Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Няма да правя къщата на хотел, нито къща за гости.
    Може да съм изкуфял /старчески/, но още не съм чак дотам, че да не мога да си представя по-катастрофален бизнес план.
    Няма въобще никакъв бизнес план. Нито овце, нито животни, нито плодове или зеленчуци.
    Просто не искам да се превърна в панелен дядо.

    Терасите няма да се махат, това е много неизгодно и скъпо, като отбеляза Печения.
    Просто съм събрал през живота си твърде много инструменти, вещи и приспособления.
    Повечето са ненужни и имат сантиментална стойност само за мен. Обаче не мога да ги изхвърля.

    Вчера превозих още един бус с 4 палета инструменти от бившия сервиз.

    Остават още 6 палета.
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 06-04-14, 11:56.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Имаме тухлена къща на село която почнахме да я правим, първото нещо което направихме преди 2 седмици е покрива! и след това следва дограмите, вратите, окабеляване, таваните, стените, пода и накрая външната изолация, Ник според мен трябва първо покрива да правиш и след това се почва отгоре-надолу и последно изолацията...
      Ето да видите на снимките къщата, тя е на два етажа под наклон, затова отпред изглежда едноетажна

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:270320142334.jpg
Прегледи:1
Размер:188.0 КБ
ID:5576425

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:280320142351.jpg
Прегледи:1
Размер:230.6 КБ
ID:5576426

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Сега, като взема в предвид мнението на повечето колеги, че терасите няма да ми трябват, се замислям:
        Дали да не остъкля долните две тераси ?
        Ей така, по най-непопулярния метод с винкел и Т профил.
        Горната ще ми трябва за експерименти със соларни панели, но долните две, вярно са излишни.
        Хем посредством остъкляване, ще реша и някои проблеми със сигурността.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Сега, като взема в предвид мнението на повечето колеги, че терасите няма да ми трябват, се замислям:
          Дали да не остъкля долните две тераси ?
          Амии...... приготви се! Тук очаквам 264 мнения!
          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Ей така, по най-непопулярния метод с винкел и Т профил.
          Оооо тук 300 не ти мърдат.
          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Горната ще ми трябва за експерименти със соларни панели, но долните две, вярно са излишни.
          Панелите не са страшни, я има я не към 150 мнения.
          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Хем посредством остъкляване, ще реша и някои проблеми със сигурността.
          Тук вече се вкарваш в нещо подобно на "Дързост и красота".
          Ник, май и ти преживяваш като моите терзания през последните пет години!
          Категоричен бе, че ще правиш нещата "както трябва". Мина през изолации на тераси дето щели да ти вкарат ревматизъм на два метра навътре./ Нищо, че вътрето е изолирано от горе и от долу./ Та стигна до остъкляване с винкел на пук на космическите хидроизолации. Но ако си ги комбинираш също няма нищо лошо.
          А това че
          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Хем посредством остъкляване, ще реша и някои проблеми със сигурността.
          е донякъде вярно. Стига да разбираш под сигурност, ненамокрянето от дъжд на инструментариума дето си го преместваш.
          За десет палета ти трябва оранжерийка с площ от около 15 квадратни метра. Мога да ти дам готов проект с количествено-стойностна сметка на стъклата и винкелите. А за живата охрана.... то е ясно! Ти си в ролята! Тъкмо ще имаш време да преосмисляш квазиметафоричното влияние върху тендовагиналното натоварване на соларнопанелното асептично приспособление на третата тераса, в периода от завиране до замръзване, на поликристалната високоенергийна мъгла в главата.
          На такива като мен! Дето май се пообъркват в желанието си да споделят практически опит но, признавам, не винаги успяват да разберат правилно желанията ти!
          Последно редактирано от D.Dimitrov; 06-04-14, 14:05. Причина: Корекция
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
            .... Мина през изолации на тераси дето щели да ти вкарат ревматизъм на два метра навътре....
            За изолациите всички материали са купени.
            Така че, ще се правят, от това няма отказване.

