Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    Там откъдето си купил печката най- вероятно продават "четка" за чистене на кюнци. Представлява около 1 метър увита дебела тел накрая с таралеж от тънки телчета. Ако отвора на комина е стандартен 120(мисля че беше диаметър на кюнец) можеш да си направиш уред за почистване. В долната част има ухо за което връзваш нещо тежко. Ако няма налично желязо можеш да навържеш парчетии от по- дебеличка тел която служи за арматура. Отрязваш гърлото на 1,5л бут. мин. вода и забъркваш "две шепи" бетон. В горната част завързваш метална проволка колкото метра е нужно. Останалото трябва да е ясно....
    Там е работата, че именно останалото не е ясно.
    Което изглежда очевидно за можещите е необяснимо за хората дето нямат представа.
    Това е и целта на Upi, да пусне темата.

    Трябва ли да се качвам на покрива ?
    Ако да, няма да стане през сегашния сезон. Покрива е доста стръмен, някои от дъските под керемидите са изгнили. Гредите са здрави.
    Аз съм 115 килограма и съвсем определено ще пропадна някъде.
    Всички разбиращи, които са гледали покрива, казаха, задължителен ремонт на пролет, макар и частичен.
    Но напролет - не сега.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Тук Майстора е прав там има предимно иглолистна дървесина ,а относно въпроса защо не е хубаво да се гори иглолистна дървесина това е защото е много смолиста и прави комина на Г.З.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Щом ти се справяш, значи и аз трябва да успея.
        Общо взето - сила не ми липсва, упорство също.
        Де да можеше да се каже това и за акъла .
        Не че не съм преминала през периоди на самосъжаление, но са преходни.
        Твоите си те чакат

        Ако не ти се качва по покрива - можеш да обгориш саждите отвътре с нафталин.
        Един пакет нафталин на люспи в топка, направена от смачкани вестници. Натъпкваш го в отвора на комина (откъм стаята) и го запалваш. Не е панацея, но върши работа за сажди и нападали сухи листа (ако коминът не е с капак отгоре).
        Последно редактирано от Danika; 16-12-13, 13:26. Причина: нафталин
        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Там е работата, че именно останалото не е ясно.
          Което изглежда очевидно за можещите е необяснимо за хората дето нямат представа.
          Това е и целта на Upi, да пусне темата.

          Трябва ли да се качвам на покрива ?
          Ако да, няма да стане през сегашния сезон. Покрива е доста стръмен, някои от дъските под керемидите са изгнили. Гредите са здрави.
          Аз съм 115 килограма и съвсем определено ще пропадна някъде.
          Всички разбиращи, които са гледали покрива, казаха, задължителен ремонт на пролет, макар и частичен.
          Но напролет - не сега.
          Значи минаваш на вариант сухи дърва. В случая- купени. Виж как е комина(дали има вариант да запалиш нещо ако се разгори вътре) особено в подпокривното пространство където дървенията е в повече.
          Ако не са оставили вариант да се ревизира и почиства комина, винаги можеш да му направиш ревизия на възможно най- високото място с цел почистване. ОБАЧЕ това трябва да го направи някой който го е играл филма, защото или ще пуши от ревизията, или ще запалиш нещо в последствие, или ще го запушиш завинаги докато къртиш.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Ако те мързи да го почистиш ,запалваш в комина на най долния един парцал напоен с яко нафта и глей навън какъв купон става от летящи циганки.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Ще снимам комина и ще поразсъждаваме по снимките.
              Иззидан е яко с тухли, няма отвори или прозирни места. Наистина, някои греди в подпокривното пространство минават наблизо, но за всеки случай, мога да го измажа с мазилка. Това го мога още сега, в смисъл, че е сухо и като добавя Церезит в мазилката ще съхне и на ниски температури.
              Комините дърпат яко. Гаси запалката, когато я поставя на входния отвор и на 2 ри и на 1 ви етаж.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Ще снимам комина и ще поразсъждаваме по снимките.
                Иззидан е яко с тухли, няма отвори или прозирни места. Наистина, някои греди в подпокривното пространство минават наблизо, но за всеки случай, мога да го измажа с мазилка. Това го мога още сега, в смисъл, че е сухо и като добавя Церезит в мазилката ще съхне и на ниски температури.
                Комините дърпат яко. Гаси запалката, когато я поставя на входния отвор и на 2 ри и на 1 ви етаж.
                Направи му т.н. "димен тест",за да си сигурен дали е херметичен.
                За изолирането-конкретно до дървени елементи трябва да има поне 10 см. от защитена коминна стена.Защитата е най-лесна с вата. Отделно коминното тяло е най-добре да е изолирано цялото външно.

