Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове змии в България

    Първоначално публикуван от Stanchev Преглед на мнение
    Ето снимки на стрелци. Последното стрелче дори много прилича на убитото от снимката:
    http://www.herpetofauna.gr/index.php...id=148&sid=142
    Ето и медянки:
    http://www.herpetofauna.gr/index.php...id=146&sid=142
    Много ценни снимки. Последната ми дава отговор защо "пепелянката", която ми мина през крака преди година нямаше рогче. Благодаря
    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
    0894328706

    Коментар


    • От: Видове змии в България

      Днес бяхме на лов в Бакаджика край Ямбол. На тясно асвалтирано пътче водещо към една стара мина се натъкнахме на това влечуго.



      Един от колегите я усмърти, каза че е пепелянка.
      ТЛК-120 Николай Колев
      0898521295

      Коментар


      • От: Видове змии в България

        Даа ,най вероятно.Ама не беше ли по лесно да я преместите.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • От: Видове змии в България

          Днес май са се раздвижили на всякъде. Ето една хубавица и от мен.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0954a.jpg
Прегледи:1
Размер:270.4 КБ
ID:5312733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0956a.jpg
Прегледи:1
Размер:209.2 КБ
ID:5312732

          Коментар


          • От: Видове змии в България

            Първоначално публикуван от Николай Колев-Krasio 46 Преглед на мнение
            .......Един от колегите я усмърти, каза че е пепелянка.
            Наистина е пепелянка..... била е пепелянка.
            Нищо лошо, но показва единствено СТРАХ и невежество на твоя колега. Кажи му го .
            Няма по-голям срах от собственото ти въображение.....докато си невежа.
            Когато натрупаш знания и най-вече УМЕНИЯ да познаваш живота около теб (дори в гората) едва тогава изчезва невежеството и ти наистина ставаш върховния хищник на планетата.
            А той - върховния убива САМО за храна.
            Аз не съм против убиването - винаги ще има невежи и страхливи. Какво да ги кори човек.
            Но съм против мисленето на невежеството за геройство.
            Жалко .....но ще го преживеем......в тази тема .

            Коментар


            • От: Видове змии в България

              Нищо лошо, но показва единствено СТРАХ и невежество на твоя колега. Кажи му го .

              Колегата не показа че се страхува, поигра си доста с нея и то с голи ръце а тя си беше доста агресивна. Ако знаех че е пепелянка, щях да я застрелям точно с 5 патрона... колкото са в автомата. Имам много лош спомен от 83г. тогава бях войник на гранична застава.
              ТЛК-120 Николай Колев
              0898521295

              Коментар


              • От: Видове змии в България

                Първоначално публикуван от Николай Колев-Krasio 46 Преглед на мнение
                Нищо лошо, но показва единствено СТРАХ и невежество на твоя колега. Кажи му го .

                Колегата не показа че се страхува, поигра си доста с нея и то с голи ръце а тя си беше доста агресивна. Ако знаех че е пепелянка, щях да я застрелям точно с 5 патрона... колкото са в автомата. Имам много лош спомен от 83г. тогава бях войник на гранична застава.
                Щом не се страхува защо я убива?
                Ти защо би я застрелял с 5 патрона?
                Страх според мен.
                Пак казвам - няма лошо. Змии колкото искаш.....интересно ми е защо няма да убиеш врабче, а змия?

                Коментар


                • От: Видове змии в България

                  Момчета не влизайте в поредната излишна кавга.....,моля ви!
                  Аз мога да кажа за себе си,като човек,събудил тази тема от дълъг сън! ...
                  ...колегите ми скочиха отначало,аз реших естествено,че не са прави и че са поредните,които не ме разбират....оставих нещата така!
                  Положителното от цялата работа,е че съвсем несъзнателно,като видя змия от деня,в който спорих с колегите...отивам на 30 метра от мястото...пуша една цигара...и като се върна на мястото,нея вече я няма!
                  ....Изводът е следния:...Да,не си играя с тях и не ги отмествам от пътя,но НЕ ГИ УБИВАМ вече,за което БЛАГОДАРЯ на всички колеги,реагирали остро срещу изказванията ми! ....признавам,че чувствам някакво облекчение и дори по този метод,се чувствам по-силен,отколкото,когато ги убивах!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • От: Видове змии в България

                    Колеги - аз не споря. Щом така ви харесва - убивайте си ги.
                    Просто да покажеш на човек , че бърка не го смятам за лошо.
                    Нито пиша с лоши чувства. Нито искам да възпитавам, укорявам.
                    Просто показвам позиция..... и приемам другата.
                    И аз съм убивал змии .... от страх.

                    Коментар


                    • От: Видове змии в България

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      И аз съм убивал змии .... от страх.

                      +1 Страхувам се и то много.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-10-11, 11:24.
                      ТЛК-120 Николай Колев
                      0898521295

                      Коментар


                      • От: Видове змии в България

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        И аз съм убивал змии .... от страх.

