Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Ако му се стои в раздел "оцеляване" да продължава в същия дух.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Аз съм за барбекю на двора и начертаването на план за действие, но след втората ракия. Винаги съм насреща за безполезни съвети, но имам навика и да съдействам за изпълнението им.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Моите тераси изолирах с някаква смола, по конфликтните места и с Ардекс. После сифони с тръби за отвеждане навън, Фибран 50мм, замазка 50-30мм за наклони към сифоните и гранитогрес непързалящ се и студоустойчив. До момента две зими никакви проблеми. Никога не бях живял в къща и поради това, че в панелките терасите са малки исках големи тераси, така и проектираха къщата. Е оказа се, че като имаш двор и веранда терасите са непотребни. Пия си кафето на верандата, разни неща се държат в двора и терасите са само за красота. Ако знаех това което знам сега, тераси нямаше да има, или поне не и толкова големи.
        Та кратката версия е събаряй!
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Има голема доза истина в казаното от Джамбазов....еле пък терасата на втория и третия етаж се ползва само зимата...като изринеш снега от нея.

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            аз още преди 2 страници тъкмо бях почнал да пиша да събори горните две тераси, а долу да разшири до веранда, се сетих че някой спомена за хотелската част..... кой ще отиде на хотел без тераса бре?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              И аз съм за Бутането.
              И от мен един глас"ЗА".
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                аз още преди 2 страници тъкмо бях почнал да пиша да събори горните две тераси, а долу да разшири до веранда, се сетих че някой спомена за хотелската част..... кой ще отиде на хотел без тераса бре?
                Аз за пръв път чувам за хотелска част (нещо съм пропуснал вероятно) но от друга страна идеята за премахване на терасите не е лишена от смисъл.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Ако ги събори, ще трябва да си прави тенти срещу слънцето лете, а така си ги има готови, а и не е ясно кое ще отнеме повече ресурси - събарянето или оправянето им.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    ... някой спомена за хотелската част..... кой ще отиде на хотел без тераса бре?
                    Има една приказка: За един хотел са важни три неща: Местоположение, местоположение, местоположение ...

                    Имайки предвид, че местоположението на обекта на Ник едва ли е такова, че да предполага някакъв туристопоток, то всякакви разходи, насочени към "хотелизиране" на къщата, ще са пари, хвърлени на вятъра.

                    На далеч по-"туристическо" място, в близост до голям национален курорт, знам таман два хотела, които се продават от съдебен изпълнител; още два, единият от които е на загуба, а другият работи от дъжд на вятър (и двата още мърдат благодарение на това, че хотелиерството не е основен бизнес за собствениците им); плюс 2-3 къщи за гости, които не работят поради липса на гости ...

                    Така че, освен ако няма много излишни пари, ще е добре Ник да съсредоточи усилията си върху създаването на максимално добри условия за селски живот за себе си.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Ако ги събори, ще трябва да си прави тенти срещу слънцето лете, а така си ги има готови, а и не е ясно кое ще отнеме повече ресурси - събарянето или оправянето им.
                      Абсолютно е ясно - едни дървени козирки всеки може да си скове и са без пари, в сравнение с разходите по саниране на терасите.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Ако ги събори, ще трябва да си прави тенти срещу слънцето лете, а така си ги има готови, а и не е ясно кое ще отнеме повече ресурси - събарянето или оправянето им.
                        Една тента на верандата, а горе за какво са му тенти, външни щори на прозорците са достатъчни и трябва да удължи малко покрива да не небива дъжда по стените, но пък няма да го има радиаторния ефект на терасите, да не говорим че с тях прилича точно на морски хостел от 70-те, дето ги строяха по морето хазяите
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Да кажа и аз на практика какво го чака, ако събаря...
                          Трябва да отреже арматурата точно и правилно, че да не стане беля със цялата плоча..това за втори и трети етаж...
                          Отпадъците от бетона и колоните, трябва да ги натовари...трябва техника, багер, челен товарач, здрав камион...и не на последно място транспортиране и депониране на отпадъците...
                          Ако е на сметището на Перник, над Тева, то Федката вдигна таксите за строителни отпадъци тройно...
                          Ако прави събарянето сам с приятели е малко сложно и отговорно, че даже и леко опасно...
                          Ако възложи това на фирма....финансите ще са сериозни, пък и какви ще са щетите след процедурата....
                          А, после трябва да сменя задължително вратите към терасите...със зидария и прозорци, че иначе как...ма и това са парици нали...
                          ..............................
                          Чудя се, защо търсите педантично буквално по учебник саниране и прочие масрафи по тези тераси...
                          ма наясно ли е какви суми ще набива, абсолютно залуду за мен и какъв точно ще е ефектът, да санира и изолира ВЪНШНИ ТЕРАСИ, освен хвърлянето на маса пари...
                          Аз бих си спестил всичко това ....По горе си казах какво има да се прави по тези тераси...
                          Но, както каза един колега....Първо Покрива!, после дограмата, после санирането на къщата и накрая тези тераси ще са на ред...
                          Иначе ще умажеш и съсипеш вложеното върху терасите....гарантирано ще имаш щети, които ще ти вадят очите...
                          Ник, трябва ти трънски стар майстор с ОПИТ НА ПРАКТИКА и смело покрай него....Така ще спестиш неколко хиляди лева, а и ще стане работата...
                          Колко мислиш да наливаш в този имот..., като гледам как се хлъзваш по едни тераси....Спри се..., и заеби теорията!!!Имотите падат като цени...Пази парите си, и търси ефективност на оптимална цена
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                            ..., като гледам как се хлъзваш по едни тераси....Спри се..., и заеби ...!!!Имотите падат като цени...Пази парите си, и търси ефективност на оптимална цена
                            Един приятел така и направи, като разбра колко ще му струва да се ремонтира първата купена от него къща, заеба и ....... купи друга след две години за по-малко пари, годна за живеене.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Споменавайки "хотелската част" имах предвид форумния туристопоток, носещ си освен пържолите и виното, някоя и друга мистрия или къртач и привеждайки отредената му стая в годна за пребиваване. Не знам, стана ли ясно, ама...
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Не е задължително терасата да отвежда водата само на едната страна. Може средната част да е "най висока", така ще са нужни по 3см в двата края.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X