Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Има ли комуникация с държавните служби и ще ги ползва ли/112,училище,полиция,община,НАП,НОИ и т.н./
    На село те не ти трябват . Колкото по малко ти се налага да контактуваш с тях толкова си по добре .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: Къщата на Ник Николов.

      имаше един стар виц, от едни други времена, ама пак си е на дневен ред: "бачкаш като идиот на село, за да отидеш в града, където бачкаш като идиот за да се върнеш на село..."

      Коментар


      • #48
        От: Къщата на Ник Николов.

        Сега пристигнах в София заради ежеседмичното събиране на МСС " Офроуд" във Вторник.
        След двучасово киснене в банята, най вече да се стопля под горещия душ, гледам че темата доста се развива.
        Ще отговоря на всички въпроси подред.
        Първо ето снимки, как качваме с колегите мебели в къщата.

        Ако забелязвате джипа в ляво от къщата е с действаша лебедка. Алпийското въже, с което вдигаме мебелите минава през полиспаст, сменя посоката, след това ролка, увесена върху кран балка на терасата.
        Така качихме доста мебели на втори етаж.





        Както виждате, къщата е солидна, изградена е с архитектурен проект - спазен, има бетонни колони, плочи, противоземетръсна шайба и.т.н. Построена е в периода 1992 - 1994, измазана вътрешно и външно, с положени дюшемета, почти завършена.
        Човекът, който я е строил е починал през 1994 г.
        Наследниците майка и две дъщери, са ударили един ключ и не са я ползвали.
        Изминалите 20 години са нанесли доста щети, но не фатални. За щастие строежа е доста качествен, солидни основи с подложен пояс от камъни, върху който са излети бетонните основи, стени с дебелина 40 см направени от тухли 4-ки с много солидна и здрава мазилка вътрешна и външна. Upi, който беше извикан като консултант /имаше и други - разбира се/ гледа навсякъде, провери за наличието на бетонни колони, както и съпостави архитектурния проект и отсече - Взимай я!
        По нататък ще разгледам причините и спецификата на решението ми.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #49
          От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Сега пристигнах в София заради ежеседмичното събиране на МСС " Офроуд" във Вторник.
          След двучасово киснене в банята, най вече да се стопля под горещия душ, гледам че темата доста се развива.
          Ще отговоря на всички въпроси подред.
          Първо ето снимки, как качваме с колегите мебели в къщата.

          Ако забелязвате джипа в ляво от къщата е с действаша лебедка. Алпийското въже, с което вдигаме мебелите минава през полиспаст, сменя посоката, след това ролка, увесена върху кран балка на терасата.
          Така качихме доста мебели на втори етаж.





          Както виждате, къщата е солидна, изградена е с архитектурен проект - спазен, има бетонни колони, плочи, противоземетръсна шайба и.т.н. Построена е в периода 1992 - 1994, измазана вътрешно и външно, с положени дюшемета, почти завършена.
          Човекът, който я е строил е починал през 1994 г.
          Наследниците майка и две дъщери, са ударили един ключ и не са я ползвали.
          Изминалите 20 години са нанесли доста щети, но не фатални. За щастие строежа е доста качествен, солидни основи с подложен пояс от камъни, върху който са излети бетонните основи, стени с дебелина 40 см направени от тухли 4-ки с много солидна и здрава мазилка вътрешна и външна. Upi, който беше извикан като консултант /имаше и други - разбира се/ гледа навсякъде, провери за наличието на бетонни колони, както и съпостави архитектурния проект и отсече - Взимай я!
          По нататък ще разгледам причините и спецификата на решението ми.
          Честито!
          Първо почни от покрива!После продължи с парното/котел/,а напролет се занимай с дограмата!
          Но приготви 20к на първо време!!! и много работа.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #50
            От: Къщата на Ник Николов.

            4 кубика притки
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #51
              От: Къщата на Ник Николов.

              Аз съм доста особен чешит. Хубавото е, че съм осъзнал този факт напълно и отдавна и непрекъснато внимавам в своите контакти. Случва се, обаче да нараня накой, без ни най-малка умисъл. Неща, които ми се виждат напълно нормални, са дълбоко асоциални в същността си.
              Например взаимстваното от Режи Дебре отношение към държавността. Оценявам държавните закони съобразно собствените си морални критерии. Тези които одобрявам, спазвам стриктно. Останалите, които не одобрявам - нехая за тях.
              Разбирам, че подобно отношение е гибелно и пагубно често дори за мен Похарчил съм няколко хиляди лева, за да се съдя с "топлофикация" за 1000 лева дължими по време на Вальо - "Топлото", но данък - "джакузи", няма да платя, докато не го видя в затвора.
              По същия начин унищожих един джип, купен от мен във Виена за 3200 Евро, след като разбрах, че трябва да платя несправедлив акциз от 5000 лева при вноса му.
              Това разбира се са големи глупости. Човек трябва да се приучи да се нагажда. Само дето аз не мога.
              Затова винаги съм ограничавал социалните контакти до минимум, както и съм се приучил да разсъждавам независимо от убежденията си подобно на "страничен наблюдател". . Което означава само едно.
              Зная и мога убедително да говоря, да споря, да защитавам теза - кое е правилно, и как трябва да се постъпи.
              Но не постъпвам така. Не съм могъл да се променя до сега, нямам и надежда за в бъдеще.
              Всичко това създава впечатление за някаква отнесеност и нещо неистинско у мен, в хората, които ме познават.
              И то си е така. Налага ми се усилено да притискам, неадренталопитека в себе си, да не се зъби от тук и там.
              Да не говорим за "хитрата сврака Николайка".
              Така де, след като вече достигам пенсионна възраст, имам и внук, смятам че е време да се оттегля в една значително по-голяма самота.
              Този свят не е моя, не е от моето време и аз не му принадлежа, ама никак.
              Както и той на мен.
              Да си кажа, прогнозите ми хич не са розови, обаче не ми пука особено. Между впрочем достатъчно интелигентен съм за да помня, че и прогнозите на дядо ми не бяха добри, пък ей на - живи сме. Вярно, някак - ама живи.
              Напоследък доста от бизнес плановете ми се оказаха пълен провал с финансово ошамарване. Явно сетивата ми, като и преценките са безвъвзвратно остарели, та по добре да не се мешам. Поне няма да губя това, което съм спестил от моя свят.
              Та след като по този начин формулирах, решението да емигрирам, мислих за чужбина и други възможности.
              Най добре да емигрирам на село - реших. И почнах !
              Последно редактирано от Nik Nikolov; 10-12-13, 12:33.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #52
                От: Къщата на Ник Николов.