            А остъкляването е само въпрос за размисъл.
            Обаче за разрушение, не може да става и дума.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              аз съм ЗА винкела, ще отговаря изцяло на духа на къщата! а с тези палета, дето ги прекарваш, не е лошо да ускориш секюритизацията, че врагът не спи, а инсрумента най-лесно се развръзва
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                По въпроса с терасата, наш близък приятел има къща с хубав изглед и съответно тераса, за 10-тина години откак има къщата, нашия приятел призна че нито веднъж не е стъпил на терасата, причината е че имал двор с изглед и предпочитал сред тревичката да седне..., терасата му и до ден днешен само събира прах...

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Леле, леле, какви неща са станали тук ....
                  То бутане на тераси, хотели, винкели и палета със стари компютри ...
                  Ники, каквото и да решиш да правиш, време е да започнеш с правенето, щото зимата иде...
                  Имаш вече над 50 страници предложения.
                  Аз имам въпрос - тоалетната и банята готови ли са? Когато отговора стане "ДА", тогава има смисъл от всичко друго. Преди това няма смисъл нито да се чете, нито да се пише каквото и да било.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Само да добавя нещо много важно. Нещата в действителност стават около десет пъти по бавно и по трудно отколкото е представата ти за тях.

                    Та с две думи "няма време"....
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Имаме тухлена къща на село която почнахме да я правим, първото нещо което направихме преди 2 седмици е покрива! и след това следва дограмите, вратите, окабеляване, таваните, стените, пода и накрая външната изолация, Ник според мен трябва първо покрива да правиш и след това се почва отгоре-надолу и последно изолацията...
                      Ето да видите на снимките къщата, тя е на два етажа под наклон, затова отпред изглежда едноетажна
                      Чудесе покрив! А къщичката има ли някоя колона?
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-04-14, 10:33. Причина: Повторение на снимки
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Чудесе покрив! А къщичката има ли някоя колона?
                        Няма бетонна колона, отвътре е опасана с много дебели дъбови основи и греди, а и за 50 и повече години щом не са мръднали тухлите и няма никакви пукнатини значи е добре , отдолу къщата е стъпена на масивна скала, което също допринася за здравината

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Няма бетонна колона...
                          Скелетната стоманобетонна конструкция не е „от бога“. Липсата на „колони“ (стоманобетонни) хич не е повод да си загубиш съня
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                            ... Аз имам въпрос - тоалетната и банята готови ли са? Когато отговора стане "ДА", тогава има смисъл от всичко друго. Преди това няма смисъл нито да се чете, нито да се пише каквото и да било.
                            Бяха готови още есента, на функционално ниво.
                            Под функционално ниво - имам в предвид - което може да се ползва от "соло катър", за да се поддържа чист.
                            Виж за да дойде и гаджето трябва да стане готова в "луксозно ниво" - тоест плочки, огледала, а не бетонова замазка и голи стени.
                            Зимата замръзна една тръба, та сега започна ново разбиване, но "кенефната романтика" не ме влече, та няма да занимавам аудиторията с тази част.
                            Купени са полипропиленови тръби и фитинги /правилна фирма/ в огромни количества, също и качествен поялник. Къртачи си имам мощни.
                            Проекта е динамичен, но както споменах, няма да го обсъждам.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Абе, Ник... с тоя бюджет, що не направиш едно "риалити- сървайвър- шоу"? Зема, ти пратя един снимачен екип.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Абе, Ник... с тоя бюджет, що не направиш едно "риалити- сървайвър- шоу"? Зема, ти пратя един снимачен екип.
                                Аз съм снимачния екип.
                                За риалити сървайвър си прав, това е една от целите на темата пусната от Upi.
                                Аз пък не крия, че въобще съм във форума, защото има кой да чете глупостите дет' ги пиша.
                                Пък и мога също да чета други подобни.
                                Даже и спорове се заформят от време на време.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X