                        Първоначално публикуван от Николай Колев-Krasio 46 Преглед на мнение
                        +1 Страхувам се и то много.
                        ...Не е страх това колега! ...Гнус Е! ...Ако те беше срах,нямаше да си помислиш да я трепаш! ...и от мечки,предполагам те е страх,ама ако видиш....няма да тръгнеш да я трепаш,а ще бягаш....нали?!
                        ....Самият факт,че ние ги нападаме и ги убиваме,без те да са ни направили нищо,говори за някаква злоба или погнуса у нас,но сме наясно,че сме по-силнита страна в тази ситуация! ....И аз съм убивал змия в БГ,но не бих си помислял да убивам ....Мамба,Тигър,Лъв,Крокодил,Мечка...и тн. ,пък от тях си ме е страх!
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-10-11, 11:25.
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • От: Видове змии в България

                          Улавянето и убиването на по-слабите е първосигнална реакция при човека. Преди години, докато разговарях в планината с един овчар, той размаза главата на малък гущер. На въпроса ми "защо го уби?", човекът отговори "епа, оти да живее..?".
                          Всеки вид има своето място в природата и е част от това, което наричаме "нашия свят". Намаляване на числеността на някое животно нарушава биологичното равновесие. Така напр., безпричинното масово избиване на змиите води до увеличаване числеността на гризачите.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: Видове змии в България

                            Извинявам се колеги обаче,много е лесно да защитаваш змийте от апартамента си в София пред компютъра,или пък като си в гората с джипката и с необходимата екипировка и ги гледаш или на снимка, или отдалече.Но ясе поставете в моята ситуация-на вилата за една година срещнах 4 пепелянки и една ми избяга,като ги виждам основно на пътеката, а тя е циментирана и по нея ходя до чешмата и до външната порта, и е основно трасе в двора.Все пак трябваше да взема мерки защото колкото и да сме екологично настроени пред компа,ако детето ти ходи босо по пътеката и среща пепелянки,а най близката болница е на 50 км,мисля че екомисленето леко се пременя.Иначе не съм клал и кокошка през живота си,за лов и дума да не става.Но детето ми и аз да стъпваме между пепелянки в моя двор,а хора които ги защитават да ходят на лов за животни в гората,а тези животни на никой не пречат,дори разнообразяват природата ни, но биват отстрелвани със снайпери зо по "хуманно",е това не мога да го разбера.Иначе в гората такава твар на никой не пречи и всеки си лови по неговият път,там териториятя е неутрална и всяко същество има право на живот.

                            Коментар


                            • От: Видове змии в България

                              Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                              Извинявам се колеги обаче,много е лесно да защитаваш змийте от апартамента си в София пред компютъра,или пък като си в гората с джипката и с необходимата екипировка и ги гледаш или на снимка, или отдалече.Но ясе поставете в моята ситуация-на вилата за една година срещнах 4 пепелянки и една ми избяга,като ги виждам основно на пътеката, а тя е циментирана и по нея ходя до чешмата и до външната порта, и е основно трасе в двора.Все пак трябваше да взема мерки защото колкото и да сме екологично настроени пред компа,ако детето ти ходи босо по пътеката и среща пепелянки,а най близката болница е на 50 км,мисля че екомисленето леко се пременя.Иначе не съм клал и кокошка през живота си,за лов и дума да не става.Но детето ми и аз да стъпваме между пепелянки в моя двор,а хора които ги защитават да ходят на лов за животни в гората,а тези животни на никой не пречат,дори разнообразяват природата ни, но биват отстрелвани със снайпери зо по "хуманно",е това не мога да го разбера.Иначе в гората такава твар на никой не пречи и всеки си лови по неговият път,там териториятя е неутрална и всяко същество има право на живот.
                              Колега - при твоята ситуация убиването е въпрос на спокоен живот. Ти просто нямаш избор.
                              Там където живееш змията няма място. Това твоето не е убийство, а самозащита.
                              Както казах - змии има достатъчно. И за убиване (както е при теб) и за любуване - както е в гората.
                              Въпрос на усещане и необходимост.
                              Може и да си помислил, че защитавам змиите пред компютъра .... но грешиш.
                              Просто показвам и друга гледна точка - в гората ние сме гости и там не е редно да ги убиваме.
                              У нас на двора - те са гости и бих ги убивал с лекота. Дори и мечката. (е точно да ги убия не, но ще ги занеса в гората.... за забавлението)
                              Природата си има един закон - закон за оцеляването.
                              А като препоръка за теб и твоето семейство - хващай таралежи и ги пускай наоколо. Змиите са им основна храна.
                              Аз си имам един дето вече се е зазимил(заспал зимен сън) и си го наглеждам чат-пат. Върти се наоколо от години и .... змии нямам.
                              Поздрави !

                              Коментар


                              • От: Видове змии в България

                                Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                                Извинявам се колеги обаче,...за една година срещнах 4 пепелянки и една ми избяга,като ги виждам основно на пътеката, а тя е циментирана и по нея ходя до чешмата и до външната порта, и е основно трасе в двора.....Иначе в гората такава твар на никой не пречи и всеки си лови по неговият път,там териториятя е неутрална и всяко същество има право на живот.
                                Разбирам те сега, когато имаш няколко пепелянки, но ти ще разбереш за какво говоря, когато дворът и вилата ти се напълнят с плъхове (като моята)...
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X