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Щом ти се справяш, значи и аз трябва да успея.
                  Общо взето - сила не ми липсва, упорство също.
                  Де да можеше да се каже това и за акъла .
                  В тая връзка ще добавя, че селото оцелява благодарение на комуналните отношения... Така че, ако поканиш Четата от форума на курбан, работата може и да тръгне .
                  Пояснение: поканените "да отварят врата с крак"
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Комините дърпат яко. Гаси запалката, когато я поставя на входния отвор и на 2 ри и на 1 ви етаж.
                    Щом дърпат,няма защо да се вкарваш във филми.Само ги огледай по тавана да не стане беля,а пролет барабар с покрива може да ги измажеш и да им пуснеш по едно гюле до мъзата.Там трябва да има и ревизионни отвори.Виж ако има бая сажди,значи са за почистване.Но щом дърпат,не се занимавай.Гони другите приоритети.

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Ники не се впрягай и отпусни душата. Тук има съвети разни но не е зле да ги селекцонираш, не за друго а защото някои дават такива без да са прочели темата отначало. Пример- да чистиш комин на къща в която реално печки не са работили. За твоя сигурност меткаш един поглед на комина в подпокривното и го забравяш до времето за ремонт на същото. За печката и двучасовите периоди-пробвай с горно палене, трябва да държи повече време, и зарежи засега въглищата. Обосновавам се. Там в района въглищата са боклук, прави си сметка щом теца работи на газ.., бутай възможно най-дебелото дърво което се побира в печката. По коледа ще съм в района и ако искаш дрънни един тел. да се видим.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Уважаеми колеги,
                        Спорейки за етажността изпускате много важен момент:
                        От геометрията знаем че максимален обем(жилищно пространство) с минимална площ на стените към околната среда(външна изолация) се постига при сферата.
                        Ако искаме да постигнем минимални разходи за изолация на външните повърхности къщата трябва да е близо до сферичната форма. Най близката до сфера конструктивно възможна фигура е куба т.е.:
                        · За едноетажна къща 3 х 3 х 3 = 27 кубика или 9 квадратни метра жилищна площ
                        · За двуетажна къща 6 х 6 х 6 = 216 кубика или 2 х 36=72 квадратни метра жилищна площ
                        · За триетажна къща 9 х 9 х 9 = 729 кубика или 3 х 81=243 квадратни метра жилищна площ
                        Т.е. най изгодното в енергийно отношение се определя от квадратурата която желаем.
                        Едно е да строиш една стаичка, друго е ако имаш нужда от голяма площ.
                        Друг е въпроса за топлинните мостове.
                        В наше село например всичките многоетажни къщи са с огромни тераси на всичките етажи. Плочата продължава навън, това са едни големи колони от земята към плочата и др. подобни безумия. Тези топлинни мостове не могат да се изолират добре.
                        Така като гледам къщата от темата ако се прави изолация както трябва мисията е невъзможна или ужасно скъпа.
                        Моя съвет е да не се прави никаква външна изолация а да се утилизира една стая за зимата със зазидани прозорци и вътрешна изолация с каменна вата
                        Това са само мои размисли – дано съм прав.
                        Поздрави и успех на Ник с оцеляването.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Ник ако купуваш въглища гледай да не са Донбаски че ще ти изгорят кюмбето . Много са калорични. Те са по подходящи за камина с водна риза. За кюмбето от нашите / Бобовдолски / въглища и по едри.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Ник ако купуваш въглища гледай да не са Донбаски че ще ти изгорят кюмбето . Много са калорични. Те са по подходящи за камина с водна риза. За кюмбето от нашите / Бобовдолски / въглища и по едри.
                            В Бобов дол въглища отдавна няма. За да горят що годе пляката се промива със смивката от мазутните цистерни, така и камъняка придобива поне черен цвят
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                              Ник ако купуваш въглища гледай да не са Донбаски че ще ти изгорят кюмбето . Много са калорични. Те са по подходящи за камина с водна риза. За кюмбето от нашите / Бобовдолски / въглища и по едри.
                              Да бе, баш от Бобов дол!
                              Да вземем пак да копаме желязо от Кремиковци?

                              То по-добре брикети от Раднево, че поне лепилото им гори.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Eй, не знаех, че е толкова сложно да живееш на село. От 1994 г. след като се махнах от Сф си живеем на село и нита аз, нито съпругата ми сме селски чеда.
                                А освен това вече втора зима горим само иглолистен материал. Чистим редовно кюнци и по-рядко комин и преживяваме някак. Спира от време на време електриката, ама не е фатално.

                                Ники, ако това село е в горски район потърси дърва в село, а не в града, защото дървата, за да стигнат в града идват от горите. По правило, за да е по-изгодно се купуват нарязани на 1 м. подредени на фигура и цената е за 1 куб. м. Следва транспорт, рязане, цепене, подреждане. Обикновено системата е изградена и от теб се иска да кажеш къде да ги карат, къде да ги подреждат и да платиш исканата цена.
                                На мен лично печките "чудо" не ми допадат, повече обичам тип "пернишка" печка. Работят добре и на дърва и на въглища. Ако се кара на дърва може да се чисти без да престава да гори.
                                Ако нямаш вземи си куче, /помниш ли кучка вълкодавка?/, не е излишна и котката.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X