                Списъка с "първите" неща, които трябва да направя неотложно надхвърли 100 точки.
                Купих къщата през есента, и имам твърдо намерение да изкарам зимата в нея.
                Обаче - Първо трябва да поправя покрива. Но първо трябва да реша въпроса с отоплението. Но първо трябва да има вътрешна тоалетна и баня. Но първо трябва да оправя входната врата, защото къщата е била обирана. Но първо трябва да си занеса мебелите. Преди това, обаче трябва първо да боядисам и да лакирам дюшемето. И.Т.Н.

                Всъщност - то само ще си покаже.
                Последно редактирано от Nik Nikolov; 10-12-13, 12:34.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #53
                  От: Къщата на Ник Николов.

                  Ще се справиш , успех !
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #54
                    От: Къщата на Ник Николов.

                    В момента температурата в къщата се е фикснала на "чудните" 2 градуса.
                    Навън -3 през ноща, +8 през деня, вътре бетонни 2 градуса. Дебелте зидове, буквално ме изсмукват.
                    Никога досега не ми е било студено, ама и никога не съм живял на село.
                    На млади години, винаги ми беше топло, дори и в безумни виелици, сега май е друго.
                    Работя неотстъпно от сутрин до вечер, с бавни старчески темпове, но не спирам.
                    Все по "първите" задачи.
                    20 изкачвания на ден от 1 на 3 ти етаж, правят около 60 етажа дневна денивелция, при това натоварен.
                    Абсурдно е, че аз дето бях хипар и проповядвах "освобождение от вещите" съм успял да натрупам толкоз вещи след себе си, като опашката на обречен динозавър. Тежат и пречат, ала няма как да ги изхвърлиш, те са част от мен.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #55
                      От: Къщата на Ник Николов.

                      Имах същите ядове като теб. За отопление, изолация и т.н. ще си поговорим наживо. Имам вече сериозен опит в "сельская жизнь".. .
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Къщата на Ник Николов.

                        Отоплението в момента се разделя на два етапа.
                        Неотложно отпление и отопление въобще.
                        Неотложното, май ще го решавам с печка на въглища от типа "Чудо", "Пей Сърце" - или както там още ги наричат.
                        За сега 2 конвектора - 4 киловата успяват да качат температуратат в двете от стаите на втори етаж на около 10 градуса.
                        Точно в зоната на комфорта на спалния ми чувал. Направо му се чудя на тоя Беър Грилс.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #57
                          От: Къщата на Ник Николов.

                          Ники, спомняш ли си, ти ми говореше за едно китно селце в Австрия примерно, невероятно красиво в Алпите, което ти дава всичките преимущества на селото в комплект със безупречното здравеопазване и комуникации на Австрия.
                          Защо се реши на тази стъпка? Какво повече ти дава това село /не прочетох за кое става дума/ в сравнение с онези алпийските?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Ники, спомняш ли си, ти ми говореше за едно китно селце в Австрия примерно, невероятно красиво в Алпите, което ти дава всичките преимущества на селото в комплект със безупречното здравеопазване и комуникации на Австрия.
                            Защо се реши на тази стъпка? Какво повече ти дава това село /не прочетох за кое става дума/ в сравнение с онези алпийските?
                            С българска пенсия в Австрия?!!!!
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Отоплението в момента се разделя на два етапа.
                              Неотложно отпление и отопление въобще.
                              Неотложното, май ще го решавам с печка на въглища от типа "Чудо", "Пей Сърце" - или както там още ги наричат.
                              За сега 2 конвектора - 4 киловата успяват да качат температуратат в двете от стаите на втори етаж на около 10 градуса.
                              Точно в зоната на комфорта на спалния ми чувал. Направо му се чудя на тоя Беър Грилс.
                              Ключовата дума е изолация Не съжалявам, че се правих на маймуняк по стените с плоскости стиропор.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Къщата на Ник Николов.

                                От какво е продиктувана необходимостта от спешно населяване на къщата?
                                Чудесна е, ама ако се бърза, може да се вземат прибързани решения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X