме мебелите до 2ри етаж.
                      Сега мисля да я позиционирам в ъгъла на терасата на 3 ти етаж и да качвам с нея всички материали за ремонта.
                      Купил съм китайски телфер от този тип.

                      И смятам да вдигам с него тежести около 50 кг.
                      Той е до 250 кг / ама китайски кг. /
                      Долния край на тръбата трябва да влиза тук.

                      От пред този U или П лайзен трябва да се завари към опората на перваза.
                      Отзад се фиксира към бетона с два анкера.

                      А тръбата се придържа под ъгъл с две шини, които се захващат тук,

                      и съответно в горния край на тръбата, където има специално ухо в противотежест на стрелата.
                      За странична стабилност при завъртане на кран балката възнамерявам да сложа две опори до парапета, под прав ъгъл.

                      Надявам се така посочената конструкция да издържи.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        А защо не направиш същата опора и на тавана и тръбата да и между тях? Парапета не бих го ползвал за никакви механизации.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          А защо не направиш същата опора и на тавана и тръбата да и между тях? Парапета не бих го ползвал за никакви механизации.
                          Може би поради липса на таван.
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                            Може би поради липса на таван.
                            Да, прав си. Не обърнах внимание, че го иска на 3-тия етаж.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Надявам се така посочената конструкция да издържи.
                              Бе ти не паркирай джипа там, дето е сега..

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Ник, горният край на вертикалната тръба ще го фиксираш ли някъде? Щото вероятността от момент е голяма...
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X