Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%...BD%D0%B8%D1%8F
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      За съжаление не само...През 1977 г. Международната агенция по изучаване на рака поставя азбеста и всички негови варианти в първата, най-опасната категория канцерогени.

      Оказало се, че контактът с него може да доведе не само до рак на белия дроб. Статистически е установено, че при контакти с азбест най-често възникват тумори на плеврата и коремната кухина, както и рак на хранопровода, стомаха и дебелото черво.
      Мда, а според изказване на сегашния шеф на ВМА, случаите на рак на стомаха намаляват за сметка на случаите на рак на дебелото черво. И не само тук. Това на фона на махането на азбестовите тръби.... някак не се връзва. Показва че нещата са по-комплексни. Не че ще тръгна да ползвам азбестови тръби де - просто масово се назажда някакво виждане, дори доказано, а често не си даваме сметка за истинските беди.

      ...горните публикации - има лимитите, а в някои има и съдържанието на мед в някои храни. Никъде не видях конкретни резултати от изследвания на чешмяна вода. А то е просто - водопровода има вход и изход - мериш входа, мериш изхода и разликата е дало това по средата. А точно това е същественото - колко повече е изложено на мед население в райони с медни инсталации спрямо население в райони с други такива. И не на послено място - медта трепе някои гадинки например, което е добре. Тоест, и тоя въпрос е комплексен. Медта прави и по-малко отлагания по тръбите, до колкото ми е известно. Как е това, сравнено с неръждавейката например? Защото каква е файдата да правя тръбопровод, дето няма да изгние и след 100 години, ако не 20-тата вече е тотално задръстен с отлагания?

      ...и друго - масово се ползват месингови фитинги например. А "месинг" в днешно време често наричат всичко, дето жълтее. Състава му е... леле майко. И най-лъскавите фитинги се случва да дефектират не рядко, което "едно време" беше абсурд.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Лични наблюдения, не знам научно доказани ли са, що са - на всички връзки месинг-метал(поцинкована тръба) за 2-3 години прави страхотни отлагания, това за София и региона, светлият отвор намалява драстично. Както казва един колега, пълна е с "гняс"
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          При мен прави някакви кристали по лъскавите фитинги. Поне при един от двата върху малкия ми бойлер. Не е ръжда, не е и варовик - варовик във водата вкъщи няма. Не знам какво е. По неръждаемия ми голям бойлер като сменях нагревателя вътре освен ръждиви отлагания в долната част друго нямаше. Но само отлагания (тиня). Неръждавейката си беше в перфектно здраве.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            за триене
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ... А "месинг" в днешно време често наричат всичко, дето жълтее. Състава му е... леле майко. И най-лъскавите фитинги се случва да дефектират не рядко, което "едно време" беше абсурд....
              Китайския месинг, се нарича "Кецинг". Това не от глагола Кеца/Кецат - а от К, като Китай.

              Интересна дискусия се получи за тръбите, точно според целта на темата - строително опознавателна, с елементи на разузнаване.
              Накрая реших, че ще сложа тръби и фитинги от производството на "Капитан Дядо Никола" - Габрово.
              Така де, да подкрепим българското.

              Тръби с алуминиева вложка, ще ползвам за отопление.

              Що се отнася до решенията с медни тръби, те са безвредни, ако във водата няма условия за създаване на водни мехури. Окислителните процеси няма как да стартират без наличие на кислород от въздуха. Това научих.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Що се отнася до решенията с медни тръби, те са безвредни, ако във водата няма условия за създаване на водни мехури. Окислителните процеси няма как да стартират без наличие на кислород от въздуха. Това научих.
                Ники, това е все едно да кажеш, че няма как да ти ръждяса тръба от черно желязо, ако няма "водни мехури" във водата ... Не знам от къде си го научил това, но не е от най-верните неща, които си научавал ... Медните съдове (и тръби) са вредни и опасни за здравето, което е известно от няколко столетия насам. Няма нужда да научаваме отдавна научени неща, нито пък алхимията тип ЕЖК ще отмени химията, физиката и биологията като науки.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                  ...и друго - масово се ползват месингови фитинги например. А "месинг" в днешно време често наричат всичко, дето жълтее. Състава му е... леле майко. И най-лъскавите фитинги се случва да дефектират не рядко, което "едно време" беше абсурд.
                  Tочно заради такива лъскави,по точно заради едно коляно,което купи жена ми,че много и харесало си разбих новите плочки в банята.
                  Лъскаво че лъскаво ама имало миниатюрна пукнатина която се установи една седмица след налепянето на плочките.
                  Не ми остана нищо друго освен да псувам и разбивам.

