Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Градушка

    Днес за около 10 минути се исипа страшна градушка не бях виждал досега толкова големи късове,вижте за какво говоря







    Ето и две клипчета на стихията

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...d/SL271479.AVI

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...d/SL271480.AVI

    Малко след това










    Големината е стресираща





    Добре че си вкарах колата че щеше да стане страшна работа,тепърва ще гледаме пораженията по къщите.
    MG RACING

  • #2
    уби ме граушката.

    та както е написано в заглавието, днес в Казанлък се случи нещо невиждано по думите на по възрастните от няколко десетки години, около 17:00 се изсипа град, ама град, като за жалост не успях да прибера колата, просто за да стигна до нея трябваше да избирам или тя или аз , и аз егоиста избрах себе си, и ето резултата:
    - счупено предно стъкло / да не казвам пръснато/
    - нагънати / ама това не е правилната дума за това което е в действителност/ ламарини, всички без задния капак.
    - счупен десен мигач
    - счупеб десен малък мигач на калника
    - пукнато дясно ел. огледало
    от всичко като се замисля най голямо притеснение са ми ламарините, някой знаещ да каже такива поражения оправят ли се и как?
    Колата е с пълно автокаско към Витоша, сега са май Уникагруп или нещо такова, говорих с агента той ми е добър познат, вика ела в понеделник, взима се една бележка от общината че е имало подобна стихия другото го поемаме ние, ама аз като си гледам джипката се чудя как ще се оправят нещата, чудя се кви са тия времена кви са тия чудесии, общо взето докато гръмне, и успея да сляза долу пред блока всичко започна, размер да не преувеличавам ама около 5-6 см имаше, и в продължение на 15-ина минути което беше най лошото, не е да чукне и да си замине, преди години с една ланчия на жребчево ме валя нещо подобно в продължение на около 2-3 мин, и успя да я сгъне, ама такова нещо за 30 години аз не съм виждал, по старите от мен не знам. това е колеги, сега ще ближа рани , и ще чакам да видя какво ще може да се направи, лош ,много лош късмет. ако някой е имал подобно преживяване да каже какво и как е оправял и съвет приемам от всеки.

    Коментар


    • #3
      До: Градушка

      Отдавна не бях виждал подобно нещо ...
      Мени се Природата ...

      Коментар


      • #4
        До: уби ме граушката.

        Нема отърване ..... от това.
        Преди години ме е валял град като лимони ..... ама джипката още си бръмчи ....
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          До: Градушка

          Природата, че се мени, мени се. По специялно климата на земята не е спирал да се мени никога. Ледникови периоди са идавали и са си отивали няколко пъти. И сега си се мени - по бързо или не от обичайното е спорен въпрос. А антропогенния фактор е доказан факт, но връзката му с променящия се климат не! Това което наистина е променено са средствата с които си обменяме информация. Преди години е било нормално разцъфтяването на някое плодно дръвче през ноември да се тълкува като някакъв специялен знак, защото в живота си човек е виждал това явление няколко пъти. Защото в неговото село се е случвало няколко пъти за 50 години примерно. А сега всяка есен по новините дават репортаж за това, че в някое село, някое дръвче е цъфнало. Веднъж в русе, веднъж в петрич. И Всеки път коментара е "чака ни дълга и люта зима" Та така, на времето нищо му няма, само дето ние слушаме все най екстремните му прояви по света.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #6
            До: Градушка

            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            Природата, че се мени, мени се. По специялно климата на земята не е спирал да се мени никога. Ледникови периоди са идавали и са си отивали няколко пъти. И сега си се мени - по бързо или не от обичайното е спорен въпрос. А антропогенния фактор е доказан факт, но връзката му с променящия се климат не! Това което наистина е променено са средствата с които си обменяме информация. Преди години е било нормално разцъфтяването на някое плодно дръвче през ноември да се тълкува като някакъв специялен знак, защото в живота си човек е виждал това явление няколко пъти. Защото в неговото село се е случвало няколко пъти за 50 години примерно. А сега всяка есен по новините дават репортаж за това, че в някое село, някое дръвче е цъфнало. Веднъж в русе, веднъж в петрич. И Всеки път коментара е "чака ни дълга и люта зима" Та така, на времето нищо му няма, само дето ние слушаме все най екстремните му прояви по света.
            Добре казано Като бяха луднали всички по онова торнадо в язовира се опитвах да обяснявам как такива неща се случват всяка година по морето, а дори и на Витоша има следи от преди доста години, ама хората явно се чустват добре предричайки скорошния апокалипсис. А такава градушки си спомням от преди няколко години в София. Из центъра и западните квартали почти нямаше кола с равен покрив.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Градушка

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              Природата, че се мени, мени се. По специялно климата на земята не е спирал да се мени никога. Ледникови периоди са идавали и са си отивали няколко пъти. И сега си се мени - по бързо или не от обичайното е спорен въпрос. А антропогенния фактор е доказан факт, но връзката му с променящия се климат не! Това което наистина е променено са средствата с които си обменяме информация. Преди години е било нормално разцъфтяването на някое плодно дръвче през ноември да се тълкува като някакъв специялен знак, защото в живота си човек е виждал това явление няколко пъти. Защото в неговото село се е случвало няколко пъти за 50 години примерно. А сега всяка есен по новините дават репортаж за това, че в някое село, някое дръвче е цъфнало. Веднъж в русе, веднъж в петрич. И Всеки път коментара е "чака ни дълга и люта зима" Та така, на времето нищо му няма, само дето ние слушаме все най екстремните му прояви по света.
              Напълно съм съгласен. Помните ли затъмнението през 1999г./мисля,че тогава беше/. То не беше еуфория, че това е последното затъмнение, което може да наблюдаваме през нашия живот, то не бяха предупреждения, че може да ослепеем, ако гледаме слънцето, и простия народ/разбирай глупавия/ просто изпусна уточнението "с незащитени очи". Познавам много хора, които от страх да не ослепеят не излязоха от къщите си. Не, че това щеше да им помогне ако имаше такава опасност, но...
              Дори една съседка на село /лека и пръст налеля Стоянка/ не пусна пусна козата си на паша-да не ослепее...На моите опити да и обясня нещата, тя отговори: Може и така да е,но...То с тази природа човек вече не може да бъде сигурен в нищо...
              Та моето мнение е,че преекспонирането/ох, че трудна дума/ на дадено природно явление не води до нищо хубаво,да не говорим за полезно. Такива градушки, а може би и по едри е имало винаги, само,че ние не сме знаели за тях.
              Е жалко за джипката/не видях никъде марката и/, но да се надяваме застрахователите да си влязат в ролята.
              Хммм, силно се съмнявам, но- късмет!
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X