Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    Зимата - кой ли ще продава дърва на село? ...
    Селото изглежда да не е далеч, така че вероятно няма да е проблем да се закупят дърва около големия град. Друг въпрос е дали цената им през декември ще му хареса.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Ааа Upi е виновен !
      Той пусна темата.
      Аз си зъзнех и си траех. Щото не се гордея, че съм отраснал на парно - изцяло.
      И съм наясно, че не справям добре.
      Не слушай старило, ами патило. Най напред си закарай дърва, дървата отиват от село в града а не обратното, виж около себе си за свестни комший, сезона за строителни работи ( даже и вътрешни) вече не е подходящ с някой дребни изключения. За ремонти за сега забрави, пази се от простуда защото ако се поболееш всичко отива по дяволите, нещата не стават лесно и изведнъж даже и с огромно количество финанси. За не свикнал човек с този начин на живот, този сезон е най не подходящ да се пробва но няма страшно. И не знам за какви студове става дума, като под -5-6 градуса не са падали още температурите поне при мен, аз съм от северозападна България, пък и до началото на зимата има още доста. Но виж за комший много е важно. Аз направих същото като теб, но беше февруари месец, и за тая зима съм се подготвил.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Добре де изолацията - колко милиметра ?
        20, 30, 50, 80.
        Гледам, че напоследък праскат по 80 мм. 50 било най-неефективно - казват.
        Какъв матерал , с каква плътност ?
        Ники, като стигнеш до изолацията, ако искаш се обади да ти дам (до колкото мога) конкретни съвети. Но наизуст - за къща слагай 100 мм на стените и 300 под покрива. С това няма да ускъпиш изолацията съществено. Ако използваш EPS е добре да използваш такъв с ДОКАЗАНА плътност над 18 кг/м3. За цокъла задължително XPS. Има разбира се и други варианти, но ако търсиш съотношение на цена/ефект отиваш на EPS. Ако изискваш конкретни специфични качества от изолацията и цената не е проблем, тогава има други варианти.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        80. С малка плътност.
        Това с малката плътност не го разбирам - разбира се всички изолационни материали са с малка плътност в сравнение с бетона, тухлите и дори итонга, но едва ли това имаш предвид. А ако сравняваш еднотипни изолационни материали една от най-важните характеристики им е именно плътността.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Амда и аз съм съгласен с колегата пази се от измръзване пали яко кюмбето* Само незнам кой ти даде идеята със третиране с каквото и да е дюшемето първо в това време второ че имота на пролет му престой сириозна реканструкция както отвън така и от вътре и паложеният ти труд отива по дяволите :->
          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Следя темата с интерес. Разбирам, че всички аргументи ЗА, ПРОТИВ и ЗАЩО ТОЧНО ПРЕЗ ЗИМАТА вече са без значение. Тръгнал си на бугия, против и въпреки всичко и всички, в името на принципите си. Дотук- добре, това е достатъчно мотивираща причина.
            Оцеляването си е битка и аз бих подходил чисто военно- стратегически към въпроса:
            1. Гладен и жаден няма да останеш, което си е първа стъпка.
            2. Няколко човека ти го казват- топлото и сухото. Кюмбе в най- малката и/или топлоизолирана стая, на първия етаж. Тя ти главния щаб. Твоята крепост и мястото за пълноценна почивка и чертаене на планове. Всяко качване в джипа и издуване на парното, за да се стоплиш вече е отстъпление с една крачка. Прибирането в града, щото "ебаси студа", са три крачки назад. От тази стая- щаб тръгваш наоколо, да завоюваш територии.
            3. Сигурност- споменаваш нещо за входната врата.
            4. Кенеф... ако имаш щаб- квартирата, можеш известно време да забелваш трътка и на снега дори, но си е нужен. То, за това си е нужник. Ако го комбинираш и с един бойлер на дърва и душ (по 200 лева са) това ти става помощната щабна зала.
            5. Идва време да се спрат разрушителните процеси. Покривът няма да го правиш сега, но трябва да ограничиш някак проникването на вода, макар и временно.
            Оттук- нататък си свободен да планираш и завземаш съседни стаи, да се занимаваш с дограми и т.н. Измръзваш- прибираш се в един от щабовете. Стопляш се, почиваш и пак на фронта.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              ... 4. Кенеф... ако имаш щаб- квартирата, можеш известно време да забелваш трътка и на снега дори, но си е нужен. То, за това си е нужник. Ако го комбинираш и с един бойлер на дърва и душ (по 200 лева са) това ти става помощната щабна зала. ...
              Само че, ако ще прави вътрешна баня и тоалетна, това си е свързано и с решаване на въпроса къде ще отива това, което изтича от там. Попивни септични ями вече са забранени, ще трябва изгребна или тип пречиствателна станция. За което ще е необходимо едно известно време и средства. А предвид приближаващите празници времето може доста да се разтегли ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Оцеляване на село е много силно казано, освен ако сам не искаш да си във филма, а както знаем , ти искаш. Селяните с удоволствие и любопитство се втурват да помагат на такива , като нас, градските лиготии. Така че оцеляването си е само в главата ти, не и наяве.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Не слушай старо ами патило. Вземай една печка и я слагай в стаята. Купи си резачка (ако нямаш).
                  Изкарай няколко дена с настинка при 10 градуса и след това ще хвърлиш в печката неизсъхналото дюшеме барабар с неизсъхналия лак и черчеветата на останалите стаи. Вече обаче ще е късно и ще трябва да почакаш до пролетта в апратамента в София(или там където...) с бронхит.