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Тая истерия с азбеста е силно пресилена . На времето той се използваше на всякъде и ако беше толкова вреден трябваше да сме отдавна измряли като нация . Тонове във всички форми на въже ; на плоча ; на одеало и на прах ми е минал през ръцете в стария завод и съм още жив и здрав .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Тая истерия с азбеста е силно пресилена . На времето той се използваше на всякъде и ако беше толкова вреден трябваше да сме отдавна измряли като нация . Тонове във всички форми на въже ; на плоча ; на одеало и на прах ми е минал през ръцете в стария завод и съм още жив и здрав .
                      Трай бабо за хубост и бай бабо да те не среща, е казал народа ... и не го е казал зАлудо..
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Щом Австрийци и Германци /за други нямам преки наблюдения/ не са си изскубали 100-200годишни бакърени инсталации, едва ли ще се намерят подобни публикации.
                        http://en.wikipedia.org/wiki/Plumbing#Materials
                        Пенчо , кой ти каза това? Били са такива. Сега само газ е на мед!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Пенчо , кой ти каза това? Били са такива. Сега само газ е на мед!
                          Не чакам някой да ми каже. Виждам го с очите си. В центъра на Виена и в Мюнхен. Че и по селата около тях.
                          п.с. над 10 г. си изкарвах хляба с реновиране на жилища във вестерн юроп.

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Не чакам някой да ми каже. Виждам го с очите си. В центъра на Виена и в Мюнхен. Че и по селата около тях.
                            п.с. над 10 г. си изкарвах хляба с реновиране на жилища във вестерн юроп.
                            Ми утре ще помоля познат архитект ( в Белгия ) да сподели точно за какво става дума.
                            пп Чудех се някога , дали нема да пикат лимонада , пиейки минерална водА. То било заради водопровода.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Ми утре ще помоля познат архитект ( в Белгия ) да сподели точно за какво става дума.
                              .

                              Баш архитект не съм сигурен дали знае за какво си хортуваме инжинерите тук.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                                Ники, това е все едно да кажеш, че няма как да ти ръждяса тръба от черно желязо, ако няма "водни мехури" във водата ... Не знам от къде си го научил това, но не е от най-верните неща, които си научавал ... Медните съдове (и тръби) са вредни и опасни за здравето, което е известно от няколко столетия насам. Няма нужда да научаваме отдавна научени неща, нито пък алхимията тип ЕЖК ще отмени химията, физиката и биологията като науки.
                                Медните съдове в общия случай не се ползват само за вода, и съвсем не само за студена вода. Медните съдове нямат шанс да си направят оксидна (или каквато и да е) коричка, защото се мият и търкат постоянно. Там е малката разлика. За алуминиевите впрочем също се чуват интересни неща.

                                Аз затова попитах за конкретики, ама до сега от никой нищо, освен една норма за медта в питейната вода. Със същия успех може да се твърди че са вредни полипропиленовите или полиетиленовите. Не сте ли усетили как се променя вкуса на вода, попреседяла в пластмасова туба например? Как се променя като преседи в полуизгнила стоманена тръба всички си знаем. И друго - тънкостенна медна тръба изкарва столетия, без да се изяде от водата. Как става номера, ако водата си я хапва за закуска?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X