                  Болният човек не става за НИЩО.Загубеното време и лекраствата ще ти платят половината дърва за зимата. Приоритет номер 1 е здравето. Болен даже не можиш и да просиш зимата. След няколко глупави експеримента съм го разбрал.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Само че, ако ще прави вътрешна баня и тоалетна, това си е свързано и с решаване на въпроса къде ще отива това, което изтича от там. Попивни септични ями вече са забранени, ще трябва изгребна или тип пречиствателна станция. За което ще е необходимо едно известно време и средства. А предвид приближаващите празници времето може доста да се разтегли ...
                    Чаво ти пък какви ги пишеш ? Копаене в това време на отаиници ями и прочие не виждаш ли че се снима филм ще се палзват офроуд душ и химичедка тоалетда тип фритюрник
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Аве, Ники! Оставяй тоя отровен лак да съхне на вторият етаж и не влизай там до пролетта. Изнеси излишните мебели на третия етаж и си нагласи първия да ти е удобно за живеене - не да посрещаш гости, ами да ти е удобно. Намери си дърва, като при положение, че не си правил още ремонт можеш да си ги вкараш и в някоя стая на първия етаж, която няма да ползваш. Зареди си винце, хранителни припаси и други потребни човеку дреболии, запали си печицата и си къткай на топло цяла зима без да шаваш излишно. Дано има в селото мобилен сигнал и/или нет, за да не се чувстваш изоставен и си ти. Ремонти и други остави за напролет.
                      Зимата селяните с това са се занимавали - лаф (седенки и подобни) и активна почивка(пиене на вино). Единствената им работа е била да нахранят и изчистят на животните. Сега се гледа ТВ и се седи във ФБ форума.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Само че, ако ще прави вътрешна баня и тоалетна, това си е свързано и с решаване на въпроса къде ще отива това, което изтича от там. Попивни септични ями вече са забранени, ще трябва изгребна или тип пречиствателна станция. За което ще е необходимо едно известно време и средства. А предвид приближаващите празници времето може доста да се разтегли ...
                        Аз лично, имах предвид външна баня- тоалетна. На село съм с такава. Нямаш си представа къф кеф е насред студа, в олющено помещение с циментова замазка и с бумтящ бойлер (две-три дръвца му трябват) да се изсереш на топло, и да си теглиш един душ, а ако имаш време и да цопнеш във ваната. Що идеи са ми дошли в главата за час пребиваване там...
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          .... но спя на съвършено неподготвения първи етаж в кански студ. Разбира се в спален чувал, но 3 до 5 денонощия изкарани само на студ, наистина са си предизвикателство за оцеляване. Въпреки неспирния труд, който сгрява....
                          Аз бих сложил и малка палатка, канския студ според мен, ти е от постоянно въздушно течение(температура +2 без вятър не е нищо екстремно)

                          За щаб, бих избрал мазето ако го има, вероятно то има и комин
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Оцеляване на село е много силно казано, освен ако сам не искаш да си във филма, а както знаем , ти искаш. Селяните с удоволствие и любопитство се втурват да помагат на такива , като нас, градските лиготии. Така че оцеляването си е само в главата ти, не и наяве.
                            Не си съвсем прав... някъде ни викат презрително "тия- гражданята" и ни гледат сеира. Трябва да им покажеш, че си пич, за да те приемат.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Tая къща като гледам е 100 м2 на етаж и всеки етаж е самостоятелен. Тоест, три апартамента, ама на село! Голямо недоразумение! Чудя се Ник, как можа да го избереш?

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Tая къща като гледам е 100 м2 на етаж и всеки етаж е самостоятелен. Тоест, три апартамента, ама на село! Голямо недоразумение! Чудя се Ник, как можа да го избереш?
                                Не го мисли @ та да ти кажа друже аз когато работех в държавните таксита в софия бригадира на афто колоната казваше знаеш ли какво значи Китен селянин ? това е човек които е направил 3 етажна къца и накрая живее в лятната кухня
                                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X